Trečiadienis, 6 liepos, 2022
spot_img

Baigiantis metams, doleris auga

Dolerio indekso grafikas H1 laiko intervale

Doleris pakilo dėl akcijų silpnumo ir didėjančių JAV dvejų metų trukmės obligacijų pajamingumo, tačiau analitikai ragina daug nesitikėti iš šių lengvų tarp šventinių žingsnių. Nepaisant to, dolerio perspektyvos yra optimistinės.

Trečiadienį doleris šiek tiek pakilo, nes neseniai įvykęs akcijų ralis parodė silpnumo požymius, tačiau vangi prekyba reiškė, kad rinkos nedemonstruoja realios krypties.

Dolerio indeksas, matuojantis dolerio kursą pagrindinių valiutų atžvilgiu, pakilo iki 96,240 nuo 96,068 paskutinio uždarymo ir daugumos kitų pagrindinių valiutų atžvilgiu, antradienį eurui nukritus 0,14%.

Paskutinį kartą bendra Europos  valiuta kainavo 1,1300 USD, o svaras nuo penkių savaičių aukščiausio lygio nukrito iki 1,3420 USD.

Tačiau atsižvelgiant į tai, kad daugelis treiderių ima pauzę Kalėdoms ar metų pabaigai, analitikai teigė, kad sunku ką nors pastebėti šiuose judėjimuose.


„Dabar iš esmės yra rinkos triukšmas, nors tikriausiai matome šiek tiek nedidelę dinamiką dėl rizikos vengimo, kai akcijos šiek tiek smunka, o doleris stiprėja“, – sakė Kyle’as Rodda, „IG Markets“ analitikas.


Tačiau jis teigė, kad ilgalaikėje perspektyvoje jis optimistiškai vertina dolerį dėl artėjančio Federalinio rezervo palūkanų normos kėlimo ir akivaizdžiai sumažėjusios JAV karantino tikimybės ateityje.

Tikimasi, kad FED pradės kelti palūkanų normas anksčiausiai nei kiti pagrindiniai centriniai bankai, tokie kaip Europos centrinis bankas, ir tai jau padėjo dolerio indeksui 2021 m. pasiekti geriausią kilimą nuo 2015 m.

Didžiausias Azijos akcijų indeksas už Japonijos ribų MSCI trečiadienį nukrito 0,3%, o S&P 500 ir Nasdaq Composite antradienį užsidarė šiek tiek žemiau, nors prieš tai S&P 500 indeksas kilo keturias dienas iš eilės ir pasiekė visų laikų aukščiausią dienos rekordą.

Rinkose daugiausia prekiaujama besikeičiančiais COVID-19 atmainos Omikron poveikio vertinimais, o pastaruoju metu išaugus rizikingam turtui, pavyzdžiui, akcijoms, remiantis prielaida, kad naujas infekcijų plitimas per daug nesutrikdys pasaulio ekonomikos atsigavimo.

JAV sveikatos apsaugos institucijos pirmadienį sutrumpino rekomenduojamą izoliacijos laiką amerikiečiams, sergantiems besimptomiais COVID-19 atvejais, iki penkių dienų, palyginti su ankstesne 10 dienų rekomendacija.

Jena, kuri silpsta kartu su akcijų kainų kilimu, trečiadienį išlaikė savo praradimus. Paskutinį kartą ji kainavo 114,90 už dolerį, kai antradienį buvo žemiausia 114,94.

Dolerio kursą taip pat palaikė dvejų metų trukmės iždo obligacijų augimas, kuris antradienį pasiekė 0,758%, o tai yra beveik dviejų metų maksimumai, po kurio jos šiek tiek nukrito iki 0,7461%.

Australijos dolerio kursas buvo stabilus 0,7218 USD.

Kriptovaliutų kurso pokyčiai buvo staigesni, kuriuos dažnai lydi staigūs svyravimai mažo likvidumo laikotarpiais, pavyzdžiui, savaitgaliais ir švenčių dienomis.

Bitkoinas vėlyvą antradienio vakarą nukrito apie 6% iki 47 300 USD, praradęs visos šios savaitės pelną.

Ethereum, antra pagal dydį kriptovaliuta pasaulyje ir pagrindinis Ethererum tinklas, taip pat prarado apie 6% ir nukrito iki 3760 USD, o tai taip pat yra savaitės minimumas.

Pagal Alun John © 2021 Thomson Reuters

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,331SekėjaiPatinka
1,520ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x