Jena kyla paskelbus fiksalinio stimuliavimo paketą; svaras kyla artėjant Anglijos banko posėdžiui

Antradienį užtikrintai stiprėja Japonijos jena, po to, kai Japonijos vyriausybė patvirtino naują fiskalinio stimuliavimo priemonių paketą 28.1 trilijonui jenų (274 milijardai dolerių). Premjeras Sindzo Abe mano, kad šiuo priemonių paketu vyriausybė ne tik stimuliuos paklausą šiam momentui, tačiau ir užtikrins ekonominį šalies augimą ateityje. Ši programa yra skirta pagerinti darbuotojų, dirbančių vaikų darželiuose ir įstaigose, kur rūpinamasi pacientais, taip pat turėtų sumažinti įmonių darbuotojų ir darbdavių draudimo įmokas, taip pat padėti vystyti infrastruktūrą. Pavyzdžiui, vyriausybė numatė maždaug 2045 metais paleisti traukinių liniją ant magnetinės pagalvės tarp Tokijo ir Osakos.

Be to, programa bus nukreipta palaikyti infrastruktūros statybas turizmo sektoriuje, dalis lėšų bus skiriama kompanijoms Europoje, kurios nukentėjo nuo Anglijos išstojimo iš ES. Taip pat vyriausybė ruošiasi išmokėti žmonėms, gyvenantiems su mažomis pajamomis po 15 tūkst. jenų (apie 146 USD žmogui), kad padidinti asmeninio vartojimo apimtis. Komentuodamas Japonijos vyriausybės planus išdalinti pinigus mažai turintiems piliečiams, valiutų analitikas iš Commerzbank Esteris Raicheltas sako, kad toks veiksmas gali sukelti tik santaupų sukaupimą, kas mažai padės ekonomikai. Pagal patirtį žinoma, kad vartojimas ateina tik su laiku.

Pora USD/JPY nukrito apie 1% iki 101.52, po to, kai Tokijas patvirtino finansinių priemonių paketą. „Rinka perka gandus ir parduoda faktus, todėl jena išaugo atsiradus šioms naujienoms“ – sako Mansuras Mohi-Udinas, strategas iš RBS Singapūro skyriaus. Antraštės skelbė apie 28 trilijonų paketą, tačiau faktiškai naujos išlaidos sudarys tik ketvirtadalį, kas su paskutiniu Japonijos banko sprendimu penktadienį nepateisino užkeltų lūkesčių. USD/JPY penktadienį nukrito 3.1%, po to, kai centrinis bankas pasirinko apribotą stimuliacijų paketą.

USDJPYDaily

Artimiausias stipresnis palaikymas – 100.40, jeigu jis bus pramuštas, meškos įgaus neabejotiną persvarą ir sukels tolimesnį kritimą.


GBP/USD

GBPUSDM15

Dėl bendro JAV dolerio silpnėjimo, antradienį taip pat kyla svaras, taip pat  treideriai laukia Anglijos banko posėdžio ketvirtadienį. Egzistuoja 98% tikimybė, kad reguliatorius rugpūčio 4 d. posėdyje sumažins svaro palūkanų normą. Tačiau tokie „dideli lūkesčiai“ sukelia „didelį barjerą“ Anglijos bankui, sako analitikai iš BTMU. Kai kurie investuotojai mato riziką, kad reguliatroiaus sprendimas nustebins arba net šokiruos rinką, kuri jau visiškai įskaitė palūkanų mažinimą į kainą. „Tokie dideli lūkesčiai tikrai sukelia labai aukštą barjerą Anglijos bankui, kad susilpninti svarą“  – sako Li Hardmanas, valiutų strategas iš banko Tokyo-Mitsubishi UFJ Ltd. Londone. „Rinka iš tikrųjų yra perpildyta svaro pardavimų pozicijomis. Tai leis susilpninti potencialų kritimą – bent jau artimiausioje ateityje“ – sako strategas.

Valiutų pora GBP/USD prekiaujama pozityviai, netoli 1.32300 zonoje. Svarą taip pat palaikė gera PMI statybų sketoriaus statistika, kuri išėjo 45.9 prieš prognozuotus 43.8. Taip pat iš dalies svarui padeda ir USD/JPY kritimas.

Pasipriešinimas 1.3276 (rugpjūčio 1 d. maksimumas) ir 1.3305 (liepos 29 d. maksimumas).

Print Friendly, PDF & Email