Antradienis, 17 gegužės, 2022
spot_img

Bitkoino išpardavimas septintą savaitę iš eilės įgauna panikos mastą

Bitkoino grafikas 1 savaitės intervale

Penktadienį kriptovaliutos patyrė didelius nuostolius, o Bitkoinas vos perkopė 30 000 JAV dolerių ribą ir užfiksavo rekordinę nuostolių seriją po to, kai per kriptovaliutų rinkas nuvilnijo vadinamos stabilios monetos TerraUSD smukimas.

Kriptoaktyvus taip pat vargino plačiai paplitęs rizikingų investicijų pardavimas dėl didelės infliacijos ir kylančių palūkanų normų baimės. Nuotaikos buvo itin nepastovios, nes žetonų, kurie turėjo būti susieti su doleriu, vertė sumažėjo.

Didžiausia pagal bendrą rinkos vertę kriptovaliuta Bitkoinas sugebėjo atsigauti Azijos sesijoje ir 08:43 GMT buvo prekiaujamas už 30 335 USD. Jis šiek tiek atsigavo nuo ketvirtadienį pasiekto 16 mėnesių minimumo – maždaug 25 400 JAV dolerių.

Tačiau jis tebėra gerokai žemiau savaitinio maždaug 40 000 JAV dolerių lygio ir, jei savaitgalio prekyba neatsigaus, jis gali patirti rekordinį – septintą savaitinį nuostolį iš eilės.


„Nemanau, kad blogiausia dar nesibaigė“, – sakė Honkonge įsikūrusios bendrovės Axion Global Asset Management, valdančios kriptoindeksų fondą, vyriausiasis investicijų pareigūnas Scotty Siu.

„Manau, kad artimiausiomis dienomis bus daugiau nuosmukių. Manau, kad reikia, jog atviros palūkanos (atvirų pozicijų skaičius) nukristų nuo dabartinio lygio, kad iš rinkos pasitrauktų pirkėjai, kurie naudojasi finansiniu svertu, ir tuomet, manau, rinka stabilizuosis.“


Už Bitkoino ribų

Su kriptovaliutomis susijusios akcijos, įskaitant brokerio Coinbase akcijas, smarkiai pabrango, tačiau per savaitę vis tiek sumažėjo perpus.

Azijoje į Honkongo biržos sąrašus įtrauktos Huobi Technology ir BC Technology Group, kurios valdo prekybos platformas ir teikia kitas kriptovaliutų paslaugas, per savaitę nukrito daugiau nei 20 %.

Tačiau platesnėse finansų rinkose kriptovaliutų žlugimo padariniai kol kas beveik nepasireiškė.


„Kriptovaliuta vis dar yra mažytė, o kriptovaliutų integracija į platesnes finansų rinkas vis dar yra be galo maža“, – sakė UBS valiutų strategijos vadovas Jamesas Malcolmas.

„Ši idėja, kad tai, kas vyksta kriptovaliutose, lieka kriptovaliutose, daugeliu atžvilgių vis dar tebėra aktuali.“


Nuo lapkričio mėn. kriptovaliutų vertė pasaulinėje rinkoje dėl pardavimų sumažėjo maždaug perpus, tačiau pastarųjų sesijų metu dėl sumažėjusios stabilių monetų paklausos traukimasis virto panika.

Stabiliosios monetos yra žetonai, susieti su tradicinio turto, dažnai JAV dolerio, verte ir yra pagrindinė pinigų pervedimo iš vienos kriptovaliutos į kitą arba likučių konvertavimo į fiatinius pinigus priemonė.

Šią savaitę kriptovaliutų rinkas sukrėtė TerraUSD (USDT) griūtis, dėl kurios buvo nutrauktas 1:1 susiejimas su doleriu.

Sudėtingas monetos stabilumo mechanizmas, kuris apėmė balansavimą per laisvai plaukiojančią kriptovaliutą Luna, nustojo veikti, kai Luna patyrė pardavimo spaudimą. Paskutinį kartą TerraUSD buvo prekiaujama maždaug už 15 centų, o Luna nukrito beveik iki nulio.

Tether, didžiausia stabili moneta, kuri, kaip teigiama, yra paremta dolerio turtu, taip pat patyrė spaudimą ir ketvirtadienį, CoinMarketCap duomenimis, nukrito iki 95 centų, tačiau penktadienį grįžo prie 1 JAV dolerio ribos.


„Daugiau nei pusė visų Bitkoinų ir Ethereum, kuriais prekiaujama biržose, yra stabilieji pinigai, iš kurių didžiausią dalį sudaro USDT arba Tether“, – teigiama Morgan Stanley tyrimo pranešime.

„Tokių stabilių monetų rinka turi būti tikra, kad emitentas turi pakankamai likvidaus turto, kurį galės parduoti esant nepalankiai situacijai rinkoje.“


Tether valdanti bendrovė teigia turinti reikalingo turto iždo obligacijų, grynųjų pinigų, įmonių obligacijų ir kitų pinigų rinkos produktų pavidalu.

Tačiau tikėtina, kad Tether laukia tolesni išbandymai, jei prekiautojai ir toliau pardavinės, o analitikai nerimauja, kad įtampa gali persimesti į pinigų rinkas, jei spaudimas paskatins didesnį likvidavimą.

Reitingų agentūra Fitch ketvirtadienį savo pranešime teigė, kad investuotojams praradus pasitikėjimą stabiliomis monetomis, kriptovaliutoms ir skaitmeniniams finansams gali kilti „reikšmingų neigiamų pasekmių“.


„Pastaraisiais mėnesiais daugeliui reguliuojamų finansų įstaigų padidėjo nuostolių dėl kriptovaliutų, defi ir kitų skaitmeninio finansavimo formų kritimo rizika, o kai kurie Fitch reitingą turintys emitentai gali nukentėti, jei kriptovaliutų rinkos svyravimai taps dideli“, – sakoma pastaboje.


Tačiau Fitch teigė, kad silpnos kriptovaliutų rinkų ir reguliuojamų finansų rinkų sąsajos apribos kriptovaliutų rinkos svyravimų potencialą sukelti platesnio masto finansinį nestabilumą.

Pagal Tom Westbrook ir Alun John © 2022 m. Thomson Reuters

 

 

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,280SekėjaiPatinka
1,500ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x
()
x