Šeštadienis, 10 gruodžio, 2022
spot_img

Doleris brangsta dėl stiprėjančio COVID Kinijoje

Dolerio indekso grafikas 15 minučių intervale

Doleris brangsta, nes baimė dėl COVID Kinijoje skatina pirkti apsauginius aktyvus

Pirmadienį JAV dolerio kursas pagrindinių valiutų atžvilgiu nuolat kilo, o Kinijos juanio kursas smuko, nes nuotaikos pablogėjo dėl padažnėjusių COVID atvejų ir sugriežtėjusių apribojimų kai kuriuose antros pagal dydį pasaulio ekonomikos miestuose.

Lapkričio 20 d. Kinijos sostinėje Pekine užregistruoti du mirties atvejai, o daugiausiai gyventojų turintis miesto rajonas pirmadienį paragino gyventojus likti namuose ir pratęsė karantiną iki savaitgalio, nes šalyje kovojama su keliais COVID-19 protrūkiais.

Didėjantis susirgimų ir naujų mirčių skaičius sukėlė vilčių, kad griežti pandemijos apribojimai, kurie slopina ekonomiką, bus greitai sušvelninti.


„Rinkos perspektyvos dėl Kinijos nulinės COVID politikos ir toliau bus pagrindinis svyravimų šaltinis”, – sakė Carol Kong, Commonwealth Bank of Australia valiutų strategė.

„Jei dar kartą sugriežtinsime apribojimus, tai rodo, kad Kinijos pareigūnai ir toliau atsargiai žiūri į bet kokį galimą verslo veiklos atnaujinimą.”


Kinijos komunistų partijos laikraštis Renmin Jibao pirmadienį paskelbė straipsnį, kuriame pakartojo, kad infekcijos plitimą reikia stabdyti ankstyvoje stadijoje, tačiau vengti „vieno visiems tinkančio” požiūrio.

Juanis žemyne atsidarė 7,1451 už dolerį ir susilpnėjo iki 7,1708, t. y. žemiausio lygio nuo lapkričio 11 d.

Dolerio indeksas, pagal kurį doleris vertinamas šešių pagrindinių valiutų atžvilgiu, pirmadienį pakilo 0,412 proc. iki 107,330 ir pasiekė aukščiausią lygį nuo lapkričio 11 d. Praėjusią savaitę indeksas pakilo 0,5 % ir pasiekė didžiausią savaitinį prieaugį per mėnesį, nes investuotojai rinkosi saugią valiutą.

Nepaisant pirmadienio pakilimo, indeksas ir toliau demonstruoja blogiausią mėnesinį rezultatą nuo 2020 m. liepos mėn.

Po staigių nuostolių lapkričio pradžioje, kai šiek tiek vėsesni nei tikėtasi infliacijos duomenys paskatino investuotojų viltis, kad palūkanų normų didinimas sulėtės, JAV dolerio kursas stabilizavosi.


„FED bando neutralizuoti po spalio mėn. infliacijos duomenų atsiradusias nepalankias rinkos nuotaikas”, – sakė Singapūro banko valiutos strategas Moh Siong Sim, pažymėdamas, kad šie komentarai buvo parama JAV doleriui.


Investuotojai labai atidžiai skaitys Federalinės rezervų sistemos lapkričio mėn. posėdžio protokolą, kuris turi būti paskelbtas trečiadienį, ieškodami bet kokių užuominų apie tai, kaip aukšto rango pareigūnai galiausiai tikisi padidinti palūkanų normas.

Kriptovaliutoms ir toliau buvo daromas spaudimas, Bitkoinas atpigo 0,63 % – iki 16 153,00 USD. Remiantis bankroto dokumentais, FTX buvo skolinga 50 didžiausių kreditorių beveik 3,1 mlrd. dolerių. Žlugusi kriptovaliutų birža dabar atlieka strateginę savo pasaulinio turto inventorizaciją.

Euras nukrito 0,46 % – iki 1,0277 JAV dolerio, pralaimėjo tris dienas iš eilės ir pasiekė žemiausią lygį nuo lapkričio 14 d., o svaras sterlingų paskutinį kartą kainavo 1,1831 JAV dolerio, t. y. per dieną nukrito 0,47 %.

Australijos dolerio kursas JAV dolerio atžvilgiu sumažėjo 0,49 % – iki 0,664 JAV dolerio, o Naujosios Zelandijos dolerio kursas sumažėjo 0,41 % – iki 0,613 JAV dolerio.

Thomson Reuters duomenimis

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,333SekėjaiPatinka
1,560ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x