Penktadienis, 1 liepos, 2022
spot_img

Dolerio kursas sparčiai krenta

Dolerio indekso grafikas 60 minučių intervale

Dolerio kursas stabdo ralį, nes dėmesys sutelkiamas į ekonomikos augimą

Antradienį dolerio kursas kitų pagrindinių valiutų atžvilgiu smuko trečią dieną iš eilės, stabdydamas ilgalaikį kilimą, nes investuotojai sumažino pirkimo sandorius ir statymus dėl JAV palūkanų normos didinimo.

Kinijos juanis taip pat stabilizavosi po staigaus kritimo, kai per mėnesį jis nukrito daugiau kaip 6 proc. Paskutinį kartą jis kainavo 6,7795 už dolerį. Euro kursas šiek tiek pakilo – iki 1,0460 JAV dolerio, o valiutos-antipodai pabrango maždaug po 0,5 %.

Doleriui atsipalaidavus, dolerio indeksas grįžo prie 104,00, t. y. apie 0,9 % žemiau praėjusios savaitės dviejų dešimtmečių maksimumo – 105,010.


„Nuo infliacijos istorijos pereiname prie ekonomikos augimo istorijos“, – Singapūre žurnalistams sakė NatWest Markets pasaulinės strategijos vadovas Johnas Briggsas.


Jis vis dar mano, kad doleris ir toliau ras palaikymą, nes keičiasi ekonomikos augimo veiksniai. Tačiau pastaruoju metu jis sulėtėjo, nes trūko naujų priežasčių tikėtis staigaus palūkanų normų kilimo, o ilgalaikių JAV obligacijų pajamingumas sumažėjo dėl recesijos baimės.


„Net jei tai yra mažėjanti augimo trajektorija… Tikėtina, kad JAV vis dar bus pranašesnė už konkurentus“, – sakė Briggsas.


Dolerio kursas Šveicarijos franko atžvilgiu tebėra didesnis už paritetą ir pirmauja besivystančiose Azijos rinkose, kur didėjančios maisto kainos daro spaudimą regiono ekonomikai.

Antradienį dolerio kursas Indijos rupijos atžvilgiu pasiekė naują rekordą, o Indonezijos rupijos atžvilgiu – aukščiausią lygį nuo 2020 m.

Tačiau Kinijos juanis pagaliau sustiprėjo, nes Šanchajus artėja prie išėjimo iš karantino.

Antradienį Šanchajuje tris dienas iš eilės už karantino zonų ribų nebuvo užregistruota nė vieno naujo COVID-19 atvejo, o tai rodo, kad kiti miestai pradeda atšaukti apribojimus.


„Dolerio ir (juanio) kursas buvo pagrindinis G10 šalių valiutų variklis“, – sakė Melburne veikiančios finansų maklerio įmonės Pepperstone tyrimų vadovas Chrisas Westonas.


Jis taip pat pridūrė, kad jo kritimo pertrauka ir apskritai sumažėjęs kintamumas rinkose kol kas sustabdė platų dolerio augimą.

Lūkesčiai dėl palūkanų normos

Antradienį bus atidžiai stebimos kelių Federalinės rezervų sistemos pranešėjų kalbos, įskaitant 18.00 val. GMT pirmininko Jerome’o Powello kalbą, siekiant sužinoti, ar trumpalaikių palūkanų normų lūkesčiai gali tapti dar agresyvesni.

Ateities sandorių rinkose tikimasi, kad birželio ir liepos mėn. palūkanų normos bus didinamos iš eilės po 50 bazinių punktų, o iki metų pabaigos JAV bazinė palūkanų norma pasieks 2,75 %. Tačiau vis dažniau tikimasi, kad kiti centriniai bankai juos pasivys.

Skirtumas tarp Vokietijos ir JAV 10 m. realiųjų obligacijų pajamingumo šį mėnesį sumažėjo daugiau kaip 30 bazinių punktų, o Jungtinės Karalystės ir Australijos centriniai bankai padidino palūkanų normas.

Australijos centrinis bankas gegužės mėn. posėdyje svarstė galimybę sparčiau didinti palūkanų normas, o antradienį paskelbtame protokole aiškiai užsiminta, kad birželio mėn. jis vėl didins palūkanų normas.

Australijos dolerio kursas nuo praėjusios savaitės dvejų metų žemiausio lygio pakilo daugiau kaip 2,5 proc. ir antradienį vėl viršijo 70 centų (0,7002 USD). Naujosios Zelandijos dolerio kursas tuo pačiu metu buvo pakilęs apie 2 % ir paskutinį kartą buvo perkamas už 0,6333 USD.

Jei trečiadienį darbo rinkos duomenys pranoks lūkesčius, Australijos valiuta gali gauti papildomą postūmį dėl palūkanų normos lūkesčių.


„Manome, kad netikėto 1 % ketvirčio darbo užmokesčio indekso padidėjimo gali pakakti, kad Australijos rezervų bankas būtų priverstas peržengti (padidinimo) ribą 40 bazinių punktų“, – pranešime teigė ANZ banko analitikai.


Antradienį svaro kursas nuo dvejų metų minimumo pakilo apie 1,5 proc. iki 1,2341 JAV dolerio. Jenos kursas buvo 129,37 JAV dolerio, t. y. laikėsi aukščiau dviejų dešimtmečių žemiausio lygio.

Pagal Tom Westbrook © 2022 Thomson Reuters

5 1 balsas
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,323SekėjaiPatinka
1,520ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x