Forex naujienos šiandien: politika, politika…

Šiandien ryte, Azijos sesijoje, dėmesio centre atsidūrė jena ir visos poros su ja, kas buvo gana tikėtina, turint galvoje praėjusius savaitgalio parlamento rinkimus Japonijoje.

Šiandienos prekybai toną uždavė naujienos apie tai, kad Japonijos premjero Sindzo Abės partija išlaikys dvi trečiąsias vietų parlamente. Tai, savo ruožtu, potencialiai reiškia tolimesnį ultra-minkštą centrinio banko politikos tęsinį, kurio tikslas – Japonijos ekonomikos stimuliavimas.

Atitinkamai, tai sukėlė paklausą rizikingiems aktyvams. Indeksas Nikkei atnaujino 20 metų maksimumus, o auksas nukrito ties 2 savaičių minimumais. Jena tuo tarpu pasidavinėjo palei visą rinkos spektrą.

USDJPY

Valiutų pora USDJPY pirmadienio prekybą pradėjo bulių gepu ir šoktelėjo link 114, tačiau užsifiksuoti aukščio šio lygio nepavyko ir pora gepą po truputį uždarinėja, šiuo metu prekiaujama ties 113.60

Dėl traukos rizikingiems aktyvams ir padidėjusios naftos kainos, stiprėja JAV doleris. Jis gavo palaikymą dėl USDJPY šuolio, taip pat išlaiko optimizmą dėl praėjusią savaitę priimto JAV Federalinio biudžeto projekto.

Iš Europos per savaitgalį atėjo pluoštas politinių naujienų, kurios iš esmės buvo tikėtinos, todėl didelės reakcijos nesukėlė. Ispanijos vyriausybė priėmė sprendimą pritaikyti 155 Konstitucijos straipsnį Katalonijso autonomijai, o katalonų lyderis Carles Puigdemont gana nuspėjamai padarė pareiškimą, kuriame kategoriškai atmetė centrinės valdžios planą, prilygindamas jį su Franko diktatūra.

Be to, referendume dėl itališkosios Lombardijos, 95% regiono gyventojų balsavo  už autonomijos praplėtimą, kas irgi nebuvo siurprizas. To rezultate, valiutų pora EURUSD tęsia prekybą ties penktadieninio užsidarymo lygiu, užleisdama sceną jenai.

Nors šiandiena nėra turtinga naujienomis, tačiau šį savaitė žada būti audringa. Mūsų laukia ECB ir Kanados banko posėdžiai, Australijos infliacijos CPI statistika, taip pat Anglijos ir JAV BVP.

 

Print Friendly, PDF & Email