Antradienis, 5 gruodžio, 2023

D. Britanija Europos Sąjungai pasakė “Viso gero!”

9.00 val. Lietuvos laiku, rezultatai iš 382 rinkiminių apylinkių parodė, kad 52% britų pasisakė už Brexit. Tokiu būdu, B. Britanija nubalsavo už išėjimą iš ES, kuriame prabuvo daugiau kaip 40 metų.  Ši diena gali tapti viena dramatiškų dienų D. Britanijos istorijoje.

Biržų aikštelės visame pasaulyje patyrė tikrą šoką ir nusmuko, o Anglijos svaras atpigo iki 1985 metų minimumų 1.32270. Dabar Anglijos artimiausiu metu laukia sunkios derybos dėl naujų santykių su ES ir nors pats referendumas juridinės įpareigojančios galios neturi ir vyriausybė pati gali spręsti šalies likimą, kadangi D. Britanijos premjeras Kameronas pats inicijavo šį referendumą, todėl nusisukti nuo jo rezultatų kažin ar pavyks.

GBPUSDDaily

Per šią istorinę naktį, kol valiutų pora GBP/USD nusmuko daugiau nei 1700 punktų, labai smarkiai išaugo Japonijos jena, pramušusi psichologinę 100 punktų ribą, valiutų pora USD/JPY fiksavo naujus minimumus ties 98.96. Japonijos finansų ministras Taro Aso jau pareiškė, kad šalies valdžia yra pasiruošusi imtis ryžtingų veiksmų dėl staigaus jenos pabrangimo, jei tai užsitęs.

Kartu su jena labai pabrango ir auksas (kaip atsargos aktyvas), pasiekęs 1358 dolerius už Trojos unciją. Tiesa, geltonasis metalas šiuo metu koreguojasi ties 1320.

Valiutų pora EUR/USD nusmuko kiek daugiau nei 400 punktų ir šiuo metu laikosi ties 1.1010.

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,374SekėjaiPatinka
1,730ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x