Rytoj vyksiančio „Brexit“ referendumo eiga ir prognozės

Anglijos svaras, kaip ir visos rinkos, tampa labai jautrios, kadangi jau rytoj vyks referendumas, kur spręsis Anglijos likimas – išlikti ES sudėtyje ar ne? Dėl rytdienos referendumo dabar daugelį treiderių kamuoja klausimas – kada gi tiksliai tas referendumas įvyks ir kelintą valandą bus aiški jo baigtis?

Taigi, pats balsavimas vyks rytoj, ketvirtadienį ir kažkur penktadienį apie 0:30 val. Anglijos laiku (2.30 val Lietuvos laiku) prasidės balsų skaičiavimas. Penktadienį apie 05.00 val. Anglijos laiku (07.00 val Lietuvos laiku) turėtų būti paskaičiuota 75% balsų. Apie 08.00-09.00 val.  vietos laiku, turėtų būti skelbiami galutiniai rezultatai. 

Nors balsavimo dieną jokių oficialių apklausų jau nebus, tačiau kai kurie finansiniai fondai užsakinėja privačias apklausas iš žmonių, kurie išeis iš balsavimo vietų. Vieną tokių apklausų publikuos kompanija YouGov per Sky TV 21.00 val. pagal GMT, kai tik užsidarys rinkiminės apylinkės.

Australijos bankas Westpac prognozuoja, kad Anglija išliks ES sudėtyje, o svaras pabrangs 1,5 – 3%.

Pasak JAV esančio banko Brown Brothers Harriman tyrimo, balsai daugiau pasiskirsto Brexit šalininkų naudai (39% prieš 34%), tačiau remiantis JAV lažybų kontoromis, rodomas visai kitas vaizdas – kad Bremain šalininkų gretos sparčiai didėja ir šiuo metu sudaro net 75-80%. Pasak lažybų kontorų, dar prieš savaitę, tam, kad uždirbti 1$ „Brexit“ atveju, reikėjo pastatyti $0,47, o dabar tam tereikia $0,26.

Džordžas Sorosas prognozuoja, kad Brexit atveju svaras nukristų iki 1.15.

Kalbant apie pačią porą GBP/USD, verta pažymėti, kad dėl didelio kiekio pirkimo pozicijų, atidarytų iki biželio 14 d., gali vykti korekcija, nes treideriai norės užfiksuoti savo pelną.

GBPUSDDaily

 

Print Friendly, PDF & Email