Strategija HHLL – sėkmės paslaptis, kuri yra šalia mūsų

Sveiki, mielieji draugai!

Šiandien mes susipažinsime su strategija, kuri vadinasi HHLL. Visai gali būti, kad ši strategija yra žinoma ir kitais pavadinimais, kadangi ji yra priskiriama prie klasikinių prekybos sistemų. Strategijos pagrindas yra Price Action metodologija, o būtent Quasimodo modelis, dar žinomas kaip Over and Under. Tai yra, strategija pagrįsta gyvos kainos judėjimu, todėl jokie indikatoriai čia nebus naudojami.

Ši strategija remiasi treiderio Semo Seideno mokymais, kuris yra vienas iš Price Action aktyvistų. Kas yra ne mažiau svarbu, ši strategija gali pasitarnauti kaip bazė Jūsų asmeninėms idėjoms. Rezultate, kažką pridėjus, kažką patobulinus, galima pasiekti gero ir profesionalaus požiūrio į rinką bei sukurti savo individualią strategiją, kuri atitiks Jūsų, kaip atskiro treiderio poreikius.

Strategijos charakteristikos

Platforma: bet kokia
Valiutų poros: bet kokios
Laiko intervalas: D1-H4
Prekybos laikas: visą parą
Rekomenduojami brokeriai: RoboforexAlpariXM

Strategijos idėja

Kaip ne sykį jau esame kartoję, bet kokia strategija turi turėti kažkokį loginį pagrindą, arba prielaidas, dėl ko ji turėtų apskritai veikti. Kuriant savo individualią strategiją, Jums taip pat prireiks tokios prielaidos, pavyzdžiui, kažkokio rinkos neefektyvumo, arba jo dėsningumo, ir jau vadovaujantis tuo, konstruoti įėjimo – išėjimo taškus ir pozicijų korekcijas.

Iš pradžių, prisiminkime klasikinio trendo nustatymą. Kylantis trendas – tai vienas po kito kylančių maksimumų ir minimumų eilė. Tai yra, kiekvienas High taškas (H) yra aukštesnis už prieš tai buvusį ir kiekvienas Low taškas (L) yra aukštesnis už prieš tai buvusį.

Su krintančiu trendu viskas atvirkščiai. Krintančiame trende maksimumai žemėja, taip pat žemėja minimumai.

Gali būti, kad jau nuspėjote, kokios būtent struktūros mes ieškosime grafike. Tai yra, koks pirmasis požymis leis mums suprasti, kada verta atkreipti dėmesį į rinką ir laukti galimo momento atidaryti sandorį.

Tarkime, mes matome kylantį trendą. Mes turime tašką H, po kurio eina korekcija – taškas L. Po to, seka labiau aukštesnis maksimumas, kuris šioje strategijoje žymimas HH (Higher High). Toliau, kai tik mes matome trendo struktūros sulaužymą, tai yra, kai atsiranda labiau žemesnis minimumas LL (Lower Low), ruošiamės ieškoti momento pardavimui.

Analogiškai su krintančiu trendu. Iš pradžių mes ieškome minimumo L, toliau korekcijos, kuri žymima H, vėliau labiau žemesnio minimumo LL ir galų gale labiau aukštesnio maksimumo HH. Tai reiškia, kad krintančio trendo struktūra sulaužyta. mes atkreipiame į šią situaciją dėmesį ir laukiame potencilaus taško pirkimams.

Įėjimo taisyklės

Iš pradžių panagrinėkime įėjimą pardavimui. Sandorį mes atidarysime tada, kai kaina koreguosis link taško H. Ši struktūra veikia, todėl, kad rinkoje prekiauja stambūs žaidėjai – market meikeriai, o jiems reikalingas likvidumas. Tai yra, tam, kad jie galėtų atlikti stambų pardavimą, jiems reikia didelio kiekio paraiškų pirkimams, kad jie galėtų „numesti“ jiems savo pozicijas. Zona tarp H ir HH kaip sykis ir yra ta aukšto likvidumo zona. Atitinkamai, čia yra daug norinčių pirkti, kadangi jie galvoja, kad trendas tęsis ir toliau.

Į rinką mes įeisime atidėtu orderiu, tokiu atveju veiksmų seka yra tokia:

  • Sulaukiame taško LL susiformavimo (krintančio trendo sulaužymo);
  • Išstatome orderį Sell Limit H taško lygyje.

Kaip ir pardavimų atveju, atvirkščioje figūroje mes turime padidinto likvidumo zoną tarp taškų L ir LL. Čia yra daug norinčių parduoti, tų, kurie tikisi krintančio trendo tęsinio. Galbūt, kai kas užsipirko per daug anksti, kai kas panikuoja ir uždaro pozicijas, taip pat pas daugelį šioje vietoje suveikia stop-loss orderiai. Atitinkamai, stambiam žaidėjui tai yra gera galimybė užsipirkti, ir mes įeiname į rinka kartu su jais:

  • Sulaukiame taško HH susiformavimo (kylančio trendo sulaužymo);
  • Išstatome orderį Buy Limit  L taško lygyje.

Stop-Loss ir Take-Profit

Stop-Loss orderį mes išstatome už padidinto likvidumo zonos taško. HH – pardavimų atveju, LL – pirkimų atveju. Tai yra, stopą mes statome ten, kur jei jis suveiks, mes galėsime pasakyti, kad buvome neteisūs, t.y. modelis nepasitvirtino.

Take-profitai pas mus bus du. Pardavimų atveju, pirmasis tikslas bus L lygyje, antrasis – LL lygyje. Pirkimams, atvirkščiai, pirmąjį mes fiksuosime H taško lygyje, antrąjį HH tašlo lygyje. Tuo atveju, jeigu atstumas tarp 1 ir 2 take-profit yra mažas, galima pelną fiksuoti vidutiniame lygyje tarp dviejų taškų. taip pat, esant norui, galima nusistatyti ir fiksuotą pozicijos uždarymą po N punktų.

Rekomendacijos prekybai

Labai rekomenduotina, kad take-profitas būtų 2 kartus didesnis už stop-loss. Deja, praktikoje to sunku pasiekti ir taip būna ne dažnai. Tačiau stenkitės išlaikyti nors 1:1 santykį. Jeigu take-profit išeina mažesnis už stop-loss, tokį sandorį geriau praleisti.

Verta pažymėti, kad naujokui iš pradžių bus sunku iš akies susigaudyti ir surasti taškus High ir Low, todėl yra rekomenduojama į grafiką įkelti indikatorių ZigZag, kuris yra kiekviename terminale pagal nutylėjimą. Nors šis indikatorius nėra idealus ir ne visada teisingai nustato ekstremumus, tačiau jis labai palengvina High-Low taškų paiešką grafike.

Tai pat, geresniam modelių įsisavinimui, galite pasižymėti High-Low taškus tekstu (terminale mygtukas Text). Galite ir atsispausdinti grafiką, pasižymėti taškus markeriu. Tą verta daryti, tai geriau padės atpažinti modelius grafike ir suprasti situaciją rinkoje.

Pavyzdžiai

Pirmame pavyzdyje pas mus buvo trendas į viršų. Mes pažymime pirmąjį High (H), vėliau Low (L) ir labiau aukštesnį High (HH). Toliau, vadovaujantis indikatoriumi ZigZag, mes aptinkame labiau žemesnį minimumą LL, kuris šiuo atveju atsirado gana tolokai. Įėjimo taškas pardavimui bus H lygyje.

Nors, atrodytų, kad įėjimo taškas tolokai, mūsų modelio struktūra yra išlaikoma, todėl orderį išstatyti galime. Stop-Loss išstatome kiek aukščiau HH taško lygio. Šiuo atveju, santykis tarp Stop-Loss ir Take-Profit yra geras.

Kaip jau galbūt supratote, ši strategija pajungia ir palaikymo/pasipriešinimo lygių teoriją. Žvakės su dideliais šešėliais likvidumo zonoje parodo, kaip stambūs žaidėjai rinko pozicijas, naikindami pirkimus. Atitinkamai, kaina vėliau smuko žemyn, pasiekdama mūsų pirmąjį take-profit – tašką L. Antrasis take-profit yra gana toli, todėl aš nerizikuočiau jo laukti, nebet paliekant nedidelę pozicijos dalį, tikintis, kad kaina jį pasieks.

Antrasis pavyzdys kiek nestandartinis. Čia mes matome krintantį trendą, Low formavimą, H korekciją ir kiek vėliau daug žemesnį LL. Toliau kaina piešia zigzagą, neišeidama už pažymėtų mūsų taškų, todėl mes į tai tiesiog nekreipiame dėmesio ir laukiame toliau.

Kai tik pastebime, kad atsiranda labiau didesnis maksimumas – HH, tai yra krintančio trendo struktūra sulaužyta, mes pradedame ieškoti galimybių pirkimui. Šiuo atveju, Buy Limit orderį mes išstatome L taško lygyje ir laukiame. Kaip matome, šiuo atveju, kaina mūsų orderio nepasiekė ir nuėjo į viršų. Būna ir taip.

Dabar panagrinėkime labiau žemesnį laiko intervalą – M15. Laiko intervalas pakankamai žemas, o tai reiškia, kad čia bus daug rinkos triukšmo, todėl treideris turi būti pakankamai patyręs. Nežiūrint to, naujokai kažin kodėl atkakliai bando prekiauti smulkiuose laiko intervaluose.

Prekiaujant tokiame chaose, svabu nepamiršti mūsų strategijos logikos, o būtent, kad mes ieškome trendo sulaužymo. Tai yra, jeigu aiškaus trendo nėra, tai vadinasi, nėra ir ko laužyti. Atitinkamai, kad būtų modelis tinkamas, mes turime prieš tai matyti ir aiškų trendą.

Pavyzdyje žemiau, mes matome aiškų trendą žemyn. Iš pradžių kaina formuoja Low, paskui High, paskui labiau žemesnį Lower Low ir labiau aukštesnį Higher High – tai yra, krintantis trendas sulaužytas. Po to, mes ruošiamės galimam įėjimui į pirkimus ties L lygiu. Šiame pavyzdyje viskas puikiai atidirbo – abu take-profitai H ir HH buvo paimti. Tačiau, vėlgi, ieškoti modelių M15 laiko intervale yra pakankamai sudėtinga.

Dabar pasižiūrėkime įdomesnį pavyzdį D1 grafike. Tai pavyzdys, kai mums suveikė stop-loss. Iš esmės, apmaudi situacija – stopas suveikė, o kaina apsisuko ir nuėjo iki pirmojo tikslo, tačiau, deja, jau be mūsų. Tačiau to išvengti neįmanoma.

Išvados

Stenkitės neieškoti modelių kainos chaose, tai yra ten, kur jų nėra. Prekiaukite tik teisingus, gerai į akis krentančius modelius, su geru pelno/stopo santykiu. Taip pat šią strategiją galima taikyti su kitomis strategijomis, arba ji gali būti geras bazinis pagrindas ir padėti Jums vystytis, kaip treideriui.

Pagarbiai, Mykolas

Spekuliantas.com

Print Friendly, PDF & Email