Šeštadienis, 25 kovo, 2023

Dolerio kursas šiandien gali labai pasikeisti

Dolerio indekso grafikas 15 minučių intervale

Ir nors rinka beveik visada atspėja FED sprendimą, vėlesnė įvairių turto klasių reakcija beveik visada nenuspėjama. Ir tai priklauso ne tik nuo komentarų, bet ir nuo subjektyvaus obligacijų ir akcijų rinkos vertinimo.

Trečiadienį, prieš ilgai lauktą Federalinės rezervų sistemos posėdį, kuris, kaip tikisi investuotojai, reikš JAV centrinio banko palūkanų normų didinimo ciklo pabaigą, dolerio kursas pagrindinių valiutų atžvilgiu iš esmės nepakito.

Po keleto staigių palūkanų normų didinimų 2022 m., kuriais siekta pažaboti infliaciją, rinka yra beveik tikra, kad trečiadienį vakare palūkanų norma bus padidinta 25 baziniais punktais, tačiau didžiausias dėmesys bus sutelktas į FED pirmininko Jerome Powell spaudos konferenciją, nes treideriai bandys įvertinti, kiek dar ilgai FED gali išlikti sakališkai nusiteikęs.

JAV dolerio indeksas, pagal kurį JAV valiuta vertinama šešių pagrindinių valiutų atžvilgiu, 09.42 val. Lietuvos laiku pakilo 0,05 proc. iki 102,08. Ankstesnėje sesijoje jis buvo sumažėjęs 0,16 %, iš dalies dėl pranešimo, kuriame nurodyta, kad ketvirtąjį ketvirtį JAV darbo sąnaudos didėjo lėčiausiai per metus.

Indeksas mažėjo keturis mėnesius iš eilės. Investuotojams tikintis, kad FED baigs palūkanų normų didinimo ciklą, indeksas toli gražu nepasiekė rugsėjo 28 d. pasiekto 20 metų aukščiausio lygio – 114,78.


“Pastaruoju metu padaryta pažanga infliacijos srityje paskatino rinkos dalyvius tikėtis, kad FED greitai pereis nuo palūkanų normų didinimo prie jų mažinimo”, – sakė Carol Kong, Commonwealth Bank of Australia valiutos strategė.


Kadangi silpnesnės darbo rinkos požymių buvo nedaug, tikėtina, kad šią savaitę FED kartu su “sakališkais” pareiškimais padidins mažesnę palūkanų normą, sakė ji. “Savo ruožtu JAV doleris gali sulaukti trumpalaikio postūmio, jei rinkos persigalvos lūkesčius dėl palūkanų normų mažinimo vėliau šiais metais.”

Šią savaitę investuotojų dėmesys taip pat bus sutelktas į Europos Centrinio Banko ir Anglijos banko pinigų politiką – tikimasi, kad ketvirtadienį kiekvienas iš jų padidins palūkanų normas 50 bazinių punktų.

Euro kursas pakilo 0,04 % – iki 1,0866 USD, o svaras sterlingų paskutinį kartą kainavo 1,2314 USD, t. y. per dieną sumažėjo 0,05 %. Jenos kursas susilpnėjo 0,10 % – iki 130,25 už dolerį.

Australijos dolerio kursas pakilo 0,18 % – iki 0,707 USD, o Naujosios Zelandijos dolerio kursas sumažėjo 0,05 % – iki 0,644 USD.

FED sprendimą dėl palūkanų normos turėtų paskelbti 19.00 val. GMT (Lietuvos laiku 21.00), o FED ateities sandorių kainos rodo, kad birželio mėn. FED bazinė palūkanų norma pasieks aukščiausią lygį – 4,91 %, o gruodžio mėn. sumažės iki 4,48 %.

Po keturių iš eilės 75 bazinių punktų palūkanų normų padidinimų FED gruodžio mėn. palūkanų normas padidino 50 bazinių punktų. Tuomet ji teigė, kad, siekiant pažaboti infliaciją, gali tekti ilgiau didinti palūkanų normas.


“Nuo metų pradžios padidėjo lūkesčiai dėl švelnaus nusileidimo, palyginti su praėjusių metų antrąjį pusmetį stebėtu recesiniu palūkanų normų didinimu”, – sakė Saxo Markets strategai.

“Yra pagrindo manyti, kad Powellas ir jo komanda gali siekti pratęsti palūkanų normų didinimo ciklą, kad turėtų daugiau laiko įvertinti gaunamus duomenis ir ankstesnio agresyvaus palūkanų normų didinimo pasekmes.”


Be pagrindinio įvykio – FED posėdžio – investuotojai taip pat daugiausia dėmesio skirs trečiadienio ISM gamybos ir darbo vietų kūrimo duomenims, kurie dar kartą parodys JAV ekonomikos ir darbo rinkos būklę.

Antradienį paskelbti duomenys parodė, kad lapkričio mėn. būsto kainų augimas labai sulėtėjo, o tai dar labiau sustiprino augančius infliacijos lėtėjimo požymius.


“Yra požymių, kad JAV vis labiau įsitvirtina dezinfliacijos tendencija, o tai gali būti pagrindas toliau švelninti FED politikos griežtinimą”, – sakė Singapūro OCBC valiutų strategas Christopher Wong.


Tačiau yra ir priešingų nuomonių. Kurios iš jų FED laikysis – paslaptis.


“Infliacijos rezultatai atrodo geresni nei prieš kelis mėnesius, tačiau karas su infliacija dar toli gražu nėra laimėtas”, – Bloomberg televizijai sakė BNY Mellon Azijos makroekonomikos ir investavimo strategijos vadovė Aninda Mitra. “Darbo užmokestis tebėra didelis, o darbo rinka vis dar įtempta.”


Parengta pagal Thomson Reuters ir Bloomberg medžiagą

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,357SekėjaiPatinka
1,600ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x