Šeštadienis, 25 kovo, 2023

Doleris atsigriebė po centrinių bankų sprendimų Europoje ir prieš darbo rinkos duomenų paskelbimą

Dolerio indekso grafikas 15 minučių intervale

ECB ir Anglijos bankas užsimena, kad palūkanų normų didinimas baigsis, o tai pakirto eurą ir svarą

Penktadienį euro ir svaro kursas dolerio atžvilgiu smuko, nes rinkos reagavo į Europos centrinio banko ir Anglijos banko politikos formuotojų palankias užuominas, kurie teigė, kad infliacinis spaudimas jų ekonomikose tapo labiau kontroliuojamas.

JAV dolerio kursas, atsigavęs po nuostolių, patirtų savaitės pradžioje, sustiprėjo valiutų krepšelio atžvilgiu, nes JAV dolerio indeksas pakilo 0,02 % – iki 101,81, atsigavęs po trečiadienį pasiekto devynių mėnesių minimumo (100,80).

Azijos prekybos metu svaro kursas nukrito iki daugiau nei dviejų savaičių minimumo – 1,2203 JAV dolerio ir paskutinį kartą buvo 0,04 % žemesnis – 1,2219 JAV dolerio. Ankstesnėje sesijoje jis buvo nukritęs 1,2 %, o tai buvo didžiausias dienos nuosmukis per mėnesį.

Ketvirtadienį nukritęs 0,7 %, euras smuko 0,12 % – iki 1,0897 JAV dolerio ir dar labiau nutolo nuo 10 mėnesių aukščiausio 1,1034 JAV dolerio lygio.

Ketvirtadienį, kaip ir tikėtasi, ECB ir Anglijos bankas padidino palūkanų normas 50 bazinių punktų, o pastarasis padidino palūkanų normą, tuo parodydamas posūkį kovoje su didele infliacija.

Nors ECB aiškiai užsiminė, kad kitą mėnesį dar bent kartą padidins palūkanų normą tokiu pačiu mastu, ir dar kartą patvirtino savo įsipareigojimą kovoti su didele infliacija, ECB pirmininkė Christine Lagarde pripažino, kad euro zonos ekonomikos augimo ir infliacijos perspektyvos tapo mažiau nerimą keliančios.


“ECB buvo labiau “balandiškas”, nei rinkos tikėjosi anksčiau… (o Anglijos bankas šiek tiek užsiminė, kad galbūt artėja griežtinimo ciklo pabaiga”, – sakė Carol Kong, Commonwealth Bank of Australia (CBA) valiutos strategė.


ECB ir Anglijos banko pareiškimai pasirodė kitą dieną po to, kai Federalinių rezervų sistemos pirmininkas Džeromas Pauelas (Jerome Powell) sukėlė masinį dolerio išpardavimą, spaudos konferencijoje po 25 bazinių punktų FED palūkanų normos padidinimo pareiškęs, kad “dezinfliacinis” procesas Jungtinėse Valstijose, atrodo, tęsiasi.

Penktadienį paskelbta ne žemės ūkio darbuotojų darbo užmokesčio ataskaita bus kitas svarbus išbandymas FED kovoje su infliacija. Požymiai ir toliau rodo, kad darbo rinka yra įtempta, nes praėjusią savaitę amerikiečių, pateikusių naujas bedarbio paraiškas, skaičius sumažėjo iki devynių mėnesių minimumo.

Australijos dolerio kursas sumažėjo 0,11 % – iki 0,7068 JAV dolerio, ketvirtadienį praradęs 0,86 %, o Naujosios Zelandijos dolerio kursas pakilo 0,05 % – iki 0,6479 JAV dolerio.

Po daugybės centrinių bankų posėdžių šią savaitę politikos formuotojų komentarai paskatino rinkas suprasti, kad palūkanų normos daugumoje didžiųjų šalių gali būti beveik pasiekusios aukščiausią lygį.


“Dabar pradedame pastebėti, kad centriniai bankai artėja prie tam tikro modelio… pagrindiniai centriniai bankai neabejotinai artėja prie griežtinimo ciklo pabaigos”, – sakė CBA Kongas.


Neišvengiamas JAV palūkanų normų pikas šiek tiek palengvino Japonijos jenos, kuri praėjusiais metais smuko dėl didėjančio palūkanų normų skirtumo spaudimo mažų palūkanų normų Japonijoje sąlygomis.

Paskutiniu metu jenos kursas pakilo 0,1 proc. iki 128,54 JAV dolerio ir siekė 1 proc. savaitinio prieaugio, taip pakeisdamas dvi savaites iš eilės trukusį nuosmukį.

Japonijos banko (BOJ) vadovas Haruhiko Kuroda penktadienį sakė, kad tikisi, jog darbo užmokestis “gana smarkiai” padidės, tačiau ir toliau laikėsi pozicijos, kad BOJ išlaikys itin švelnią pinigų politiką ekonomikai palaikyti.

Parengta pagal Thomson Reuters

 

5 1 balsas
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,357SekėjaiPatinka
1,600ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x