Antradienis, 26 rugsėjo, 2023

Dolerio kursas krenta, nes po FED posėdžio protokolų pagerėjo apetitas rizikai

Dolerio indekso grafikas 15 minučių intervale

Analitikai netiki dolerio eros pabaiga

Ilgai laukta lapkričio 1-2 d. FED posėdžio ataskaita parodė, kad pareigūnai iš esmės patenkinti, jog dabar jie gali judėti mažesniais žingsniais.


“Manau, kad FOMC beveik neabejotinai sulėtins griežtinimo tempą nuo gruodžio mėn.”, – sakė Carol Kong, Commonwealth Bank of Australia (CBA) valiutos strategė.


JAV dolerio indeksas, kuriuo vertinamas dolerio kursas šešių pagrindinių valiutų atžvilgiu, trečiadienį nukritęs 1 proc., sumažėjo 0,14 proc. iki 105,75.

Šį mėnesį FED ketvirtą mėnesį iš eilės trimis ketvirtadaliais procentinio punkto padidino pagrindinę palūkanų normą, siekdamas pažaboti pernelyg didelę infliaciją.

Tačiau šiek tiek vėsesni, nei tikėtasi, JAV vartotojų kainų duomenys padidino viltis, kad tolesnis palūkanų normų didinimo tempas bus nuosaikesnis. Dėl šių vilčių lapkričio mėn. dolerio indeksas sumažėjo 5,1 %, o tai yra blogiausias mėnesinis rodiklis per pastaruosius 12 metų.

Citi strategai teigė, kad vis dar esama nemažai neaiškumų dėl to, kokio dydžio gali būti galutinės palūkanų normos, nors sutariama, kad jos didės lėčiau.

Iš protokolo taip pat paaiškėjo, kad FED dar tik prasideda diskusija apie riziką, kurią ekonomikos augimui ir finansiniam stabilumui gali kelti spartus pinigų politikos griežtinimas. Kartu politikos formuotojai pripažino, kad padaryta nedidelė akivaizdi pažanga mažinant infliaciją ir kad palūkanų normas vis dar reikia didinti.

Trečiadienį paskelbti duomenys parodė, kad JAV verslo aktyvumas lapkričio mėn. mažėjo penktą mėnesį iš eilės, o nauji užsakymai sumažėjo iki žemiausio lygio per pastaruosius 2,5 metų, nes didesnės palūkanų normos mažino paklausą.

Tačiau Kongas iš CBA  įspėjo, kad rinkos pernelyg optimistiškai vertina galimą greitą griežtinimo ciklo pabaigą, ir pažymėjo, kad JAV doleriui vis dar teikiama didelė parama dėl Kinijos COVID politikos.

Dėl padažnėjusių užsikrėtimo koronavirusu atvejų Kinijos miestai nustatė papildomų apribojimų, o tai padidino investuotojų nerimą dėl ekonomikos ir apribojo norą rizikuoti. Ketvirtadienį Kinija pranešė apie rekordinį infekcijos atvejų skaičių.

Kinijos valstybinė žiniasklaida citavo ministrų kabinetą, kad Pekinas laiku sumažins bankų privalomųjų atsargų normą (RRR) kartu su kitomis pinigų politikos priemonėmis, kad išlaikytų pakankamą likvidumą.

Japonijos jenos kursas dolerio atžvilgiu pakilo 0,5 % iki 138,88 ir buvo vienas didžiausių tarp pagrindinių valiutų.

Euro kursas pakilo 0,39 % – iki 1,0435 JAV dolerio, o svaro kursas paskutinį kartą buvo 1,2090 JAV dolerio, t. y. padidėjo 0,43 %. Svaras vakar pabrango 1,4 % po to, kai preliminarūs JK ekonominio aktyvumo duomenys pranoko lūkesčius, nors ir parodė, kad ekonomikos aktyvumas vis dar mažėja.

Australijos dolerio kursas pakilo 0,25 % – iki 0,675 JAV dolerio, o Naujosios Zelandijos dolerio kursas padidėjo 0,17 % – iki 0,6255 JAV dolerio.

Ketvirtadienį JAV rinkos nedirbs dėl Padėkos dienos, todėl tikėtina, kad likvidumas bus mažesnis nei įprastai.

Thomson Reuters duomenimis

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,374SekėjaiPatinka
1,690ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x