Antradienis, 26 rugsėjo, 2023

Carlas Icahnas “šortina” GameStop akcijas

Bloomberg duomenimis, Carlas Icahnas laiko didelę trumpąją GameStop poziciją. Brendanas McDermidas/Reuters

Bloomberg duomenimis, investicijų legenda Carlas Icahnas turi didelę trumpąją GameStop poziciją. Savo poziciją jis pradėjo kaupti 2021 m. sausį, kai mažmeniniai investuotojai investavo į memu akcijas.

Carlas Icahnas pradėjo “šortinti” GameStop, nes pavieniai investuotojai investavo į memų akcijas ir vis dar turi nemažą poziciją vaizdo žaidimų mažmeninės prekybos įmonėje, praneša Bloomberg, remdamasis su šiuo klausimu susipažinusiais šaltiniais.

Pranešama, kad milijardierius investuotojas pradėjo stiprinti savo pozicijas 2021 m. sausį, kai GameStop akcijos vos per savaitę pabrango nuo 61 JAV dolerio iki rekordinės 483 JAV dolerių vertės. Pirmadienį paskelbtame Bloomberg pranešime teigiama, kad Icahno pozicijos dydis nėra aiškus.

GameStop akcijos prarado 79 % savo vertės po memų šėlsmo, kai liepos mėn. buvo atliktas akcijų padalijimas (splitas) keturi prie vieno. Pirmadienį akcijos buvo uždarytos 25,37 JAV dolerio.

Atrodo, kad Icahn’as stato, jog akcijos ir toliau kris, nes jų vertė atsiskiria nuo pagrindinių rodiklių.

Mažmeniniai investuotojai investavo į GameStop ir kitas memines akcijas koronaviruso pandemijos metu, naudodamiesi tokiais forumais kaip WallStreetBets Reddit, kad koordinuotų savo pastangas atakuoti rizikos draudimo fondų šortus mažmeninės prekybos įmonėje.

Dėl to atsirado vadinamųjų “trumpųjų sandorių”, kurie smarkiai pakenkė rizikos draudimo fondų finansinei padėčiai, įskaitant Melvin Capital, kuris gegužės mėn. pareiškė, kad, praradęs milijardus dolerių dėl GameStop, užsidarys.

Investuotojai, kurie mano, kad akcijų kaina kris, siekia pelno parduodami akcijas be padengimo. Jie skolinasi akcijas ir jas parduoda, planuodami vėliau jas atpirkti mažesne kaina.

Fintel duomenys rodo, kad gali būti dar vienas GameStop vertybinių popierių “short squeeze”. Trumposios akcijos sudaro 21,05 proc. visų akcijų, arba apie 53,37 mln. akcijų. Palyginimui, kitų meminių akcijų AMC trumposios pozicijos sudaro 19,76 %, o elektromobilių gamintojos Tesla – 2,88 %.

Icahnas niekada anksčiau neatskleidė savo statymo prieš memines akcijas, tačiau milijardierius investuotojas kritikavo faktą, kad 2021 m. gegužės mėn. daugeliu jų buvo prekiaujama “absurdiškomis kainomis”.

Icahnas ir GameStop iš karto neatsakė į Insider prašymus pakomentuoti.

Pagal Insider medžiagą

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,374SekėjaiPatinka
1,690ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x