Prekybos strategija "Stairstep Breakout System"

Autorius Tema: Prekybos strategija "Stairstep Breakout System"  (Skaityta 1456 kartus)

Mykolas

  • Administratorius
  • Finansų machinatorius
  • *****
  • Įrašai: 443
  • Karma: +49/-1
    • Žiūrėti profilį
Prekybos strategija "Stairstep Breakout System"
« Įrašytas: Liepos 30, 2018, 12:37:24 pm »
Strategijos pavadinimas: "Stairstep Breakout System"
Valiutų poros: universali
Laiko intervalas: M15-D1
Prekybos laikas: visą parą

Aprašymas: Mes žinome, kad rinkoje vyksta tendencijos (trendai). Dauguma prekybos sistemų yra skirtos jų gaudymui. Taip pat yra ramybės periodų, kai rinkoje nieko nevyksta. Visi mes juos žinome - tai vienas iš pavojingiausių prekiautojo laikotarpių, nes tai yra vieta, kurioje susidaro didžiausias klaidingų signalų skaičius. Pagal šią strategiją, atvirkščiai, mes ieškome tokių vietų, kai rinkoje nieko nevyksta, ty suformuojama konsolidavimo zona (fletas).Konsolidacijos zonos atsiradimo priežastis yra panaši į "Inside Bar" atsiradimo priežastis. Paprastai "Stairstep Breakout" sistemos strategijos principas yra labai panašus į šį "Price Action" modelį, kaip sako pats strategijos autorius. Fletas susidaro per pirkėjų ir pardavėjų laikinojo kainos susitarimo - tarp bulių ir meškų kovų. Tačiau, kadangi toks karas niekada nesustoja, anksčiau ar vėliau viena šalis laimės, o tai sukels kai kuriuos judesius. Per tokią"kovą" galime įeiti į rinką ir laikytis įprastos tendencijos, įeiti anksčiau arba palaukti, kol viena šalis laimės.

Pirmasis dalykas, kurį mes darome, tai laukiame, kol bus formuojamos tos pačios konsolidacijos zonos - "dežutės". Verta atkreipti dėmesį į pačios zonos formą. Kuo siauresnė ir ilgesnė yra konsolidavimo zona, tuo bus stipresnis išėjimas iš jos, kas mus ir domina. Pavyzdžiui, M15 laiko intervale, jos ilgis turėtų būti 20 barų ar daugiau, H1 atveju gali pakakti ir 10. Normalus konsolidacijos aukštis yra maždaug dvi vidutinės žvakės.

Prekybos taisyklės:

Į rinką įeiname ant konsolidavimo zonos + buferio pramušimo. Tai yra, pramušimas turi būti ne pačios "dežutės" ribos, o buferinės zonos ribos. Tokiu būdu, mes laukiame dviejų žvakių uždarymo už buferio ribų, kad signalas būtų patvirtintas. Į rinką įeiname arba atidėtu orderiu, arba iš karto, jeigu nuolat sekame grafiką. Vienoje konsolidacijos zonoje įeiname daugiausiai du kartus, o geriau vieną kart. Jeigu prekyba nevyksta - laukiame sekančios konsolidacijos.

Stop-loss ir Take-profit:
TP visada turi būti didesnis už SL (nors 10%) – stengiamės to laikytis. SL galima statyti ties atvirkštine konsolidacijos zonos puse. TP, atitinkamai, lygus "dežutės" dydžiui + dar keletas punktų.

Taip pat galima naudoti fiksuotus SL ir TP. Oranžiniai užrašai ant grafiko - tai punktų kiekis, kuriuos kaina nuėjo po pramušimo. Naudojant fiksuotus lygius, galima orientuotis į jų reikšmes. Dar, kaip orientyrą galima naudoti palaikymo/pasipriešinimo lygius. Ir, galų gale, galima įjungti indikatorių, kuris parodys pelno fiksavimo vietas (ShowTPLevels).

Screeshotai: