Svaro perspektyvos, forex apžvalga 2017-07-18 d

GBPUSD

Atsidarius rinkoms matome svaro smukimą prieš daugumą pagrindinių porų, tačiau rytoj 11:30 numatomas CPI (vartotojų kainų indekso) skelbimas, kuris gali pasiekti 2,9% lygmenį. Žemiau pateikta diagrama atvaizduoja šio rodiklio tendencingumą nuo 2010 metų. Dabar matomas 45 laipsnių pasvyrimas į viršų, todėl ilgalaikė tendencija – kylanti, o tai ženkliai prisideda prie ekonomikos aktyvumo spartėjimo. Specialiai pažymėta vieta nuo 0-1,0% kuri rodo nepakankamą rodiklio reikšmę, todėl besiformuojanti augimo tendencija kuri viršijo šį lygį tikrai nerodo prastus šalies infliacinius rodiklius. BOE siekia užtikrinti vidutinę 2,0% metinę reikšmę, kur greitai augantys infliacijos rodikliai pagal matomą tendencingumą pasiektų be didesnio BOE įsikišimo (skatinimo), tačiau rodiklis artėjantis prie 4,0% jau nėra optimalus, todėl pagrindinis šalies bankas gali siekti infliaciją „gesinti“. Taigi optimalus ir norimas rodiklio diapazonas tarp 1,0 ir 4,0. Šis rodiklis yra „atsiliekantis“ todėl paprastai po intervencinių programų tenka ilgai laukti efekto ir susikaupus didelei augimo jėgai ją paprastai labai sunku kontroliuoti „optimaliame“ lygmenyje, todėl galimas ir tolimesnis spartus augimas link 4,0%, o rytoj tikimybė pasiekti 3,0% ar didesnę reikšmę yra kur kas didesnė nei kristi žemiau 2,8%, todėl fundamentine prasme svaras turi potencialą stiprėti.

Svaro ir JAV dolerio pora prasilaužusi aukščiau apvaliojo 1,3000 kainų lygio, (kuris jau tampa palaikymu) koreguojasi ir suformuoja vidinio baro modelį prieš tendenciją, todėl nėra rekomenduojamas prekiauti esamoje situacijoje. Nors 11:30 sulauksime CPI rodiklių, tačiau reikėtų nepamiršti ir 16:30 vyksiančios BOE vadovo M. Carney kalbos, todėl svaro volatilumas šiuo metu galimai išaugs ir pamatysime ar 1,3000, kaip palaikymo lygis yra pakankamai tvarus, kad sulaikytų meškų rinkos atstovus ir skatintų kainą kilti link aukščiau esamo 1,3445 pasipriešinimo lygio, kuris yra tolimesnės poros vystymosi krypties tikslas.

Kitos svarbios ekonominės naujienos (Lietuvos laiku):

01:45 Naujosios Zelandijos CPI (vartotojų kainų indekso) rodikliai. Paskutinis ketvirtis tikrai nedemonstravo gerus šalies rodiklius, todėl prognozuojama, kad pastarąjį ketvirtį bus pasiektas tik 0,2% dydžio rezultatas, kuris lyginti su ankstesne ataskaita ženkliai prastesnis (prieš buvusį ketvirtį fiksuotas 1,0% dydžio infliacijos augimas).

04:30 Vėliausiai vykusio Australijos Rezervinio Banko (RBA) monetarinės politikos pranešimas.

Sėkmingos prekybos!

Pagarbiai, Donatas

 

 

Print Friendly, PDF & Email