Goldman Sachs rekomenduoja pirkti dolerį, Morgan Stanley pataria palaukti

Doleris antradienį demostruoja negatyvią dinamiką su pagrindinėmis valiutomis, kiek stipriau laikosi su svaro valiuta. Negatyvią įtaką doleriui suteikė duomenys, pagal kuriuos JAV darbo našumas ne žemės ūkio sektoriuje tęsia kritimą, ir antrajame ketvirtyje nukrito 0.5%. Tačiau, nors duomenys buvo prastesni nei laukta, analitikai mano, kad vėliau tai galėtų padėti JAV valiutai, kadangi našumo kritimas grasina darbo užmokesčio augimui ir galutine infliacija.

Analitikai iš Goldman Sachs savo klientams rekomenduoja pirkti dolerius, kadangi jų manymu rinka nepakankamai vertina FRS palūkanų kėlimo tikimybę šiais metais. Tačiau analitikai iš Morgan Stanley pataria neskubėti. Ateities sandorių rinka tikimybę, kad FRS pakels palūkanas rugsėjo mėnesį sudaro 26%. Iki gerų NFP duomenų išėjimo, tokia tikimybė buvo 18%. Tikimybė, kad FRS kels palūkanas iki metų pabaigos, sudaro iki 75%, tvirtina Goldman Sachs valiutų strategas Robin Brooks. Tačiau rinkos vertinimu, tokia tikimybė yra tik 49%. O štai, Morgan Stanley analitikas Hans Redecker mano, kad gerų užimtumo duomenų nepakanka, kad pakelti inlfiacinius JAV lūkesčius.

Svaro kursas antradienį pasiekė liepos 12 d. minimalias reikšmes, po Anglijos banko nario Ian McCafferty pareiškimo, kad Anglijos bankas gali tęsti švelninimo politiką, mažinti palūkanas bei taikyti kitas priemones, jei situacija blogėtų. Šiandien publikuoti duomenys apie pramonės gamybą liepos mėnesį išaugo 0,1% lyginant su birželiu, o metine išraiška išaugo 1,6%. Duomenys sutapo su prognoze. „Svaras šiuo metu bus prekiaujamas diapazone nuo 1.29 iki 1.33 santykyje su doleriu, tačiau šiuo momentu, spaudimas svarui yra didesnis“ – sako ekspertas Chris Dorman iš Western Union Business Solutions.

GBP/USD

GBPUSDDaily

Po nesėkmingos bulių atakos paimti 1.2975/80 zoną,  pora atnaujino minimumus 1.2960, todėl spaudimas svarui išlieka bei yra tikimybė patestuoti 31 metų minimumus link 1.2800. Artimiausias palaikymas – apvalusis lygis 1.2950 ir 1.2796 (liepos 6 d. minimumas).

EUR/USD

EURUSDDaily

Pagrindinė valiutų pora surado atramą virš 200 SMA ir bando įsitvirtinti aukščiau 1.1100 zonos. Matomai, kad suveikę pardavėjų stopai padėjo eurui viršyti ne tik praėjusios sesijos, bet ir mėnesinį maksimumą 1.1106. EUR/USD artėja link 1.1160, nuo kur prasidėjo poros kritimas po gerų NFP duomenų.

Užtikrintas 1.1100 pramušimas nukreiptų porą link 1.1150 irr 1.1180, ir toliau link 1.1200. Šiuo metu 1.1100 tapo artimiausiu palaikymu ir kiek žemiau patikimas 200 SMA palaikymas 1.1070/60. Tik stiprus jos pramušimas neutralizuotų bulių impulsą.

Print Friendly, PDF & Email