Ketvirtadienis, 29 rugsėjo, 2022
spot_img

Doleris brangsta dėl investuotojų nuogąstavimų dėl pasaulio ekonomikos

Dolerio indekso grafikas 15 minučių intervale

FED pareigūnų komentarai ir silpni Kinijos duomenys lėmė tam tikrą dolerio renesansą

JAV dolerio, kuris yra laikomas kaip saugus turtas, kursas pirmadienį pakilo po to, kai dėl naujų nuviliančių Kinijos duomenų padidėjo baimė dėl pasaulinės recesijos, o Kinijos liaudies bankui netikėtai sumažinus palūkanų normą, juanis susilpnėjo.

Pramonės gamyba, mažmeninė prekyba ir investicijos į ilgalaikį turtą Kinijoje pirmadienį neatitiko analitikų įverčių, nes po drakoniškų COVID-19 apribojimų prasidėjęs atsigavimas sustojo.


„Žinoma, blogi Kinijos duomenys taip pat turi įtakos recesijos baimei likusiame pasaulyje“, – sakė Swissquote rinkos strategė Ipek Ozkardeskaya. Dėl to euro kursas JAV dolerio atžvilgiu sumažėjo, pridūrė ji.


Dolerio kursą taip pat palaikė palankūs Federalinės rezervų sistemos politikos formuotojų komentarai, kuriais buvo reaguojama į pirmuosius požymius, kad JAV infliacija gali būti pasiekusi aukščiausią lygį.

Penktadienį Ričmondo FED prezidentas Thomas Barkinas CNBC sakė, kad norėtų, jog prieš nutraukiant palūkanų normų didinimą infliacija „kurį laiką“ sulėtėtų iki 2 % tikslo.


„Po praėjusios savaitės šuolio euras pamažu grįžta į paritetą. FED dar per anksti nuspausti stabdžių pedalą, nepaisant mažesnės infliacijos“, – sakė Jensas Nervigas Pedersenas, Danske Bank vyriausiasis valiutų ir palūkanų normų analitikas. Jis ir toliau laikėsi teigiamos nuomonės dėl JAV dolerio.

Po to, kai Kinijos liaudies bankas antrą kartą šiais metais netikėtai sumažino vidutinės trukmės paskolų ir trumpalaikės likvidumo priemonės skolinimosi išlaidas, juanio kursas vidaus prekyboje smuko iki 6,7696 už dolerį (prieš tai buvęs 6,7430).


„Nepaisant perspėjimų dėl infliacijos rizikos ir likvidumo situacijos, vyraujanti neigiama rizika, susijusi su COVID plitimu ir nekilnojamojo turto sektoriaus nuosmukiu, paskatino NBK sumažinti palūkanų normas, kad paskatintų paklausą“, – sakė Mizuho banko vyriausiasis Azijos valiutų strategas Kenas Cheungas.


JAV dolerio indeksas šešių lygiaverčių valiutų atžvilgiu pakilo 0,28 proc. iki 106, konsoliduodamasis šio mėnesio viduryje.

Praėjusią savaitę, investuotojams puoselėjant viltis, kad FED griežtins savo politiką ne taip agresyviai, JAV duomenys parodė, kad pirmą kartą per septynis mėnesius sumažėjo importo kainos, po to, kai statistiniai duomenys parodė, kad JAV vartojimo ir gamybos kainos taip pat mažėjo.

Analitikai nagrinės paskutinio FED posėdžio protokolą, kuris turi būti paskelbtas trečiadienį, kad sužinotų daugiau apie politikos formuotojų požiūrį, o penktadienio mažmeninės prekybos duomenys suteiks naują požiūrį į ekonomikos būklę.

Pinigų rinkose dabar 43,5 % tikimybė, kad Federalinis atvirosios rinkos komitetas rugsėjo mėn. dar kartą padidins palūkanų normą 75 baziniais punktais, palyginti su 56,5 % tikimybe, kad palūkanų norma bus padidinta puse punkto.

Euras nukrito 0,24 % – iki 1,0232 JAV dolerio, nes Europa susidūrė su konflikto Ukrainoje pasekmėmis, nerusiškų energijos šaltinių paieškomis ir smūgiu Vokietijos ekonomikai dėl mažo kritulių kiekio.

Thomson Reuters duomenimis

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,336SekėjaiPatinka
1,540ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x