D. Britanija pradėjo balsavimą. Kada rezultatai? Kokios prognozės?

brexit referendumas

Šiandien, 09.00 val. Lietuvos laiku, D. Britanijoje prasidėjo istorinis referendumas dėl šalies narystės išlikimo ES. Balsavimo procedūra baigsis 24.00 val. Lietuvos laiku (10 val. Anglijos laiku).

Klausimas britams pateikiamas labai paprastas: „Ar turi Jungtinė Karalystė likti Europos Sąjungos nariu ar palikti narystę“?

Svaras šiuo metu atrodo labai ramus, matomai, dėl to, kad dauguma investuotojų stato ant to, kad po referendumo Anglija pasiliks ES sudėtyje.

Danske Bank analitikai priminė, kad kol rinkiminės apylinkės bus atidarytos, draudžiama publikuoti bet kokias apklausas. YouGov ir Sky News pareiškė, kad savo apklausų duomenis jie pateiks vidurnaktį (Lietuvos laiku). Reikia pasakyti, kad šios apklausos labai tiksliai išprognozavo balsavimo baigtį Škotijos referendume, todėl šį kartą jie gali vėl sukelti stirpią reakciją rinkoje.

Didžioji balsų dalis bus paskaičiuota penktadienį, kažkur 4-6 val. Lietuvos laiku, ir pasak BBC, 6 val. ryte jau bus galima padaryti išvadą dėl referendumo baigties ir tolimesnio Britanijos likimo.

Tikimasi, kad balsuoti ateis daug žmonių – pagal rinkimų komisijos duomenis užsiregistravo 46,5 milijono žmonių.

Keletas prognozių iš bankų:

Brexit atveju, bankas Societe Generale prognozuoja GBP/USD kritimą link 1.30-1.35, o paskui link 1.20-1.25. EUR/USD turėtų nukristi link 1.04-1.08, o EUR/GBP pakilti link 0.80-0.85. USD/JPY nusileistų žemiau 100 ribos.

Bremain atveju, laukiamas kilimas, tačiau mažesnio impulso. GBP/USD išaugtų iki 1.50-1.55, EUR/USD iki 1.17 – 1.20, po ko, tikėtinai, nauji abiejų porų pardavimai ilgalaikėje perspektyvoje. USD/JPY turėtų išaugti iki 110-115, o EUR/JPY iki 130. Tokiu atveju, jena taptų viena iš labiausiai krintančių valiutų.

Print Friendly, PDF & Email