USD nušlavė konkurentus: JAV ekonomika išlieka geriausia

JAV doleris išaugo penktadienį, pasiekdamas savaitės maksimumą santykyje su euru, taip pat santykyje su daugeliu valiutų porų po to, kai buvo publikuota gera JAV darbo rinkos ataskaita. Užimtumas ne žemės ūkio sektoriuje liepos mėnesį išaugo 255 000, lyginant su 180 000, kurie buvo prognozuoti pagal Bloomberg apklausas. Tokie geri duomenys liudija tai, kad didžiausia pasaulio ekonomika gali suteikti JAV valiutai gerą impulsą į viršų, po pastarojo kritimo, kadangi šie duomenys akivaizdžiai vėl grąžina lūkesčius, kad monetarinė JAV politika dar stipriau skiriasi nuo Japonijos banko ir ECB politikos, kurie tik didina stimuliavimo augimo priemones.

dxy20160807

JAV dolerio indeksas (krepšelis su 6 pagrindinėmis valiutomis) pasiekė 96.50.

„Mes buvome bulių pusėje su USD ir išlaikome pozityvų žvilgsnį į JAV valiutą“ -sako Keti Johns iš Niujorko, pagrindinė stratege iš Charles Schwab & Co. „Šie duomenys turi pastumti rinką link aukštesnių lūkesčių dėl palūkanų pakėlimo ir sustiprinti divergenciją tarp įvarių šalių politikos – pridūrė ji. FRS nekeitė palūkanų normos šiame posėdyje, nurodydama, kad „trumpalaikės rizikos ekonominėms perspektyvoms sumažėjo“. Valdininkai taip pat pabrėžė, esantys pasiryžę laikytis palaipsninės politikos griežtinimo. Rodikliai dėl darbo vietų gali išsklaidyti abejones, kurias sukėlė praėjusios savaitės publikacija dėl labiau silpno nei prognozuota, ekonominio augimo antrajame ketvirtyje. Dabar, po NFP publikacijos, tikimybė, kad palūkanos bus didinamos šiais metais, padidėjo iki 45%, nuo maždaug 36% – taip skelbia Čikagos ateities sandorių rinka.

JAV bedarbystės lygis liepos mėnesį sudarė 4.9%, nors ekonomistai laukė 4.8%. Vidutinis darbo užmokestis išaugo 0.3%, lyginant su birželiu, ir 2.6% metine išraiška, sudarydamas 35.69$. Užmokesčio kėlimo tempai, iš esmės, išliko buvusiame lygyje. Vidutinės darbo savaitės trukmė padidėjo nuo 34.4 valandų iki 34.5 valandų. Pramoniniame sektoriuje, darbo vietų kiekis išaugo 9000, kalnų kasybos šaka prarado apie 7000. Statybose buvo pastebima pozityvi dinamika po trijų mėnesių kritimo – 14 000 naujų darbo vietų. Paslaugų sektorius šoktelėjo iki 201 000, mažmeninės rpekybos kompanijos padidino personalą 15 000 žmonių. Privačiame sektoriuje darbo vietų skaičius padidėjo 217 000, o valstybės tarnautojų – 38 000 žmonių.

EUR/USD

EURUSDDaily

Valiutų pora kiek susikoregavo nuo savaitės minimumų po NFP publikacijos, nors poros augimas išlieka labai apribotas. Anksčiau pora pačiupinėjo dugną ties 1.1046 minimumu, pramušdama 20 ir 200 SMA, tačiau vėliau kiek atsistatė. Aiškaus trendo poroje nesimato, bet fundamentika dabar meškų pusėje, todėl jų spaudimas turėtų išlikti ir kitą savaitę.

Palaikymas 1.1045 (rupjūčio 5 d. minimumas), 1.0951 (liepos 25 d. minimumas) ir 1.0911 (birželio 24 d. minimumas), pasipriešinimas: 1.1152 (50SMA), 1.1231 (100 SMA) ir 1.1300 (psichologinis lygis).

USD/CAD

USDCADDaily

Valiutų pora USD/CAD demonstruoja klasikinį, kylantį trendą ir D1 grafike formuoja modelį Išorinis baras. Pora gavo palaikymą dėl JAV ir Kanados darbo rinkos statistikos. Kadangi JAV statistika viršijo prognozes, o Kanados aiškiai joms neprilygo.

„Kanados darbo rinkos ataskaita buvo silpna. Rodiklis parodė užimtumo kritimą 40 100. Bedarbystė išaugo iki 6.9% nuo 6.8%. Be to, atskira ataskaita parodė rekordiškai neigiamą prekybos balansą birželio mėnesį. Jeigu Kanados statistika ir toliau bus tokiame fone, Kanados banko optimizmas dėl ekonomikos antrajame pusmetyje gal gerokai susilpnėti“ – pažymi analitikai iš BBH.

Print Friendly, PDF & Email