Šeštadienis, 10 gruodžio, 2022
spot_img

Doleris brangsta iki 20 metų maksimumo dėl problemų Jungtinėje Karalystėje

Dolerio indekso grafikas 1 savaitės intervale

Dolerio kursas šoktelėjo iki 20 metų maksimumo, svaras vėl atsidūrė ant ribos

JAV dolerio indeksas pagrindinių valiutų krepšelio atžvilgiu pakilo apie 0,5 % ir Azijos prekybos metu pasiekė naują 114,70 lygį.

Nesiliaujantis dolerio kurso kilimas prasidėjo po to, kai 10 m. JAV iždo obligacijų pajamingumas pirmą kartą nuo 2010 m. peržengė 4 % ribą ir pasiekė 4,004 %. Dvejų metų pajamingumas buvo 4,2891 %.


„Tai antrinio poveikio Jungtinėje Karalystėje, kur vyriausybės vertybinių popierių pajamingumas pasiekė aukščiausią lygį, derinys. Tai išplito ir į kitas DM obligacijų rinkas, taigi, atsirado tam tikras atoveiksmio efektas”, – sakė Singapūro banko vyriausiasis ekonomistas Mansooras Mohi-uddinas.

„Ir, žinoma… tai vyksta labai griežto FED pareiškimo daryti viską, kas įmanoma, kad infliacija sumažėtų, fone.”


Federalinė rezervų sistema vadovauja pasaulinei kovai su didėjančia infliacija ir pastaruoju metu tapo dar agresyvesnė, signalizuodama apie tolesnį reikšmingą palūkanų normų didinimą, papildantį per pastaruosius kelis mėnesius atliktus didžiulius veiksmus.

Šią žinią vakar dar labiau sustiprino Čikagos FRB prezidentas Charlesas Evansas, Sent Luiso FRB prezidentas Jamesas Bullardas ir Mineapolio federalinio rezervų banko prezidentas Neilas Kashkari, sakydami, kad centrinis bankas turėtų padidinti palūkanų normas iki 4,50-4,75 %.

Didėjančios skolinimosi išlaidos padidino baimę dėl pasaulinės recesijos, todėl visame pasaulyje sparčiau auga obligacijų pajamingumas.

Svaras vėl buvo išparduodamas ir nukrito 0,95 % – iki 1,06345 USD, taip kompensuodamas nedidelį 0,4 % prieaugį ankstesnėje sesijoje. Ji vis dar patiria didelių nuostolių po to, kai savaitės pradžioje nukrito iki rekordiškai žemo 1,0327 JAV dolerio lygio, o prieš praėjusią savaitę paskelbus JK mini biudžetą laikėsi ties 1,1300 JAV dolerio riba.

Anglijos centrinio banko vyriausiasis ekonomistas Hugh Pillas dieną prieš tai sakė, kad centrinis bankas, reaguodamas į finansų ministro Kwasi Kwartengo planus dėl plataus masto mokesčių mažinimo, tikriausiai imsis „reikšmingų politinių veiksmų”.

Tačiau jis pridūrė, kad centrinis bankas, prieš imdamasis kokių nors veiksmų, nori palaukti iki kito numatyto posėdžio lapkričio mėn., taip paneigdamas rinkos spekuliacijas apie galimą palūkanų normos didinimą tarp posėdžių.


„Manau, kad trumpalaikėje perspektyvoje svaras išliks gana silpnas”, – sakė Carol Kong, Commonwealth Bank of Australia tarptautinės ekonomikos ir pinigų strategijos vyresnioji mokslo darbuotoja.

„Iš esmės tai pasitikėjimo krizė. Ją turės spręsti JK vyriausybė, o ne Anglijos bankas.”


Moody’s įspėjo, kad nefinansuojamas mokesčių mažinimas Jungtinėje Karalystėje „neigiamai veikia kreditingumą”.

Dėl stiprėjančio dolerio kitos valiutos trečiadienį nukrito į daugiametes žemumas, o Australijos dolerio kursas smuko 0,8 proc. iki 0,6381 JAV dolerio – žemiausio lygio nuo 2020 m. gegužės mėn. Naujosios Zelandijos dolerio kursas sumažėjo apie 1 % iki 0,55645 JAV dolerio, t. y. taip pat buvo žemiausias nuo 2020 m. kovo mėn.

Kinijos ofšorinio juanio kursas sumažėjo iki 7,2350 už JAV dolerį – žemiausio lygio nuo 2011 m., kai buvo pradėti teikti tokie duomenys.

Vėlų antradienio vakarą vienas šaltinis agentūrai Reuters sakė, kad Kinijos pinigų institucijos prašo vietos bankų atgaivinti juanio fiksavimo priemonę, kurios jos atsisakė prieš dvejus metus, nes siekia valdyti ir apsaugoti sparčiai silpnėjančią valiutą.

Euras atpigo 0,45 % – iki 0,9550 JAV dolerio, t. y. netoli nuo neseniai pasiekto 20 metų minimumo (0,9528 JAV dolerio), nes dėl naujausio dujų krizės paūmėjimo euro zonoje bendros valiutos perspektyvos tapo dar niūresnės.

Antradienį Europa pradėjo tyrimą dėl, Vokietijos, Danijos ir Švedijos teigimu, sabotažo, dėl kurio iš dviejų Rusijos dujotiekių, esančių energetinio konflikto centre, į Baltijos jūrą nutekėjo daug dujų.

Paskutinį kartą jena buvo perkama po 144,69 JAV dolerio, t. y. vis dar arti žemiausio lygio per daugelį metų, net ir po to, kai Japonija praėjusią savaitę ėmėsi intervencijos, kad palaikytų trapią valiutą.


„Jenos vertę iš tikrųjų pakeis tai, kad Japonijos bankas atsisakys savo pajamingumo kreivės kontrolės politikos arba ją peržiūrės”, – sakė Pablo Calderini, rizikos draudimo fondo Graham Capital vyriausiasis investicijų pareigūnas.

„Kol palūkanų normų skirtumas bus 4 %, bus labai sunku pastebėti reikšmingą jenos brangimą.”


Pagal Ray Wee © 2022 Thomson Reuters

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,333SekėjaiPatinka
1,560ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x