Spekuliantai aktyviai perka dolerį prieš visas valiutas, išskyrus CAD – Forex rinkos analitika 2018-05-14 d.

Kaip matyti iš paskutinių CFTC duomenų, savaitėje iki gegužės 8 d. spekuliantai aktyviai pardavinėjo visas pagrindines valiutas prieš dolerį, išskyrus Kanados dolerį, kuris išsilaikė dėka naftos kainų augimo.

Grynoji dolerio pardavimo pozicija sumenko $4.9 milijardo iki $13.7 milijardo (10-savaičių minimumas). Labiausiai viso pardavimo metu nukentėjo frankas, jena ir australietis. Euras išlieka vienintele valiuta, kuri labiausia nupirkta. Bulių pozicijos su MXN, NZD ir GBP yra vidutiniško charakterio. JPY, AUD ir CAD valiutos parduodamos.

Grynoji euro pirkimo apimtis beveik nepasikeitė, tačia spekuliantai atidarinėjo naujas pirkimo ir pardavimo pozicijas. Brutto-pirkimų apimtis išlieka kiek žemiau rekordinių reikšmių, išlikdama ties istoriniais lygiais.

Trečią savaitę iš eilės spekuliantai atsikratinėjo svaro, be to, pardavimų tempai didėjo. Dabar angliškosios valiutos pozicionavimas yra artimas neutraliam, nors dar balandžio viduryje bendra pirkimų apimtis buvo ties daugiamečiais maksimumais $4.3 milijardo. Spekuliantai uždarinėja pirkimus, o trumpųjų pozicijų apimtys išlieka stabilios nuo praėjusio spalio.

Bendra trumpųjų pozicijų apimtis su CAD sumenko $0.3 milijardo iki $1.8 milijardo, tačiau padidėjo atviras interesas šiai valiutai.

Pastebimai išaugo grynoji pardavimų pozicija su AUD ($0.8 milijardo iki $1.3 milijardo, maksimali reikšmė nuo sausio pradžios). Meškos kontroliuoja situaciją, o brutto-pardavimų apimtis yra ties rekordinėmis reikšmėmis nuo 2016 metų pradžios.

EURUSD

Valiutų pora EUR/USD vilioja pirkėjus ir toliau, perkeldama penktadienio sesijinius maksimumus į 1.1960/65 zoną, nors ir nesugebėjo įsitvirtinti aukščiau jų.

Pora stiprėja dvi sesijas iš eilės ir pirmą kartą užsidarė žalioje zonoje po trijų savaičių kritimo.

Pora gali pratęsti kilimą, kadangi dolerio indeksas tęsia smukimą, testuodamas minimumus ties 92.40. Iš dalies ši korekcija susijusi su nesena dolerio ralio pelno fiksacija ir dėl silpnos CPI statistikos. Be to, papildomą spaudimą doleris patiria dėl D. Trumpo sprendimo dėl išstojimo iš Irano branduolinės sutarties.

Pagarbiai, Mykolas

Spekuliantas.com

Print Friendly, PDF & Email