Šeštadienis, 25 kovo, 2023

Baimė ir nežinomybė dėl sukrėtimų bankuose skatina bėgimą į saugias valiutas

Dolerio indekso grafikas M15 laiko intervale

Atsižvelgiant į padidėjusį neapibrėžtumą ir nuogąstavimus dėl didesnio nepasitikėjimo finansų sistema, dėl apsaugos paklausos daugiausia naudos gaus doleris ir jena.

Ketvirtadienį JAV doleris ir Japonijos jena rado palaikymą atsinaujinus baimei dėl pasaulinės bankų krizės, kai žlugus JAV Silicon Valley Bank ir Signature Bank per Atlantą persimetė į Šveicarijos banką Credit Suisse.

Ketvirtadienį Credit Suisse pranešė, kad iš Šveicarijos nacionalinio banko pasiskolins iki 54 mlrd. dolerių likvidumui padidinti ir investuotojų pasitikėjimui sustiprinti, po to, kai trečiadienį jo akcijos smuko 30 proc. ir Šveicarijos centrinis bankas buvo priverstas gelbėti sunkumus patiriantį banką.

Nors ši žinia padėjo sustabdyti kai kuriuos didelius pardavimus Azijos prekyboje, rinkos nuotaikos išliko nepastovios, nes sustiprėjo nuogąstavimai, kad pastaruoju metu JAV ir Europos bankus apėmusi įtampa gali būti plataus masto sisteminės krizės pranašas.

Tai paskatino prekiautojus atkreipti dėmesį į dolerį ir jeną, kurie neramumų metu laikomi saugesniu pasirinkimu, todėl šios dvi valiutos ketvirtadienį laikėsi aukštai.

Jenos kursas šoktelėjo daugiau kaip 0,5 %, tęsdamas trečiadienį pakilusį 0,6 %, ir paskutinį kartą buvo 132,80 už dolerį.

Šveicarijos franko atžvilgiu doleris per praėjusią sesiją iš dalies atpigo 2,15 % – tai didžiausias dienos prieaugis nuo 2015 m., tačiau išlaikė Šveicarijos franko kursą netoli vienos savaitės žemumų.


Credit Suisse dabar naudojasi Šveicarijos nacionalinio banko įtaka, kuris yra centrinis bankas, nesiblaškantis krizės metu, – sakė City Index vyresnysis rinkos analitikas Mattas Simpsonas.

“Taigi, galiausiai, manau, kad tai naudinga rinkos nuotaikoms. Tik nesu tikras, ar ir kada investuotojai padarys tokią pačią išvadą, atsižvelgiant į visas ore tvyrančias emocijas.”


Credit Suisse, kuri sunkiai atsigauna po virtinės skandalų, sumenkinusių investuotojų ir klientų pasitikėjimą, praėjusią savaitę žlugus SVB, tapo naujausia pasitikėjimo krizės auka.

Penktadienį uždarius SVB, o po dviejų dienų žlugus Signature Bank, JAV prezidentas Džo Baidenas (Joe Biden) skubiai patikino, kad finansų sistema yra saugi, ir paskatino JAV imtis skubių priemonių, suteikiančių bankams galimybę gauti daugiau lėšų.


“Atsižvelgiant į padidėjusį neapibrėžtumą ir nuogąstavimus, kad nepasitikėjimas finansų sistema išplis plačiau, dėl saugaus prieglobsčio paklausos daugiausia naudos gaus doleris ir jena”, – sakė Australijos banko Commonwealth Bank of Australia (CBA) valiutų strategė Carol Kong.


Ketvirtadienį euras patyrė didelius nuostolius, paskutinį kartą po 1,4 % kritimo ankstesnėje sesijoje pakilęs 0,27 % iki 1,0607 USD. Panašiai ir svaras sterlingų pakilo 0,14 % – iki 1,20725 JAV dolerio po to, kai trečiadienį nukrito beveik 0,9 %.

Valiutų krepšelio atžvilgiu JAV dolerio indeksas paskutinį kartą sumažėjo 0,16 % – iki 104,48, sumažindamas dalį ankstesnėje sesijoje maždaug 1 % gauto pelno.

Investuotojai tebėra įsitempę, laukdami daugiau aiškumo, koks gali būti plataus masto poveikis, nes valdžios institucijų taikomos gelbėjimo priemonės kol kas mažai padėjo sumažinti padidėjusią baimę.

Dėmesys taip pat nukrypo į tai, kaip centriniai bankai elgsis ateityje didindami palūkanų normas, nes politikos formuotojai suka galvas, kiek dar reikėtų didinti palūkanų normas, kad būtų galima suvaldyti infliaciją ir nesukelti sumaišties finansų sektoriuje.

Vėliau ketvirtadienį įvyks Europos Centrinio Banko (ECB) posėdis, po kurio jis turėtų paskelbti savo sprendimą dėl palūkanų normų.

Prieš tai prekiautojai greitai sumažino savo lūkesčius dėl palūkanų normos padidinimo 50 bazinių punktų, nes krito Credit Suisse akcijos, o tai dar labiau padidino nuogąstavimus dėl Europos bankų būklės.

Du priežiūros šaltiniai agentūrai Reuters sakė, kad ECB kreipėsi į savo prižiūrimus bankus, norėdamas išsiaiškinti jų pozicijas Credit Suisse atžvilgiu.


“Neabejotinai yra rizika, kad ECB neįvykdys savo ankstesnio įsipareigojimo padidinti palūkanų normą 50 bazinių punktų dėl finansinio stabilumo problemų”, – sakė CBA Kongas.

“Bet kuriam svarbiam centriniam bankui tikrai bus sunku laikytis griežtinimo kurso”.


Rizikai jautrūs Australijos ir Naujosios Zelandijos doleriai, trečiadienį nukritę beveik po 1 %, stengėsi pasistūmėti į priekį.

Australijos dolerio kursas paskutinį kartą buvo pakilęs 0,23 % – iki 0,6637 JAV dolerio, o Naujosios Zelandijos dolerio kursas sumažėjo 0,42 % – iki 0,6162 JAV dolerio, kurį toliau spaudė ketvirtadienį paskelbti prasti ekonominiai duomenys, rodantys, kad ketvirtąjį ketvirtį Naujosios Zelandijos ekonomika susitraukė.

Parengta pagal Thomson Reuters

5 1 balsas
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,357SekėjaiPatinka
1,600ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x