Svaras tęsia kritimą, prognozės nežada nieko gero

Prasidėjus naujai savaitei, svaras toliau patiria didžiulį spaudimą po įvykusio referendumo, kur didžioji britų dalis pasisakė už išstojimą iš ES. Svaras pirmadienį atsidūrė daugiamečiuose minimumuose ir užtikrintai pramušinėja 1.3200 zoną.

Šiandien ryte D. Britanijos finansų ministras bandė raminti rinkas, primindamas, kad šalies valdžia turi parengus ekstremalių priemonių planą, kad palaikyti fiskalinį stabilumą, o šalies ekonomika išlieka fundamentaliai stabili.

Tačiau rinkos ignoravo šiuos pranešimus ir svaras tęsia kritimą toliau.

Be to, agentūra Moody’s sumažino D. Britanijos valstybinių paskolų reitingą nuo stabilaus AA1 iki negatyvaus, kas taip pat suaktyvino GBP/USD pardavimus.

Mėnesinis GBP/USD grafikas atrodo štai taip ir nieko gero buliams nežada.

GBPUSDMonthly

Jei pora įsitvirtins žemiau 1.3200, tai atvers kelią link psichologinio 1.3000 palaikymo ir meškos galės pratestuoti lygį, kuris sutampa su 100% Fibonači korekcija nuo meškų impulso 2015 m. birželiu – 2016 m. vasariu mėn. (ir sekančiomis korekcijomis). Ši riba yra 1.2850 zonoje.

Buliams būtina sugrįžti aukščiau penktadienio minimumų į 1.3230-50 zoną (dabar pasipriešinimo), norint pakilti aukščiau 1.3300 ir 1.3350. Tačiau tokia korekcija būtų trumpalaikė ir sukeltų naujus pardavimus. Rekomenduojami tik svaro pardavimai.

Po Brexit’o D. Britanijai gręsia nauji iššūkiai: Škotija vėl nori surengti referendumą dėl nepriklausomybės nuo Anglijos ir investuotojai demonstruoja vis didesnį pesimizmą dėl D. Britanijos ir jos valiutos. Dauguma bankų mano, kad Anglijos bankui vasarą teks grįžti prie palūkanų mažinimo ir vėl imtis aktyvų supirkimu, kuris nebevykdomas jau keletą metų, o tai vėl sukels svaro kritimus.

Šiame svaro fone toliau stiprėja Japonijos jena prieš JAV dolerį ir rinkos itin seka, ar Japonijos bankas nesiims intervencijų, kad sustabdyti savo valiutos stiprėjimą, kaip tai padarė Šveicarijos bankas. Ekspertai mano, kad kol kas Japonija nenorės pyktis su JAV, kuri labai prieštarauja tokioms intervencijoms, ir kol kas leis savo valiutai stiprėti. Premjeras Sindzo Abe šiandien pareiškė, kad įpareigojo finansų ministrą Taro Aso sekti valiutų rinkas „dar atidžiau“ ir imtis priemonių, jei to prireiks.

EUR/USD

EURUSDDaily

Pagrindinė Forex valiutų pora taip pat tapo Brexit įkaite ir kol kas niekaip negali sugrįžti aukščiau 1.1000 lygio. Grafike formuojasi didelis ir gražus Pin-baro modelis, kuris tik rodo didėjančią meškų tencdenciją. Poros palaikymas 1.0913  (birželio 24 d. minimumas) ir 1.0820 (kovo 10 d. minimumas) ir 1.0709 (sausio 5 d. minimumas). Pasipriešinimas šiuo metu yra 1.1100 apvalusis lygis (čia praeina ir 200 SMA).

Artimiausiu metu rinkos žaidėjai lauks ES lyderių susirinkimo, kuris bus skirtas Brexit problemoms aptarti. Taip pat šiandien 20.30 val. Lietuvos laiku kalbės ECB vadovas Mario Draghi.

Print Friendly, PDF & Email