Jena ir auksas kyla, svaras ir euras laikosi už paskutinio šiaudo

Vakar FOMC paliko palūkanas be pakeitimų, sumažindami augimo prognozę ir sumažindami projektinę prognozę dėl palūkanų „taškų“. Janet Yellen pasakė, kad dabar FRS nėra įsitikinęs dėl tolimesnių veiksmų dėl palūkanų kėlimo ir kokia bus jų dinamika 2018 m. nėra aišku. Iš pradžių JAV biržos pozityviai sureagavo į FRS toną, tačiau vėliau užsidarė visos raudonai.

Šiandien taip pat JAV išėjo nebloga statistika – Vartotojų kainų indeksas viršijo prognozės, taip pat gerokai geresnis išėjo Filadelfijos pramoninis apklausų indeksas.

Valiutų poros EUR/USD ir GBP/USD pradėjo stiprų kritimą po šių naujinų ir dabar formuoja po didžiulius Išorinio meškų baro modelius, kurie rodo stiprų meškų nusiteikimą.

EURUSDDaily

Artimiausias EUR/USD yra 1.1100 lygis, jis pakankamai stirpus, tačiau jį pramušus, porai atsivertų labai didelės meškų galimybės (1.1000 ir 1.0820 koridorius).

Japonijos bankas nekeitė monetarinės politikos, pažymėdamas, kad reikalingas laikas, kad neigiamos palūkanų normos padarytų įtaką ekonomikai. Reguliatorius sakė, kad tikisi 2% infliacijos lygio 2017 finansiniais metais. Po banko posėdžio sekusioje spaudos konferencijoje, banko vadovas Kuroda gana painiai išsakė nuomonę, kad nesenas jenos augimas gali daryti neigiamą įtaką Japonijos ekonomikai, kainoms, kad staigūs jenos kurso kilimai nėra pateisinami fundamentaliai.

USDJPYDaily

Tačiau, kaip matyti iš USD/JPY grafiko, rinkai yra visiškai vis vien, ką kalba Japonijos valdžia paskutiniais mėnesiais, nes treideriai žino, kad reguliatorius vargu ar ryšis realioms valiutų intervencijoms, kadangi JAV aiškiai pasisako prieš tokius žingsnius. „Treideriai iškart pradėjo jenos pirkimus, kai tik tapo aišku, kad Japonijos bankas nesiims jokių veiksmų“ – interviu metu sakė The Wall Street Journal valiutų strategas iš Mizuho Securities Kengo Suzuki.

Be to, žinant, kad kitą savaitę Anglijoje vyks „Brexit“, įsikišimas net ir žodinėmis intervencijomis, kai rinka jau ir taip yra sudirgusi šia idėja, neatneštų nieko gero ir tai būtų „nevykęs įsikišimas“, kuris tik sukeltų dar didesnį nepasitikėjimą Japonijos banku.

Tokiu būdu, USD/JPY užtikrintai pramušė psichologinį 105 lygį ir pasiekė naują minimumą 103.55, tai žemiausias lygis nuo 2014 m. rugpjūčio. Be abejo, šiuo metu svarstytini tik pardavimai.

Dėl investuotojų apetito rizikai sumažėjimo visais frontais auga ne tik jena, bet ir auksas.

XAUUSDDaily

XAU/USD pramušė apvalųjį 1300 pasipriešinimą,  pasiekė 2014 m. rugpjūčio maksimumus ir užtikrintai kyla toliau. Rekomenduojami pirkimai korekcijose.

 

Print Friendly, PDF & Email