Ketvirtadienis, 8 birželio, 2023

Bitkoinas pirmą kartą per 10 mėnesių peržengė svarbų 30 000 JAV dolerių lygį

Bitkoino proveržis aukštyn | Kriptovaliuta išeina iš suspausto Bollingerio volatilumo

Investuotojai tikisi, kad FED palūkanų normą sumažins metų pabaigoje

Pagrindinė kriptovaliuta Bitkoinas antradienį pirmą kartą per 10 mėnesių perkopė svarbiausią 30 000 JAV dolerių ribą ir pratęsė kilimą, nes investuotojai didino statymus, kad JAV Federalinė rezervų sistema netrukus baigs agresyvią pinigų politikos griežtinimo kampaniją.

Azijos prekybos metu Bitkoinas pasiekė 30 438 JAV dolerių maksimumą ir paskutinį kartą buvo 2 % didesnis už dienos pradžios tašką – 30 262 JAV dolerius. Nuo mėnesio pradžios jis yra pakilęs maždaug 6 %, o kovo mėn. pabrango 23 %.

Žetono vertė pakilo po penktadienį paskelbtos JAV ne žemės ūkio darbuotojų darbo užmokesčio ataskaitos, iš kurios matyti, kad kovo mėn. darbdaviai išlaikė aukštą įdarbinimo tempą, o tai rodo vis dar stiprią ekonomiką.

Tačiau neramumai bankų sektoriuje, kuriuos sukėlė Silicon Valley Bank žlugimas praėjusį mėnesį, sustiprino rinkos lūkesčius, kad FED greičiausiai nekels palūkanų normų gerokai aukščiau dabartinio lygio, kad sumažintų įtampą šiame sektoriuje.


“Plataus kriptovaliutų ralio priežastis – prekiautojų optimizmas dėl centrinio banko pinigų politikos, – sakė CMC Markets analitikė Tina Ten.

“Nuo kovo pradžioje kilusios sumaišties bankų sektoriuje FED pinigų politikos griežtinimo lūkesčiai smarkiai susilpnėjo”.


Etjereum, antra pagal dydį kriptovaliuta, priartėjo prie praėjusios savaitės maždaug aštuonių mėnesių aukščiausio lygio – 1942,50 JAV dolerio. Pastarąjį kartą jis buvo 0,75 % didesnis ir sudarė 1925,80 JAV dolerio.

Kriptovaliutų investuotojai su nekantrumu laukia šią savaitę pasirodysiančio didžiulio Ethereum blokų grandinės atnaujinimo, kuris suteiks jiems prieigą prie daugiau kaip 33 mlrd.

Programinės įrangos atnaujinimas, pavadintas “Shapella”, leis rinkos dalyviams išpirkti savo “pristatytus eterius” – monetas, kurias jie deponavo ir užrakino tinkle per pastaruosius trejus metus – mainais už palūkanas.

Bitkoino atsigavimas buvo net stipresnis nei beveik 20 % pakilęs Nasdaq 100 indeksas, su kuriuo bitkoinas paprastai juda kartu, ir nuo 2022 m. sekė kai kuriuos skaitmeninių žetonų nuostolius po kelių su kriptovaliuta susijusių griūčių. Vis dėlto bitkoinas nuo 2021 m. lapkričio mėn. pasiekto aukščiausio visų laikų lygio yra smukęs daugiau kaip 50 %.


“30 000 yra labai svarbus lygis tiek dėl techninių, tiek dėl fundamentalių priežasčių, – sakė Mati Greenspanas, bendrovės Quantum Economics vadovas. “Pasipriešinimas augo tris savaites iš eilės ir pagaliau buvo įveiktas. Tai pirmas kartas, kai peržengėme šį lygį nuo Terra/Luna ir Three Arrows Capital žlugimo. Iš esmės tai reiškia, kad kaina visiškai atsigavo po Celsius, FTX ir reguliavimo veiksmų JAV”.


Bitcoino proveržis virš sunkaus pasipriešinimo ties 30 000 JAV dolerių įvyko po vadinamojo Bollingerio juostos suspaudimo, dėl kurio istorinis volatilumas nukrito iki žemiausio lygio nuo sausio mėn. Po to suspaudimas lėmė staigų kilimą aukštyn, panašų į antradienio prasiveržimą aukštyn. Techninius modelius sekantys prekiautojai dabar pirmuoju potencialiu tikslu gali laikyti 30 800 JAV dolerių sritį, o po to – 31 200 JAV dolerių.

Žinoma, kriptovaliutų industrija ir toliau išlieka stebima valdžios institucijų. Kriptovaliutų birža Coinbase Global Inc. pranešė, kad gavo Vertybinių popierių ir biržų komisijos pranešimą, kuriame teigiama, jog ji ketina imtis vykdymo užtikrinimo veiksmų. SEC iškėlė bylą kriptomagnatoriui Justinui Sunui dėl tariamo vertybinių popierių reglamentų pažeidimo byloje, kuri, pasak Suno, yra nepagrįsta. O kitoje byloje JAV Prekių ateities sandorių prekybos komisija iškėlė bylą Binance įkūrėjui Changpeng Zhao ir jo kriptovaliutų biržai dėl tariamų išvestinių finansinių priemonių taisyklių pažeidimų, nors Binance teigė nesutinkanti su daugeliu agentūros apibūdinimų.

Tačiau net ir nepaisant nesėkmių, Bitkoino ralis per pastarąjį mėnesį sustiprėjo žlugus trims JAV bankams, o tai atgaivino bitkoinofilų bulių nuomonę, kad šis žetonas yra patrauklesnė alternatyva tradiciniams finansams.

Be to, analitikai teigia, kad bent iš dalies atšokimą gali paaiškinti ir iki 10 mėnesių minimumo sumažėjęs likvidumas – rinkos formuotojams praradus prieigą prie JAV bankų išteklių, kuriuos teikė Silvergate Capital Corp. ir Signature Bank. Esant mažesnei prekybos apimčiai, kainų svyravimai gali atrodyti dramatiškesni.


“Orderių knygos skurdžios, o prekybos aktyvumas yra sumažėjęs, – sakė FRNT Financial duomenų ir analizės skyriaus vadovė Strahinja Savic. “Tokiomis aplinkybėmis visai įmanoma, kad matome kainų elgseną, kurią sunku priskirti kuriai nors vienai priežasčiai.”


Pagal Bloomberg ir Thomson Reuters

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,366SekėjaiPatinka
1,650ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x