Antradienis, 5 gruodžio, 2023

Doleris bando koreguotis, rinkos laukia naujos statistikos

JAV doleris pirmadienį bando koreguotis po prastų JAV BVP duomenų, publikuotų penktadienį, tačiau kol kas žymesnė korekcija pastebima su Australijos ir N. Zelandijos valiutomis ir iš dalies su svaru.

Šiandien publikuotas prastokas Anglijos pramoninis PMI (48.1 prieš 49.1) rodo, kad vis dažniau statistiniai rodikliai po Brexit išeina vis blogesni. Tai rodo, kad dėl to didėja  spaudimas Anglijos bankui, kuris bus priverstas mažinti svaro palūkanų normas. Anglijos banko posėdis numatytas šią savaitę, ketvirtadienį, 14.00 val.

Šiandien, tarptautinėje konferencijoje Bali kalbėjęs Niujorko FRS prezidentas William Dudley pasakė, kad FRS gali pakelti palūkanų normas iki lapkričio prezidento rinkimų, jeigu ekonomika ir darbo rinka atsistatinės greitais tempais. Nors pridūrė, kad centrinis bankas turi būti atsargus su palūkanų kėlimais dėl amerikiečių ekonomikos rizikos. Šiuo metu, tikimybė, kad FRS kels palūkanų normas rugsėjo mėnesį, tėra tik 12%.

“Viltys, kad monetarinių politikų skirtumai tarp FRS ir kitų centrinių bankų palaikys JAV dolerį, gerokai sumenko” – pažymėjo  analitikas iš Credit Suisse. Penktadienį išeis JAV darbo rinkos statistika už liepos mėnesį mėnesį. Ekonomistai prognozuoja 175 000 darbo vietų augimą lyginant su 287 000 birželio mėnesiu. Bedarbystė, kaip tikimasi, išliks 4,9% lygyje.

EUR/USD

Valiutų pora EUR/USD prekiaujama 0,07% žemiau penktadieninių lygių, ties 1.1160. Pramoniniai euro zonos PMI išėjo sumaišyti, tačiau didesnės įtakos porai neturėjo. Rinkos šiandien dar laukia pramoninio PMI iš ISM, kur tikimasi rodiklio sumažėjimo iki 53.0, prieš ankstesnį 53.2. Artimiausias pasipriešinimas išlieka 1.1200 (liepos 29 d. maksimumas), 1.1237 (100 SMA).

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,374SekėjaiPatinka
1,730ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x