Antradienis, 17 gegužės, 2022
spot_img

Dolerio ralis sustojo, o didelės naftos kainos padidino prekinių valiutų kursą

Dolerio indekso grafikas 60 minučių intervale

Viso pasaulio vyriausybės švelnina karantino taisykles ir peržiūri koronaviruso apribojimus, nes siekia sugrąžinti savo ekonomiką į kiek įmanoma normalesnę būseną, motyvuodamos ne tokiomis baisiomis Omikrono galimybės pasekmėmis. Tai padėjo žaliavų ir prekinių valiutų raliui, kas savo ruožtu susilpnino dolerį. Vokietijos 10 metų obligacijų pajamingumas trečiadienį pirmą kartą nuo 2019 m. viršijo 0 %, o tai palaikė eurą.

Australijos dolerio kursas sustiprėjo 0,3 %, tęsdamas ankstesnės dienos augimą, o Kanados dolerio kursas grįžo į trečiadienį pasiektą 10 savaičių aukščiausią 1,245 lygį.

Įtakos turėjo ir geri Australijos užimtumo duomenys bei aukšti infliacijos duomenys Kanadoje, nors prekinių valiutų prieaugis buvo plataus masto, o Norvegijos kronos atžvilgiu doleris prarado 0,2 proc.


„Vakarykštės dienos žaliavų kainos buvo svarbus veiksnys, darantis įtaką prekinėms valiutoms, tačiau vis dar gyva prielaida, kad (COVID-19 atmaina) Omikronas neturės ilgalaikio neigiamo poveikio pasaulio ekonomikos perspektyvoms“, – sakė Kim Mandi, Commonwealth Bank of Australia vyresnysis ekonomistas ir valiutų strategas.


Viso pasaulio vyriausybės švelnina karantino taisykles ir persvarsto koronaviruso apribojimus, siekdamos sugrąžinti savo ekonomiką į tam tikrą normalią būseną, motyvuodamos mažesniu Omikrono atmainos pavojingumu. Tai padėjo žaliavų raliui.

Trečiadienį Brent žalios naftos ateities sandoriai dėl trumpalaikių pasiūlos trūkumo prognozių pasiekė 89,17 JAV dolerio – aukščiausią lygį nuo 2014 m. spalio mėn., o ketvirtadienį išliko stabilūs šiek tiek žemiau šio lygio.

Niukaslio anglių ateities sandorių vertė yra aukščiausia nuo spalio mėn., taip pat pakilo geležies rūdos kaina.

Euro ir svaro kursas toliau kilo, pamažu atsigaudamas po blogiausių mėnesio dienų antradienį, kai doleris sustiprėjo dėl šoktelėjusio JAV iždo obligacijų pajamingumo.

Bendroji Europos valiuta paskutinį kartą buvo 1,1351 USD, svaras – 1,3636 USD, o jena buvo šiek tiek silpnesnė – 114,46 USD už dolerį.

Apskritai dolerio indeksas, pagal kurį vertinamas dolerio kursas šešių pagrindinių valiutų atžvilgiu, buvo 95,555.

10 m. JAV obligacijų pajamingumas buvo 1,8557 %, t. y. šiek tiek mažesnis nei trečiadienio pradžioje pasiektas dvejų metų maksimalus 1,902 % lygis.

Pajamingumas didėja, nes treideriai ruošiasi, kad Jungtinės Valstijos griežtins monetarinę politiką sparčiau, nei manyta anksčiau. FED fondų palūkanų normos ateities sandoriai visiškai atsižvelgė į palūkanų normos didinimą kovo mėn. ir 2022 m. apskritai.

Vidutinė Reuters apklaustų analitikų prognozė yra ta, kad FED šiais metais, pradedant kovo mėn., tris kartus padidins palūkanų normas iki 0,75-1,00 % iki 2022 m. pabaigos, tačiau beveik pusė iš 86 apklaustų analitikų teigė, kad tikisi keturių palūkanų normų padidinimų.

Obligacijų pajamingumas didėja ir kitur. Trečiadienį Vokietijos 10 m. obligacijų pajamingumas pirmą kartą nuo 2019 m. viršijo 0 %, taip suteikdamas paramą eurui.

Pagal ProFinance.Ru naujienas ir rinkos įvykius Telegram

 

 

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,280SekėjaiPatinka
1,500ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x
()
x