Trečiadienis, 6 liepos, 2022
spot_img

Dolerio indeksas 2021 metais parodė geriausią rezultatą per 6 metus

Dolerio indekso grafikas 1 metų laiko intervale

Kanados doleris buvo stipriausia šių metų G10 valiuta.

Dolerio indeksas kiek nukrito dėl mažo likvidumo prekybos rezultatų gruodžio 31 d., tačiau 2021 metų pabaigoje jo augimas buvo didžiausias per pastaruosius 6 metus. JAV valiutą palaikė lūkesčiai, kad FRS pradės pinigų politikos normalizavimą.

Kanados doleris 2021 metų pabaigoje pasirodė esąs stipriausia Didžiojo dešimtuko valiuta, nes JAV doleris pabrango visų pagrindinių konkurentų atžvilgiu, o Kanados doleris dolerio atžvilgiu pabrango 0,7%. Antrąjį praėjusių metų pusmetį Kanados bankas sustiprino savo sakališką retoriką, smarkiai išaugus infliacijos spaudimui, ir dabar rinka tikisi, kad 2022 m. bankas palūkanas padidins 5 kartus (po 25 baziniais punktais kiekviename žingsnyje).

Besivystančios ekonomikos šalių valiutos pasinaudojo JAV dolerio silpnumu gruodžio 31 d. ir daugiausia pakilo paskutinę šių metų dieną. Tačiau iki 2021 m. pabaigos dauguma besivystančių rinkų valiutų dolerio atžvilgiu atpigo. Tiesą sakant, 2021 m. dolerio atžvilgiu pabrango tik Kinijos juanis ir Taivano doleris. Likę 22 EM atstovai prarado savo vertę. Rublis atpigo 0,4%, o Honkongo doleris – 0,6%. Žinoma, 2021-ųjų autsaideris buvo Turkijos lira, kuri per metus dolerio atžvilgiu nuvertėjo 44%.

Pagal ProFinance.Ru naujienas ir rinkos įvykiai Telegram

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,331SekėjaiPatinka
1,520ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x