Rodyti pranešimus

Čia galite matyti visus šio nario pranešimus. Matote tik tuos pranešimus, kurie buvo paskelbti jums prieinamose lentose.


Žinutės - Doni

Puslapiai: [1] 2 3 ... 9
1
Naujokams / Ats: Investavimas per Revolut
« Įrašytas: Gegužės 02, 2020, 08:32:35 pm »
Sveikas,
Priklauso nuo to, kokiam laikotarpiui planuoji pirkti ir ką pirkti, ar konkrečios vienos įmonės, ar indeksą.
Aktyviai prekybai su didesnėmis sumomis (25K+ $) interactive brokers tikriausiai geriausi, bet jie netinkami ilgalaikiui investavimui.
Nemažai kas naudojasi Degiro, bet jis sunkiai pasiekiamas ir tam reikia vokiškos sąskaitos..
Galima pirkti ir tarkim iš Swedbank sumokėt teks nemažai komisijos, bet galėsi būti ramus dėl savo investicijų saugumo.
O Revolut, aš nesu bandęs, bet atsiliepimai geri ir tvarkingai išmoka dividendus..


Kas liečia pirkimą akcijų ir laikotarpį, tai jeigu planuoji laikyti 20-30m.+ Didelio skirtumo nėra. Tikrai neatrasiu, bet esu skaitęs, kad gaudymas dugnų istoriškai nepasiteisino, bet jeigu pačiam neramu, nėra bloga idėja palaukti 1,5 metų po recesijos pabaigos.

2
Bendrieji klausimai / Ats: Prekyba Indexais
« Įrašytas: Sausio 20, 2020, 07:42:19 am »
Sveikas, pagrindinių indeksų likvidumo stokos praktiškai nebuna. Tik galimas "Flash crash" bet tam susiformuoti reikalinga anomalija kaip 9\11 ar kokie tai realūs kariniai veiksmai. Nelabai supratau klausimo dėl išnaudojimo. Shortinti spy, na taip galima, bet aš labiau linkęs į kapitalo išsaugojimą pvz diversifikuojant tauriaisiais metalais.

3
Juodasis sąrašas / TIOR-CAPITAL
« Įrašytas: Liepos 17, 2019, 09:43:21 pm »
https://tior-capital.com/en/ įtraukiamas į sukčių sąrašus, tai brokeris neišmokantis pinigų, prisigalvojantis papildomų mokesčių jeigu nuspręsite išsivesti pinigus. Gaudo žmones "šaltųjų" skambučių principu.

4
Indikatoriai / Ats: istorija
« Įrašytas: Gegužės 24, 2019, 07:15:32 pm »
Grazu :)

5
Kaip mes gyvename? / Ats: Dėl pensijų kaupimo
« Įrašytas: Balandžio 14, 2019, 10:33:53 pm »
Dar kaiką užmiršau pasidalint, čia galbūt Jums, kaip namų darbai.  Pasakykite kuris iš šitų dviejų grafikų yra banko siūlomas 0,75% apmokestintas, be dividendu (trumpokas laikotarpis, kad išryškėtų to nauda, bet jau matosi :D ) grafikas, o kitas SPY nuo tos pačios datos. Atidžiai pažiūrėkite ir palyginkite dinamiką.

6
Kaip mes gyvename? / Ats: Dėl pensijų kaupimo
« Įrašytas: Balandžio 14, 2019, 10:24:58 pm »
Teisingai dar klausei del alternatyvų.., Gerai būtų pasiteisinęs modelis nusipirkti investicinį būstą jį išnuomoti.. iš gaunamų pajamų dalį skirti jo priežiūrai, skolos aptarnavimui (nes gi ne kiekvienas gali tiesiog nusipirti papildomą bustą kaip investicinį objektą). Pats butas savo verte ilguoju periodu turėtų panaikinti turto naikinimo (infliacijos efektą) + gausi pasyvių pajamų kurių dalį galėsi skirti reinvestavimui. Dalį galbūt galima skirti į auksą, jeigu sulauksime nusmukio, tai auksas istoriniu požiūriu yra pats geriausias prieglobstis. O šiaip geriausia ieškoti metodų kurie galėtų generuoti pasyvias pajamas. Nežinau kokia pačio specialybė - profesija, galėtume padiskutuoti kur verta skirti didesnius resursus ir dėmesį.

7
Kaip mes gyvename? / Ats: Dėl pensijų kaupimo
« Įrašytas: Balandžio 14, 2019, 10:00:41 pm »
O kodėl sakau negerai dabar siūlomomis sąlygomis? Visų pirma žvėriški mokesčiai už fondo valdymą – 0,75%? Juokaujate? Gerai tą dar būtų galima atleisti, bet kur mano dividendai, gi investuojat į įvairius finansinius instrumentus kurių manau dividendinis vidurkis siekia netoli 2% nuo viso portfelio? Kur tie mano pinigai?? Klausiau šito ir vieno iš didžiausių bankų prezentacijos apie pensijų fondus metu, žmonės aplink nesuprato, o banko darbuotoja tiesiog praignoravo klausimą. Atrodo to dar nebūtų maža, bet likvidumas, o koks likvidumas šito  finansinio instrumento. Nėra likvidumo, galbūt gausi, tikriausiai kad gausi, bet kiek gausi čia jau niekas tau nepasakys. Žmonės kaupdami JAV tarkim už tuos pinigus savo 401K fondo gali pirmąjį būstą įsigyti, apmokėti už mokslus yra ir daugiau išlygų, bet blogiausiu atveju susimokėję 10% baudą (dažnu atveju net nereikia jos mokėti) atgauti bet kada, o kur mūsų galimybė gauti mūsų pinigus??
O ką aš siūlau? Reklamuoti negaliu ir tiesą pasakius nenoriu, bet geriau žiūrėk savarankiškai tarkime SPY indeksą investuok reguliariai ir viskas, reikia tik pasirinkti tinkamą patikimą firmą (Vokietijoje jų tikrai daug) ir viskas, tarkim reguliariai kas ketvirti arba jeigu pajamos didesnes galbūt ir kas mėnesį persivedi ir turi, gauni ir likvidumą gauni ir dividendus, arba gali nusipirkti kur reinvestuoja dividendus taip daug greičiau auginama vertė.
Baigiant mintį dažniausiai patariu žmonėm dirbantiems samdomą atlyginimą nesidraskyti, nes ilguoju laiko periodu neverta, nes šituo atveju manau išeitų geriau dirbti papildomus metus ar du nei draskytis kaupiant 30 metų ir matyti kaip kadaise didelę vertę turėję pinigai pavirsta dulkėmis. Geriausiai atvaizduoja mano nuomonę apie siūlomą investicinį produktą paveikslėlis žemiau :)

8
Kaip mes gyvename? / Ats: Dėl pensijų kaupimo
« Įrašytas: Balandžio 14, 2019, 10:00:36 pm »
Dar vienas nepaminėtas veiksnys – infliacija, būtent perkamoji galia kuri nenumaldomai degina valiutines santaupas. Manau vienas iš blogiausių metodų būtų kaupti kaip valiuta ateičiai būtent senatvei. Pažiūrėkit dinamikos grafiką 2003-2004 palyginkit su 2013-2014, gana įdomiai atrodo, gal kažkas už kelelių metų artėja pritaria tam ir nedarbo grafiko dinamika.. bet nenukrypkime nuo temos.

9
Kaip mes gyvename? / Ats: Dėl pensijų kaupimo
« Įrašytas: Balandžio 14, 2019, 10:00:30 pm »

Na gerai tarkime jau nusprendėm taupyt tai pensijai, manau natūralus klausimas kyla, o kokios realios naudos aš galiu tikėtis ateityje, ar tie keli procentai skiriami pilnai patenkins mano poreikius? Ir iškart gauname nuorodą į Sodros ar banko kokią skaičiuoklę, kuri ale numato kiek gausime. Bet klausimas toks – net jeigu apskaičiavimas teisingas, kokia šio kaupimo – rezultato vertė bus ateityje, t.y. ką už tuos pinigus galėsi nusipirkti. Manau tai kiek neteisinga, todėl nusprendžiau kiek kitaip prieiti prie šio klausimo atsakymo. Tarkime jau kaupiame 24 metus nuo pat 1995, kokia pinigų suma už visą tą laikotarpį galėtų leistis saugiai senatvėje, galbūt 100.000?  50.000? , 20.000?,  oi ne pamiršk... kaip tau 7600 eurų (būtų 9700, bet gi negaunam tų dividendų). Realiai taupiai 24 metus ir va turi maždaug prikaupęs tiek kiek vidutiniškai uždirbama per 6 mėnesius. Šitokia suma beje yra rekomenduojama kaip rezervine suma dirbančiajam, jeigu netektų darbo, kol susirastų kitą, kad galėtų tinkamai savimi ir savo šeima pasirūpinti. Nežinau kaip Jums, bet tai net nepanašu į jokį orų galimą gyvenimą senatvėje. Ankstesnių laikotarpių neėmiau, nes skaičiai atrodytų absurdiškai. Šitame grafike pritaikiau 3% nuo brutto vidutines algos skaičiavimą už tuo metu galiojusį SPY indekso kursą. pridedu ir atlyginimus už laikotarpį bei kaip viskas keitėsi

10
Kaip mes gyvename? / Ats: Dėl pensijų kaupimo
« Įrašytas: Balandžio 14, 2019, 10:00:20 pm »
Labas,
Labai aktualus klausimas. Smagu, kad domiesi, įdomu būtų jeigu pasidalintum ir savo mintimis. Jeigu trumpai - aš neklaupiu, bent kolkas, bet ilguoju periodu sakyčiau gera idėja, tačiau ne tokiomis sąlygomis kurias šiuo metu suteikia vietiniai bankai.
Pasidalinsiu savo mintimis ir skaičiavimais surinktais iš viešų šaltinių, (Lietuvos statistikos departamento, eurostat ir panašaus lygio institucijų).
Pirma pasakysiu kodėl visgi reikėtų. Čia žmonių medianinis amžius. Manau per greitai senėjame (didelis emigracijos efektas), tokiais tempais tiesiog neliks kam dirbti ir sumokėti mokesčius iš kurių galėtume gauti valstybinę pensiją (todėl tikėtina, kad už 20 metų toks dalykas kaip valstybinė pensija, nebeegzistuos, ją pakeis nebent valstybinės pašalpos). 1-oji pakopa tikrai neužtikrins orios senatvės, net kažko panašaus už ką būtų galima išgyventi. O skurdo riba labai greitai auga, neproporcingai pajamoms, vis daugiau reikia pinigų vis mažesnius poreikius patenkinti.

12
Verti dėmesio EA / Ats: Ką daryti, jei neveikia kai kurie robotai ant 1170 buildo?
« Įrašytas: Sausio 29, 2019, 05:49:07 pm »
Labai kas stebina, kad praėjus 15m+ vis dar mt4 leidziami atnaujinimai, ne šiaip kažkokie paviršutiniai, bet realiai keičiantys visą sistemą, jog net robotai palūžta..

13
Naujokams / Ats: PRICE ACTION - Video
« Įrašytas: Sausio 28, 2019, 07:54:54 pm »
Labas,
Nors kreipiesi į gerb. Mykolą, tačiau manau ataskymą galiu duoti aš :).
Šiuo metu PA video yra nemažai (žemiau visas grojaraštis), ateityje, manau, sulauksime ir daugiau. Galbūt domintų konkreti būtent tai tema?

https://www.youtube.com/watch?v=dpchfqxEq9I&list=PLwoNQqnoG5Oeq8zj67N-XqHixhNAwzQM7

14
Labai tipiškas braižas. Man viename susitikime pagyvenusi moteris irgi pasakojo praktiškai identišką situaciją. Suma buvo tikrai nemaža, iš viso 3000 eurų. Jos atveju buvo mėginimai kreiptis net į LB, tačiau norimo rezultato (pinigų gražinimo) taip ir nepasiekė tik tiek supratau tą versliuką prispaudė. Nu tai susikurs naują kontorėlę ir toliau ieškos ką apgauvus. Šaltųjų skambučių sulaukiu ir pats kartais, tiesa užtenka pasakyti keletą frazių ir vadybininkas supranta, kad apsukti nepavyks. Nors atrodo čia tikrai niekas neprikalbins paskambinęs telefonu įsinešti pinigų tam kad dar daugiau uždirbtum, bet jie tai daro sėkmingai, nes yra savo srities (psichologijos) profai, todėl tik pamatę mažiausią galimybę išgauti naudos, būtinai taip ir pasielgs. O skambina tikrai ne bet kam, greičiausiai kažkada buvo sukurta anketa (žmogus savarankiškai ar per reklamą buvo susidomėjęs vienu ar kitu investiciniu produktu pas brokerį ar tiesiog „brokerinę virtuvę“) tuomet ta įmonė turėdama asmeninius duomenis, kurie jų atžvilgiu jau „išgręžti“ klientai, juos parduota kitoms kontoroms taip ir sukasi ratas. Mano manymu pati pažeidžiamiausia grupė žmonių – tik ką susipažinusių su rinka, nes žmogus apie tai visiškai negirdėjęs tikrai nemanau ar susigundys, o tik ką pradedantis jau supranta, kad čia tikrai galima užsidirbti, todėl jį lengviau apgauti pristatinėjant vienokią ar kitokią aferos schemą.

15
Sveiki,


Susisiekta ir padėta pasijungti :)

Puslapiai: [1] 2 3 ... 9