Makronas laimėjo, tačiau buliams tai jau neįdomu. Trumpa pagrindinių valiutų porų apžvalga

Atsidarius Azijos rinkos aikštelėms, EURUSD su nedideliu gepu šoktelėjo aukščiau 1.1000, tačiau ilgai ten neužsibuvo. E. Makrono pergalė Prancūzijos prezidento rinkimuose daugeliui buvo gana tikėta, todėl investuotojai suskubo fiksuoti savo pelną su euro pirkimais. Šiuo metu pora EURUSD juda link 1.0930/20 palaikymo, kurį pramušus, pora gali nukristi link apvalaus lygio 1.0900, kuris turėtų sustabdyti poros kritimą. Trendas į viršų išlieka stiprus.

Reiktų paminėti, kad penktadienį išėjo stipri JAV darbo rinkos statistika (NFP), kuri buvo tiesiog pamiršta dėl Prancūzijos rinkimų.

GBPUSD

Svaras taip pat patiria spaudimą po nesėkmingo bandymo atnaujinti rytinį maksimumą 1.2988. Pramušus artimiausią lokalų palaikymą 1.2900, spaudimas svarui gali sustiprėti. Britanijos valiuta čia turi ir savų problemų – derybos su ES dėl Brexit išlieka pagrindinis katalizatorius. Šią savaitę įvyks Komiteto posėdis dėl monetarinės Anglijos banko politikos, kuriame, sutinkamai su prognozėmis, palūkanų norma bus palikta ties minimaliu 0,25% dydžiu.

USDJPY

Doleris/jena šiandien ryte beveik pasiekė 113.00 (dienos maksimumas 112.93), tačiau dinamika buvo pristabdyta dėl japoniškos valiutos kritimo prieš eurą. Poros grafike stirpus bulių trendas, formuojasi Pin-baro žvakė ant lygio, todėl galima tikėtis 113.00 lygio testavimo artimiausiomis dienomis.

AUDUSD

 

Australijos doleris sesijos pradžioje taip pat smunka prieš USD ir gali būti, kad patestuos penktadieninius minimumus 0.7366 zonoje. Australijos valiutai reikalus pablogino prasta leidimų statyboms statistika (kovo mėnesį rodiklis sumažėjo net 13.4%, po 8.9% augimo vasarį). Prekybos balanso duomenys iš Kinijos taip pat nepridėjo optimizmo australiečio pirkėjams: augimo tempai suletėjo 19.8% vasario mėnesį ir atitinkamai 11.9% kovo mėnesį. Metalų kainos stabilizavosi po kritimo praėjusios savaitės pabaigoje, o nafta pabrango 1.3% lyginant su uždarymu penktadienį.

Svarbūs įvykiai rytoj Lietuvos laiku:

  • 11.30 val. Autralijos biudžeto publikavimas
  • 14.30-15.30 Kanados statybų leidimai
  • 22.15 val. FOMC nario Kaplano kalba

Pagarbiai, Mykolas

Spekuliantas.com

Print Friendly, PDF & Email