Šeštadienis, 25 kovo, 2023

Dolerio kursas smarkiai sumažėjo po to, kai FED pareiškė, kad prasideda dezinfliacija

Dolerio indekso grafikas 5 minučių intervale

Jokios staigmenos: Powello nuomonė sutapo su rinkos nuomone

Ketvirtadienį dolerio kursas sumažėjo po to, kai JAV Federalinis rezervų bankas pareiškė, kad infliacija sumažėjo, o tai rinkoms suteikė pasitikėjimo, kad centrinio banko palūkanų normų didinimo kampanija artėja prie pabaigos.

Trečiadienį investuotojus padrąsino FED pirmininko Jerome’o Powello pastabos, kad didžiausioje pasaulio ekonomikoje “prasidėjo dezinfliacinis procesas”, nors jis taip pat leido suprasti, kad palūkanų normos ir toliau bus didinamos ir kad jų mažinti nenumatoma.

Trečiadienį, pasibaigus dvi dienas trukusiam FED posėdžiui, kuriame politikos formuotojai susitarė padidinti palūkanų normas 25 baziniais punktais, paskelbtame pareiškime centrinis bankas pirmą kartą aiškiai pripažino, kad infliacija lėtėja.

Po Powello pastabų dolerio kursas smarkiai krito. Trečiadienį JAV dolerio indeksas valiutų krepšelio atžvilgiu nukrito iki naujo devynių mėnesių minimumo – 100,80.

Paskutinį kartą jis buvo nukritęs 0,07 % (iki 100,88), o trečiadienį uždarytas su daugiau nei 1 % nuostoliu.


“Tai buvo savotiškas palengvėjimas… kad nebuvo nieko, kas galėtų rimtai paneigti vyraujančią rinkos nuomonę”, – sakė Ray Attrill, Nacionalinio Australijos banko (NAB) valiutų strategijos vadovas.

“(Powell) sakė, kad palūkanų normos kurį laiką turėtų būti ribojančios, tačiau tai netrukdo rinkai sakyti, kad tam tikras laikas gali būti ne dveji metai, o šeši mėnesiai.”


Ketvirtadienį Azijos prekybos pradžioje Australijos dolerio kursas pakilo iki aštuonių mėnesių maksimumo – 0,7158 JAV dolerio, o paskutinį kartą buvo 0,7150 JAV dolerio, ankstesnėje sesijoje pakilęs 1,2 proc.

Naujosios Zelandijos doleris, trečiadienį šoktelėjęs daugiau kaip 1 %, pasiekė naują aštuonių mėnesių maksimumą – 0,65365 JAV dolerio.

Japonijos jenos atžvilgiu dolerio kursas sumažėjo daugiau nei 0,5 % ir buvo 128,17 sesijos minimumo.

Pasibaigus FED, vėliau ketvirtadienį Europos centrinis bankas (ECB) ir Anglijos bankas (BoE) paskelbs savo sprendimus dėl palūkanų normų. Tikimasi, kad kiekviena iš jų padidės po 50 bazinių punktų.

Ketvirtadienį euro kursas pakilo iki maždaug 10 mėnesių maksimumo – 1,1034 JAV dolerio ir paskutinį kartą buvo 0,3 % aukštesnis – 1,1023 JAV dolerio, o svaras sterlingų pakilo 0,14 % – iki 1,2392 JAV dolerio.


“Rizika yra ta, kad ECB paskelbs “sakališkus” 50, o Anglijos bankas – “balandiškus” 50 sprendimus. Dėl to gali atsirasti tam tikrų svyravimų”, – sakė NAB Attrill.


Trečiadienį pateikti duomenys parodė, kad sausio mėn. euro zonos infliacija mažėjo trečią mėnesį iš eilės. Tačiau ECB gali būti suteikta tik nedidelė pagalba, nes bazinių kainų augimas išlieka stabilus, o dėl duomenų patikimumo jau buvo pareikštas susirūpinimas.


“Nepaisant mažėjančių energijos kainų, infliacijos spaudimas Europoje išlieka labai didelis”, – sakė Maybank Securities pagrindinių maklerio operacijų vadovas Tarekas Horciani.

“Turėtume matyti, kad (ECB) ir toliau didins palūkanų normas bent iki 2023 m. I ketvirčio pabaigos.”


Penktadienį Jungtinėse Valstijose bus paskelbta ne žemės ūkio darbuotojų darbo užmokesčio ataskaita, kuri bus kitas FED kovos su infliacija išbandymas, nors trečiadienį paskelbti oficialūs statistiniai duomenys parodė, kad gruodžio mėn. netikėtai padaugėjo laisvų darbo vietų, o tai rodo, kad darbo rinka vis dar įtempta.

Dabar rinkos tikisi, kad federalinių fondų palūkanų norma iki birželio mėn. pasieks aukščiausią lygį – šiek tiek mažiau nei 4,9 %, palyginti su ankstesniais lūkesčiais, kad ji bus šiek tiek mažesnė nei 5 %.

Parengta pagal Thomson Reuters

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,357SekėjaiPatinka
1,600ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x