Antradienis, 23 liepos, 2024

Doleris auga – ar tai gali būti naujo trendo pradžia?

Doleris pirmadienį pratęsė augimą po JAV instituto tiekimo valdymo duomenų (Institute for Supply Management, ISM), kuris parodė, kad verslo aktyvumo indeksas JAV paslaugų sektoriuje sausį viršijo prognozes – pakilo iki 59,9 punktų nuo gruodžio mėn. 56 punktų, o analitikai tikėjosi augimo iki 56,5 punktų. Paslaugų sektoriaus užimtumo indeksas sausio mėn. padidėjo iki 61,6 punkto, palyginti su praėjusiu mėnesiu – 56,3. JAV doleris galiausiai atkreipė į save dėmesį dėl obligacijų kritimo ir pajamingumo padidėjimo, bet tik po to, kai penktadienį rinkos sureagavo į netikėtą darbo užmokesčio padidėjimą Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Darbo užmokesčio augimas paspartins vartotojų infliaciją ir dabar rinkos dalyviai baiminasi, kad naujasis FED vadovas Jerome Powell bus priverstas didinti dolerio palūkanų normas 2018 m. agresyviau nei buvo tikėtasi anksčiau, nes JAV infliacija didės sparčiau. Dolerio pirkėjams optimizmo suteikė ir D. Trumpo administracijos pareiškimai, kad JAV reikalingas stiprus doleris.


Pirmadienio vakarą Europos Parlamente kalbėjęs ECB pirmininkas Mario Draghi pažymėjo:

• ES ekonominė plėtra tolygiai didėja;
• Monetarinė ECB politika bus keičiama tik remiantis duomenimis (statistika);
• Padidėjo pasitikėjimas infliacijos lygiu;
• Vis dar reikia kantrybės ir atkaklumo monetarinės politikos srityje;
• Nėra jokių sisteminių kredito burbulų egzistavimo požymių.

EURUSD

Po to, kai buvo publikuoti PMI ISM duomenys paslaugų sektoriuje, EURUSD smuktelėjo iki naujo minimumo, maždaug ties 1,2400, tačiau nuo šio lygio atsirado norinčių pirkti porą ir dabar pora konsoliduojasi ties 1,2420 lygiu. 1.2400 lygis kol kas yra rimtas palaikymas.

AUDUSD

Kaip žinome, visi trendai turi savo pabaigą. Būtent tai, ko gero, dabar vyksta poroje AUDUSD, kuri pirmadienį formuoja krintantį Pin-baro modelį, pramušinėjantį 0.7900 lygį. Nors modelis neturi rimtesnės atramos, tai stiprus signalas meškoms, po kurio slankieji vidurkiai (SMA 8 ir 21) gali persikirsti į meškų pusę.

Beje, šiandien naktį 5.30 val. vyks Australijos banko posėdis, kuriame tikimasi palikti galioti esamą 1,5% palūkanų normą.

Pagarbiai, Mykolas Kuzminskis

Spekuliantas.com

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,416SekėjaiPatinka
1,840ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x