Antradienis, 5 gruodžio, 2023

Anglijos “Brexit” ir kita Forex analitika ateinančiai savaitei, birželio 20-26 d.

Svaro ir euro valiutos ženkliai išaugo penktadienį prieš daugumą valiutų porų ir tai įvyko dėl “Brexit” (referendumo dėl D. Britanijos išstojimo iš ES) kampanijos agitacijos sustabdymo, kuris vyks jau ateinančią savaitę, birželio 23 d., (rezultatai skelbiami 03.00 val. Lietuvos laiku).

Britanijos leiboristų parlamentarės Jo Cox mirtis, kuri buvo užpulta ketvirtadienį, sustabdė tiek Brexit šalininkų, tiek jų priešininkų kampanijas – BBC pranešė, kad nežinomas asmuo šovė į ją, vėliau puolė su peiliu. Ši parlamentarė buvo aktyvi šalininkė, kad D. Britanija išliktų ES sudėtyje. Todė ekonominstai dabar mano, kad šis įvykis gali įtakoti rinkėjų nuotaikas ir padidinti priešininkų šansus prieš “Brexit” artėjančiame balsavime.

23 dieną vyksiantis referendumas dėl Anglijos išstojimo gali sukelti didelių judėjimų pagrindinėse valiutų porose su euru ir svaru. Dėl šios priežasties daugelis brokerių ateinančią visą savaitę keičia prekybos sąlygas (mažina kreditinį petį), todėl būkite atidūs.

Pasak Goldman Sachs, tuo atveju jei Brexit šalininkai laimės, svaras atpigs 11% prieš pagrindines valiutų poras, o euras – 4%.

Kitos apklausos rodo, kad jei D. Britanija pasitrauks iš ES, svaras gali smukti prieš JAV dolerį  iki 1.20.

Valiutų pora GBP/USD tuo tarpu gražiai atidirbo ketvirtadienį suformuotą Pin-baro modelį ir užbaigė savaitę pakildama ties senai pažįstamu 1.4350 lygiu,

Lygis kol kas porai išlieka pasipriešinimu, ir slankieji vidurkiai dar rodo pakankamą meškų jėgą. Iki lemtingo trečiadienio dar laiko yra, be to, dar turi būti publikuojama keletas apklausų (kompanijų BMG ir YouGov), kurios turėjo būti vykdytos šį savaitgalį, tačiau publikavimo terminai gali vėluoti dėl parlamentarės nužudymo ketvirtadienį.

EUR/USD

EURUSDDaily

Dėl susilpnėjusių nuogąstavimų, kad britai balsuos už Anglijos išstojimą iš ES, euras taip pat gavo palaikymą. Nors buvo pramuštas svarbus palaikymas, buliai susigrąžino įtaką ir stabilizavo poros kainą ties praėjusios savaitės diapazonu. Dileriai pažymi, kad 1.1305/10 zonoje yra didelė stopų sankaupo, todėl jų numušimas sukeltų naują impulsą link 1.1320/25 ir link 1.1365, kur yra gegužės maksimumai.

USD/JPY

USDJPYDaily

Paskutinis Japonijos banko posėdis nuvylė tuos, kas tikėjosi politikos švelninimo, o bandymai verbaliniais veiksmais sustabdyti jenos augimą nedavė visiškai jokių rezultatų. Galimos intervencijos tikimybė taip pat atrodo labai miglotai, bent jau kol tarp rinkos dalyvių yra konsensusas, kad, kol USD/JPY laikysis virš 100 zonos, įsikišimo nebus. Dėl susidariusų aplinkybių, buliai vargu ar gali tikėtis, kad Japonijos bankas ryšis dėl papildomo stimuliavimo.

Techniškai, USD/JPY bando išsilaikyti ties 104 figūra, tačiau įvykiai obligacijų rinkoje ir signalai iš FOMC ir Japonijos banko vis daugiau atriša meškoms rankas, todėl tolimesnis poros kritimas link 100 zonos atrodo visai įmanomas artimiausiu metu. Apsunkinti kritimą žemyn gali teigiamas D. Britanijos referedumas, tačiau vargu ilgam – jei FOMC pozicija išliks tokia pati, tai mažins apetitą rizikoms ir jena brangs toliau.

Dar viena įdomi nuomonė iš Deutsche Bank valiutų stratego Alano Raskino – jeigu Britanijos referendumas sukeltų USD/JPY poros kritimą žemiau 100.00 ribos, labiausiai tikėtinas scenarijus iš Japonijos valdžios būtų valiutos intervencija. “Japonija atliktų intervenciją prisidengdama Brexitu, ir tuo pačiu galėtų pasiteisinti svariais argumentais dėl dramatiškai pablogėjusių prekybos sąlygų, kurias atspindės pasaulinės rinkos” – pažymėjo savo komentaruose ekspertas.

Anglijos bankas taip pat vargu ar “sėdės sudėjęs rankas”, jeigu svaras nukristų santykyje su doleriu žemiau 1.30 ir tęstų kritimą. Tokiu atveju, BOE turėtų rimto pagrindo įsikišti, taip pat ir ECB, ir FRS dėl solidarumo galėtų prisijungti. ECB intervencijos tikimybė yra menka, nes vargu ar Brexit atveju euro zona taptų aktyvų judėjimo epicentru. FRS galėtų imtis intervencijų tik tuo atveju, jei itin ženkliai pablogėtų finansinės sąlygos JAV, o to nėra laukiama.

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,374SekėjaiPatinka
1,730ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x