Trumpo triumfas. Trumpa Forex rinkos apžvalga rytdienai, 2016-11-10 d.

Sveiki prekybininkai. Šiandien JAV rinkėjai parodė rinkoms netikėtą D. Trumpo palaikymą ir išrinko jį būti 45-uoju JAV prezidentu. Pergalę lėmė paskelbti Floridos rezultatai, tačiau ir priešo teritorijoje – Pensilvanijoje ir Viskoncine D. Trumpui pavyko susišluoti rinkėjų balsus. Manoma, kad taip įvyko dėl žmonių nenoro atskleisti savo nuomonę ir palaikymą D. Trumpo, nes šio kandidato teigiamos idėjos yra kontraversiškos bei ypatingai radikalios. Užfiksuotas didžiulis palaikymas iš žemos kategorijos darbininkų, dirbančių sunkų fizinį darbą ir neturinčių aukšto išsilavinimo, tikinčių, kad atėjęs į valdžią D. Trumpas pagerins jiems esamas sąlygas. Kas labai įdomu, kad D. Trump po savo pergalės vykusioje kalboje užsiminė apie JAV susivienijimą, bei „žaizdų sutvarstymą“, kas rodo būsimo prezidento norą „susigrąžinti geresnę šalį“ (angl. pagal „make US great again“).trump2016

Ką, mums, kaip prekiautojams šis naujai išrinktas prezidentas galėtų reikšti? Nuomonių yra įvairių, tačiau tikėtina, kad D. Trumpas ateityje gali priimti rinkai sunkiai pateisinamus sprendimus, ko pasekoje gali atsirasti laikinas chaosas ir nestabilumas, tačiau žiūrint į ilgesnę perspektyvą, numatoma, kad toks stiprus šalies lyderis gali priimti teisingus, tačiau nepopuliarius sprendimus, padėsiančius kilti JAV ekonomikai, todėl yra labai svarbu atidžiai stebėti prezidento elgseną ir būti pasiruošus netikėtumams.

EURUSD (H4)

Pagrindinėje valiutų poroje matome prognozuotą JAV dolerio kritimą, kadangi D. Trump laimėjo rinkimus, tačiau sekanti susiformavusi juoda žvakė, rodo meškų augimo tęstinumą pagal suformuotą price action modelį – bėgiai. Kainai judant žemiau 1,1000 kainų pasipriešinimo lygio, pora tikėtina tęs kritimą link artimiausio palaikymo lygio 1,0820. Rytoj kalbėsiantis FOMC narys Williams, tikimąsi išsakys federalinio rezervo nuomonę dėl išrinkto prezidento, tačiau labai tikėtina, kad bus susilaikoma nuo tolimesnių komentarų.eurusd20161109

GBPUSD

Svaro – JAV dolerio poroje matome testuojamą pasipriešinimo lygį 1,2500, kurio kainai nepavykus įveikti, matome suformuotą pin-barą į pasipriešinimą. Slankieji vidurkiai siekia susikirtimo, tačiau neįveiktas stiprus 1,2500 pasipriešinimo lygis sumažina tikėtiną augimą poroje, ypač žinant esamą kritimo tendenciją, todėl poroje išlieka labiau tikėtinas kritimas link 1,2000 apvalaus kainų palaikymo lygio.

gbpusd20161109

Rytoj 2016-11-10 svarbiausios ekonominės naujienos Lietuvos laiku:

02:10 Naujosios Zelandijos vadovo wheeler kalba.

03:00 FOMC nario Williams kalba.

15:30 JAV bedarbių paraiškų kiekio skelbimas. Nėra bendros nuomonės šiam rodikliui, vienos numato kiek sumažėjusį dydį iki 260 tūkst.

Sėkmingos prekybos!

Pagarbiai, Donatas

Print Friendly, PDF & Email