Antradienis, 23 liepos, 2024

Doleris auga, kai viskas blogai, ir krenta, kai viskas gerai – Forex rinkos analitika 2018-02-08 d.

Euras trečiadienį pasuoja, nepaisant to, kad buvo sudarytas susitarimas dėl vyriausybės formavimo Vokietijoje ir paskelbta stipri Europos Komisijos makroekonominė prognozė euro zonai. Baigiantis dienai, EURUSD šiuo metu testuoja 1,2250 lygį, nors dar rytinėje sesijoje pora bandė įsitvirtinti aukščiau 1,2400.

Pasak Nordea valiutos analitiko Niels Christensen, toks euro kritimas prieš dolerį rodo, kad valiutų prekybininkai nervinasi po kritimo JAV akcijų rinkose, įvykusio savaitės pradžioje. “Rinkos dar nežino, ar JAV akcijų kritimas baigėsi, ar tai buvo kažko daugiau pradžia”, – rašė jis šiandien.

Pažymėtina, kad doleris ir jena yra “saugios užuovejos” valiutos, kai krenta akcijos. Todėl, jeigu situacija su JAV akcijų rinka kartosis vėl, doleris ir jena vėl gali tapti pagrindinis investuotojų objektas.

Tuo tarpu JAV valdžia visais įmanomais būdais siekia nuraminti investuotojus. Niujorko Federalinio rezervų banko vadovas Williamas Dudley teigė, kad vertybinių popierių rinkos svyravimai yra normos ribose ir iki šiol neturi įtakos nei ekonomikai, nei monetarinei politikai. Pasak Dudley, Fed nemato problemos dėl vertybinių popierių rinkos krizės. Rinka veikia “gana gerai”, ji turi pakankamai likvidumo.

“Rinkos korekcija – tai yra sveikas reiškinys, kadangi yra žinoma, kad JAV ir pasaulio akcijų rinkos ilgą laiką augo net be 3 proc. korekcijos, ir esant mažam volatilumui”, savo nuomonę pateikia JAV Federalinio rezervų banko Dalase vadovas Robert Kaplan. Dabar jis svarsto, ar ši korekcija turės įtakos finansinei padėčiai ir ekonomikos būklei, tačiau ši galimybė yra mažai tikėtina. “Apskritai JAV ekonomika nuolat auga, darbo rinka yra artima visiškam užimtumui, o tikriausiai šiais metais viršys šią ribą”, sakė Kaplan. Esant tokioms sąlygoms, “Iš mūsų, kaip centrinio banko pusės, išmintingas žingsnis bus kantriai ir subalansuotai šalinti stimuliavimo priemones”, – sakė jis.


Svaras krenta prieš dolerį Anglijos centrinio banko posėdžio išvakarėse (posėdis vyks ketvirtadienį 14.00 val.). Rinkos dalyviai nelaukia naujų monetarinės politikos pokyčių, tačiau tikimasi sulaukti reguliatoriaus signalų dėl palūkanų normo didinimo ateityje, taip pat pastabų dėl galimų papildomų sunkumų dėl šalies pasitraukimo iš ES (Brexit). Praėjusį posėdį gruodžio mėn. reguliatorius, kaip ir buvo laukta, išlaikė 0,5% palūkanų normą. Dabar centrinis bankas gali iš naujo sureaguoti, atsižvelgdamas į keletą pasikeitusių makroekonominių rodiklių. Gruodžio mėn. reguliuotojas pažymėjo, kad šalies infliacija lapkričio mėn. padidėjo 3,1% dėl padidėjusių importo kainų, sukėlusių svaro devalvaciją. Pasak didžiausio šalies hipotekų operatoriaus Halifax, namų kainos sausio mėn. UK netikėtai smuko, nes pernelyg didelė infliacija smarkiai atsiliepė britų piniginėms. 

Be to, investuotojai lieka susirūpinę ir situacija su “Brexit”. Antradienį britų laikraštis “The Guardian” išspausdino straipsnį apie jų turimą ES dokumentą, pagal kurį Europos Sąjunga galėtų taikyti sankcijas prieš Jungtinę Karalystę pereinamuoju Brexit laikotarpiu, trukdydami patekti į ES bendrąją rinką.

USDJPY

Valiutų pora USDJPY konsoliduojasi ties palaikymo lygiu 109.00 ir formuoja Pin-baro modelį. Pora jau keletą kartų bandė pramušti palaikymą, tačiau nesėkmingai. Tikėtina korekcija, tačiau pirkimai būtų rizikingi, kadangi Pin-baro modelis yra prieš trendą.

Pagarbiai, Mykolas Kuzminskis

Spekuliantas.com

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,416SekėjaiPatinka
1,840ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x