Šeštadienis, 25 kovo, 2023

Bankų gelbėjimas smogė doleriui ir padidino rizikingų valiutų kursą

Dolerio indekso grafikas 15 minučių intervale

Tačiau rinka yra susiskaidžiusi, aukso ir sidabro bei jenos kursas tebėra maksimumų zonoje. Tai rodo, kad investuotojų nervingumas išlieka

Penktadienį JAV dolerio kursas sumažėjo po to, kai valdžios institucijos ir bankai ėmėsi priemonių sumažinti spaudimą finansų sistemai, sumažindami spaudimą daugumai pagrindinių valiutų, kurios šią savaitę smuko dėl neramumų bankuose.

Ketvirtadienį Jungtinėse Amerikos Valstijose imtasi veiksmų gelbėti First Republic Bank, todėl penktadienį visame pasaulyje padidėjo noras rizikuoti, nes sumažėjo baimė dėl pasaulinės bankų krizės, o Australijos ir Naujosios Zelandijos doleriai smarkiai pabrango.

Penktadienį Azijos prekyboje Australijos dolerio kursas šoktelėjo 0,76 % – iki 0,6708 JAV dolerio, o Naujosios Zelandijos dolerio kursas pakilo 0,69 % – iki 0,6239 JAV dolerio.

Prižiūrint valdžios institucijoms, didieji JAV bankai padėjo 30 mlrd. dolerių indėlių į First Republic, kuris įsitraukė į gilėjančią krizę, sukeltą praėjusią savaitę žlugus kitiems dviem vidutinio dydžio JAV bankams.

Šis žingsnis buvo atliktas po to, kai anksčiau ketvirtadienį Credit Suisse paskelbė, kad iš Šveicarijos nacionalinio banko pasiskolins iki 54 mlrd. dolerių, po to, kai centrinis bankas metė finansinį gelbėjimo ratą sunkumų patiriančiam Šveicarijos bankui.

Panašiai Credit Suisse buvo įtrauktas į plačiai paplitusį užkratą po JAV įsikūrusio Silicon Valley Bank (SVB) žlugimo, dėl kurio jo akcijos šios savaitės pradžioje nukrito 30 %.

Tačiau net ir tuo metu, kai rinkos griūtis padidino nuogąstavimus dėl Europos bankų būklės, Europos Centrinis Bankas (ECB) ketvirtadienį vykusiame politiniame posėdyje toliau reikšmingai didino palūkanų normą 50 bazinių punktų.

ECB politikai stengėsi nuraminti investuotojus, kad euro zonos bankai yra atsparūs ir kad bet kuriuo atveju perėjimas prie didesnių palūkanų normų turėtų padidinti jų maržas.

Euro reakcija į šį sprendimą buvo gana santūri, nors penktadienį Azijos prekyboje euras sustiprėjo ir pakilo 0,33 % – iki 1,0647 JAV dolerio.


“Euro zonos bankų sektoriaus būklė išlieka gana gera, – sakė Wells Fargo tarptautinis ekonomistas Nick Bennenbroek.

“Jei artimiausiomis savaitėmis ir mėnesiais įtampa rinkose sumažės ir volatilumas atslūgs, nuolatinė infliacija, mūsų nuomone, turėtų būti pakankama, kad paskatintų tolesnį (ECB) griežtinimą”.


Svaro kursas pakilo 0,4 % – iki 1,2159 JAV dolerio, o Šveicarijos franko kursas padidėjo 0,35 %. Šios savaitės pradžioje Šveicarijos frankas dolerio atžvilgiu nukrito daugiausiai per dieną nuo 2015 m.

Japonijos jenos kursas išliko aukštas, nes prekiautojai ir toliau kreipė dėmesį į saugų turtą, vis dar baimindamiesi, kad pastaruoju metu JAV ir Europos bankus apėmusi įtampa gali būti tik pradinis plataus masto sisteminės krizės etapas.

Paskutinį kartą ji pakilo 0,56 % – iki 133,01 už dolerį ir per savaitę gali pakilti daugiau kaip 1 %.

Japonijos finansų ministerijos, Finansinių paslaugų agentūros ir Japonijos banko pareigūnai penktadienio vakarą susitiks aptarti finansų rinkų, pranešė laikraštis Nikkei, baiminantis JAV bankų krizės.


“Praėjusios savaitės rinkos svyravimai, mūsų nuomone, nesusiję su bankų krize, o veikiau rodo finansinius įtrūkimus, atsiradusius dėl sparčiausių palūkanų normų didinimo kampanijų nuo aštuntojo dešimtmečio pradžios”, – sakė BlackRock Investment Institute analitikai.

“Rinkos suprato tokio požiūrio – prognozuojamo nuosmukio – daromą žalą ir pradeda ją vertinti.”


Dabar į dėmesio centrą patenka kitą savaitę vyksiantis Federalinės rezervų sistemos pinigų politikos posėdis. Kai kurie investuotojai tikisi, kad FED gali sulėtinti savo agresyvią palūkanų normų didinimo kampaniją, siekdamas sumažinti įtampą finansų sektoriuje.


“Neramumai bankų sektoriuje apsunkina FED politikos perspektyvas, tačiau poveikis gali būti subtilesnis nei paprastas FED palūkanų normų keitimas”, – sakė Philip Marey, Rabobank vyresnysis JAV strategas.


JAV dolerio indeksas sumažėjo 0,31 % – iki 104,07.

Parengta pagal Thomson Reuters

5 1 balsas
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,357SekėjaiPatinka
1,600ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x