Doleris auga iš inercijos, tačiau trendo gali ir nebūti

JAV doleris pirmadienį auga santykyje su euru, svaru ir jena, tačiau sustojo prieš Australijos ir N. Zelandijos valiutas, taip pat gerokai krenta prieš rublį. Galima sakyti, kad dolerio augimas savaitės pradžioje yra grynai inercinis, po to, kai penktadienį buvo paskelbti geri JAV darbo rinkos duomenys. Kai kurie skeptikai tvirtina, kad Forex rinka išliks panašiame diapazone visą rugpjūtį, iki pat Janet Yellen pasirodymo 28 dieną, ir tik tada gali būti aišku, ką FRS nuspręs dėl palūkanų likimo.

JAV darbo vietų skaičius padidėjo 255 tūkstančiais ir tokie stiprūs duomenys vėl privertė rinkos dalyvius peržiūrėti savo prognozes dėl FED palūkanų normos kėlimo. Dabar  tikimybė, kad FRS pakels palūkanas rugsėjo mėnesį yra vertinama 26%, prieš buvusius 18%. „Darbo rinkos dinamika gali suteikti didelės paramos doleriui ir paskatinti FRS pakelti palūkanas gruodžio ar net rugsėjo mėnesį“ – sako analitikas Stivenas Innes.

Tačiau tuo pat metu, net tarp FRS narių yra skeptikų. Amerikiečių ekonomika vis labiau rizikuoja pakliūti į lėto augimo fazę, o tai įpareigoja išlaikyti palūkanas žemame lygyje, pareiškė FRS narys Džeromas Pauelas interviu Financial Times. Pauelas pasakė, kad pasisako už „labai laipsnišką“ palūkanų kėlimą, kadangi egzistuoja globalios rizikos, kurios grąsina JAV ekonomikos vystymosi perspektyvoms.“Potencialaus augimo mažėjimas ir lėtėjančios augimo eros tikimybė – štai, kas mane labiausiai neramina“ – sako Pauelas. „Turint omenyje, kad infliacija išlieka ties nuline zona, aš manau, mes galime išlaikyti  pauzę“- pabrėžė Pauelas. Nors reikia pasakyti, kad interviu buvo duotas ketvirtadienį, ty.y iki išėjo stirpūs darbo rinkos duomenys.

EURUSDDaily

Pagrindinė valiutų pora EUR/USD šiuo metu patiria meškų spaudimą ir yra prekiaujama ant 200 SMA, 1.1070 lygyje. Grafike slankieji vidurkiai (8 ir 21) rodo, kad persikirtimas į krintantį trendą įvyks netrukus, todėl yra rizika, kad porai atsivers kelias link 1.0910/00 zonos. Be to, grafike formuojasi nedidelis Pin-baras žemyn.

GBPUSDDaily

Valiutų pora GBP/USD prekiaujama panašiai, kaip ir euras, čia vyrauja meškos, ir pora turi realius šansus sugrįžti prie palaikymo ribos link 1.2800. Svaras tapo labiau pažeidžiamas dėl Anglijos banko sprendimo agresyviai tęsti švelninimo politiką.

USDRUBDaily

Naftos kainų atsistatymo fone stiprėja rublis prieš dolerį, kur pora USD/RUB nukrito nuo nesenų maksimumų 67.00, link 64.50. Brent markės nafta šiuo metu prekiaujama 45$ už barelį, po to, kai pasklido gandai dėl naujų gavybos užšaldymo kiekių iš šalių eksportuotojų.

Print Friendly, PDF & Email