Antradienis, 26 rugsėjo, 2023

Dolerio kursas pasiekė 3 mėnesių minimumą

USDJPY grafikas 1 dienos intervale

Powellas patikino, kad dabar FED veiks lėčiau

Ketvirtadienį dolerio kursas jenos atžvilgiu nukrito iki trijų mėnesių minimumo, nes treideriai daugiausia dėmesio skyrė Federalinės rezervų sistemos pirmininko Džeromo Pauelo (Jerome Powell) komentarams, kad palūkanų normų didinimo tempas gali būti sumažintas “jau gruodžio mėn.”.

Trečiadienį J. Powellas sakė, kad “lėtėjimas šiuo metu yra geras būdas subalansuoti riziką”, tačiau pridūrė, kad norint kontroliuoti infliaciją “kurį laiką reikės laikytis ribojamosios politikos”.

Paskutinį kartą dolerio kursas sumažėjo 1,32 % ir sudarė 136,295 jenos, po to, kai nukrito iki 136,205 jenos, t. y. žemiausio lygio nuo rugpjūčio 26 d.

Dolerio ir jenos valiutų poros kursas labai jautriai reaguoja į ilgalaikių JAV iždo obligacijų pajamingumo pokyčius, kuris po Powello komentarų vakar vakare nukrito iki beveik dviejų mėnesių minimumo – 3,6 %. Paskutinį kartą Tokijuje jis buvo 3,6163 %.


“Akivaizdu, kad kalba buvo ne tokia griežta, kaip baimintasi”, – sakė Rodrigo Catril, Nacionalinio Australijos banko vyresnysis valiutos strategas. “Jena pirmauja, ir šis (judėjimas) yra pateisinamas, kai matote didelį, labai didelį ilgalaikių palūkanų normų pokytį JAV.”


Tačiau rinkos reakcija “šiek tiek stebina”, sakė Catril. “FED pirmininkas tik pakartojo neseniai išsakytą nuomonę, kad (kitame posėdyje gruodžio 14 d.) turėtume tikėtis mažesnio palūkanų normos padidinimo, tačiau pakartojo, kad šis procesas dar nebaigtas ir turėtume tikėtis daug didesnės galutinės palūkanų normos.”

Rinkos vertina 91 % tikimybę, kad kitame posėdyje FED padidins palūkanų normas 50 bazinių punktų, palyginti su 9 % tikimybe, kad palūkanų normos bus padidintos dar 75 baziniais punktais. Prognozuojama, kad maždaug gegužės mėn. rinka pasieks aukščiausią lygį, kuris bus mažesnis nei 5 %.

Lapkričio mėn. dolerio kursas jenos atžvilgiu nukrito 7,15 %, t. y. blogiausiai per 14 metų, nes investuotojai tikėjosi švelnesnio FED sprendimo.

JAV dolerio indeksas, pagal kurį vertinamas valiutos kursas šešių pagrindinių valiutų, įskaitant jeną ir eurą, atžvilgiu, trečiadienį smuko daugiau nei 1 % ir ketvirtadienį nukrito dar 0,28 % – iki 105,48. Lapkričio mėn. jis sumažėjo 5,2 %, o tai yra blogiausias mėnesinis rodiklis nuo 2010 m. rugsėjo mėn.

Euro kursas pakilo 0,39 % – iki 1,04485 JAV dolerio, grįždamas į šios savaitės pradžioje pasiektą penkių mėnesių maksimalų 1,0497 JAV dolerio lygį.

Bendrosios valiutos kursas pakilo net po to, kai trečiadienį paskelbtoje Europos ataskaitoje nurodyta, kad lapkričio mėn. euro zonos infliacija sumažėjo daug daugiau, nei tikėtasi, todėl padidėjo lūkesčiai, kad infliacija pasiekė aukščiausią lygį, ir sustiprėjo argumentai, kad Europos Centrinis Bankas turėtų lėčiau griežtinti savo politiką.

Svaro kursas padidėjo 0,36 % – iki 1,2102 JAV dolerio ir priartėjo prie praėjusios savaitės trijų mėnesių aukščiausio lygio – 1,2153 JAV dolerio.

Rizikai jautrios antipodų valiutos taip pat pabrango: Australijos doleris sustiprėjo 0,55 % – iki 0,6826 JAV dolerio, t. y. aukščiausio lygio nuo rugsėjo 13 d. Naujosios Zelandijos dolerio kursas padidėjo 0,69 % – iki 0,63405 JAV dolerio, pasiekęs 0,6325 JAV dolerio – aukščiausią lygį nuo rugpjūčio 17 d.

Australijos dolerį ir Naujosios Zelandijos dolerį taip pat palaikė ženklai, kad Kinijos vyriausybė švelnins savo COVID politiką.

Didžiuliai Guangdžou ir Čongčingo miestai trečiadienį paskelbė apie COVID apribojimų sušvelninimą, o Džengdžou miesto, kuriame įsikūrusi didžiausia pasaulyje Apple iPhone gamintoja Foxconn ir kuriame dėl COVID kilo darbuotojų neramumai, pareigūnai taip pat paskelbė apie “tvarkingą” grįžimą prie darbo.

Kinijos juanio kursas užsienio prekyboje šiek tiek svyravo po žiniasklaidos pranešimų, kad sostinė Pekinas leis kai kuriems žmonėms taikyti namų karantiną. Paskutinį kartą dolerio kursas sustiprėjo 0,12 % – iki 7,0546 juanio, po to, kai susilpnėjo net 0,3 % – iki dviejų savaičių minimumo (7,0256 juanio).

Thomson Reuters duomenimis

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,374SekėjaiPatinka
1,690ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x