Valiutų rinkos apžvalga kitai savaitei, liepos 11 – 15 d.

Svaras tapo 2016 metų kritimo lyderiu tarp visų pagrindinių 31 pasaulio valiutų porų, aplenkdamas Argentiniešką peso, rašo Bloomberg. Nuo metų pradžios, svaras poroje su doleriu prarado daugiau kaip 12%, po to, kai britai pabalsavo už D. Britanijos išstojimą iš ES. „Svaro kursas tęs kritimą, kadangi jau dabar matomos Brexit neužtikrintumo pasekmės investicijose ir ekonomikos augime“ – sakė analitikas iš Societe Generale Kitas Džaksas. Nuo praėjusio pirmadienio iki ketvirtadienio, svaras prarado 2,7%.

Netikėti referendumo rezultatai D. Britanijoje neigiamai atsiliepia ne tik pačiai šalies ekonomokai, bet ir ES šalims. Be to, kyla grėsmės Europos bankų stabilumui, visa tai atsispindi svaro pozicijose. Pora GBP/USD nukrito iki 1985 metų vasaro lygių.

Penktadienį išėjusi JAV darbo rinkos statistika buvo tikrai įspūdinga: bedarbystės lygis JAV išaugo iki 4,9% nuo gegužės 4,7%, tačiau laisvų darbo vietų augimas ne žemės ūkio sektoriuje išaugo 287 tūkst. Analitikai laukė, kad bedarbystė išaugs iki 4,8%, bet laisvų darbo vietų augimas bus tik 175 tūkst. Toks darbo vietų augimas tapo didžiausiu per paskutinius 7 mėnesius ir rinka tai palankiai priemė. JAV darbo ministras taip pat pranešė, kad valandinis užmokestis šalyje per metus išaugo 2,6%  ir dabar sudaro $25.61. Mėnesio lygmeny, valandinis užmokestis išaugo 0,08% arba 2 centais. „Tai dideli skaičiai. Tai patvirtina, kad JAV ekonomika yra geros būklės“ – sakė investicijų direktorius iš Wells Fargo Wealth and Investment Niujorke Darelas Kronkas.

Išėjus Nonfarmams, JAV doleris reagavo labai volatiliai ir keletą kartų keitė savo judėjimo kryptį. Kodėl taip įvyko, sunku pasakyti, matyt, ne visi rinkos dalyviai tiki, kad stiprūs duomenys bus po Brexit ir toliau, tačiau jei ir bus, tai FRS vargu ar tęs monetarinės politikos griežtinimą dėl situacijos neužtikrintumo po Brexit. Reguliatorius ne sykį oficialiuose dokumentuose nurodė, kad rizikos užsienio ekonomikose yra kliūtis palūkanų kėlimui.

Stipri NFP statistika nustūmė porą GBP/USD  link naujų penktadienio sesijos minimumų, ties 1.2900. Vėliau pora koregavosi link 1.3018 maksimumo, ir užbaigė savaitę ties 1.2952. Nervines nuotaikos rinkoje išlieka ir svaras patiria tolimesnį spaudimą belaukiant Anglijos banko monetarinės politikos švelninimo. Posėdis vyks kitą savaitę, liepos 14 d., ketvirtadienį. Tai bus pirmasis Anglijos banko posėdis po referendumo.

GBPUSDWeekly

Iš techninės pusės, GBP/USD 1.2900-1.2800 zona išlieka stiprus palaikymas, kurio pramušimas pasiųs porą atgal link 30 metų minimumų 1.2800 ir toliau. Iš kitos pusės, buliams būtina išlikti virš 1.3000 (psichologinis lygis), kurio pramušimas sukeltų trumpųjų pozicijų (pardavimų) uždarymą prieš sekantį svarbų pasipriešinimo lygį ties 1.3085-90 (netoli apvalaus 1.3100).


Tuo metu Europoje problemų atsiranda vis daugiau. Italijos banko vadovas Ignazio Visco penktadienį pranešė apie galimą vyriausybės įsikišimą siekiant gelbėti vietinius bankus. „Atsižvelgiant į tai, kad šios problemos gali padaryti didelę įtaką dėl pasitikėjimo visa bankine sistema, negalima atmesti vyriausybės įsikišimo“, pareiškė Visco. Anksčiau ECB kategoriškai atsisakė dalyvauti itališkų bankų gelbėjime, kurie apaugo „blogomis skolomis“. Tarp tokių bankų yra Banca Monte dei Paschi di Siena SpA ir Banco Popolare SC. Praėjusią savaitę Europos komisija keletą kartų pareiškė, kad vyksta glaudus bendradarbiavimas su Italijos bankine sistema, atitinkantis ES normas.

EUR/USD

EURUSDDaily

Praėjusią savaitę pagrindinė valiutų pora užbaigė raudonoje zonoje, po to, kai nesėkmingai pabandė pramušti 1.1100 pasipriešinimą (buliams pavyko pasiekti 1.1120). Rinkos labai volatiliai sureagavo į aukštus JAV užimtumo duomenis (+287 tūkst.).

Tačiau iš esmės, pagrindinis poros EUR/USD judėjimo draiveris trumpoje ir vidutinio laikotarpio perspektyvoje išlieka Brexit šešėlis.

Poros trendas išlieka meškų, pasipriešinimas matomas 1.1100 (apvalusis lygis ir 200 SMA), 1.1121 (NFP maksimumo pikas), 1.1184 (liepos 5 d. maksimumas ir 21 EMA). Palaikymas praeina 1.0913 (minimumas po referendumo), 1.0820 (kovo 10 d. minimumas).

Kitą savaitę atkreiptinas dėmesys į Vokietijos statistiką antradienį (Vartotojų kainų  indeksai) ir penktadienį (ES prekybos balansas ir vartotojų kainų indeksai).

USD/CAD

USDCADDaily

Kitą savaitę atkreiptinas dėmesys tiems, kas prekiauja Kanados doleriu. Trečiadienį, 17.00 val. vyks Kanados banko posėdis, kuris svarstys monetarinę politiką ir CAD palūkanų normą (tikimasi, kad 0,5% dydis bus paliktas).

Kanados doleris išaugo iki 1.3070 iškart po JAV ir Kanados užimtumo statistikos. Analogiška Kanados statistika parodė 700 darbo vietų kritimą ir bedarbystės mažėjimą iki 6,8%. Pora pakilo ir pramušė pasipriešinimą tie 100 SMA, kas porai leido pagreitinti ralį.

Techniškai, pasipriešinimas yra 1.3090-95 ir jo pramušimas leis porai tęsti judėjimą į viršų. Palaikymas yra 1.2940 (50 SMA), 1.2845-40 (horizontalus palaikymas) ir 1.2800 (apvalusis lygis).

Print Friendly, PDF & Email