Daugiau kaip $5000 už bitkoiną – kas vyksta su kriptovaliuta?

Bitkoino kursas viršijo $5000 ribą, nežiūrint į spaudimą iš įvairių valstybių vyriausybių. Kas vyksta kriptovaliutų rinkoje?

Per paskutinius 2 mėnesius, bitkoino kursas išaugo 77%. Po to, kai bitkoino kursas smuko uždraudus prekybos operacijas Kinijos biržose rugsėjo mėnesį, ši kriptovaliuta vėl pradėta pirkti, kas sukėlė naujus istorinius maksimumus. Stambūs žaidėjai demonstruoja aktyvų susidomėjimą, ir tai atsispindi skaitmeninės valiutos paklausoje.

Sunku patikėti, bet bitkoino kursas per metus išaugo net 5 kartus! Investavimo prasme, tai yra unikalus dalykas.

Spaudimą bitkoinui pabandė sukelti Rusija. Rusijos bankas pareiškė, kad bitkoinas – finansinė piramidė, kuri bet kuriuo metu gali sugriūti. Nežiūrint to, aukštos technologijos valiutos kursas jau nušuoliavo aukščiau 5240 dolerių už 1 bitkoiną, atnaujindamas istorines aukštumas. 

Tuo metu, kai šalių vyriausybės bando pažaboti bitkoino paplitimą, korporatyvinis sektorius mielai tiesia rankas į naujoves. Štai, kompanija Amazon priėmė sprendimą pradėti leisti atsiskaitinėti bitkoinais, kaip įprastais mokėjimais, o finansų gigantas Goldman Sachs ruošiasi sukurti prekybinę platformą kriptovaliutomis.

Be pačio bitkoino, rinkoje atsiranda daugybė konkurentų, o pasauliniai centriniai bankai jau norėtų pagal šią technologiją vykdyti savo procesus.

Labai įdomiai apie bitkoiną išsireiškė legendinis treideris Michael Novogratz, duodamas interviu CNBC. Šis treideris neseniai atidarė 500 milijonų fondą (pats investavo 150 milijonų), orientuotą į kriptovaliuta ir atitinkamus startup’us.

Treideris pareiškė, kad per artimiausius 5-6 mėnesius bitkoino kursas išaugs iki $10.000 dolerių, tačiau vėliau sprogs. „Aš niekada nemaniau, kad vėl pradėsiu dirbti, tačiau šiuo momentu šis sektorius yra tiek patrauklus, kad aš nusprendžiau pradėti verslą, pasamdyti protingų vaikinų komandą ir tikiuosi uždirbti iš to, ką aš laikau revoliucine technologija“ – pasakė Novogratz. „Bitkoinas – yra burbulas, tačiau tam yra priežastys. Atsiminkite, kad burbulai visada atsiranda šalia daiktų, kurie radikaliai pakeičia mūsų gyvenimo būdą. Taip atsitiko su geležinkeliais ir internetu, o bitkoinas taps pačiu didžiausiu burbulu iš visų burbulų“.

Pagarbiai, Mykolas

Spekuliantas.com

Print Friendly, PDF & Email