Antradienis, 17 gegužės, 2022
spot_img

Doleris brangsta, nes prieš FED posėdį didėja pajamingumas

Dolerio indekso grafikas 60 minučių intervale

Trečiadienį JAV dolerio kursas grįžo prie ankstesnių reikšmių po to, kai antradienį dėl padidėjusio JAV pajamingumo jis smarkiai pabrango euro atžvilgiu ir JAV valiuta pakilo virš pastaraisiais mėnesiais nustatytų palaikymo lygių, didėjant lūkesčiams dėl JAV palūkanų normų didinimo.

Antradienį nukritęs apie 0,7 %, o tai yra didžiausias dienos kritimas per mėnesį, euras grįžo prie 50 dienų slankaus vidurkio – 1,1327 JAV dolerio.

JAV dolerio kursas taip pat brangsta prieš svarą, jo kaina juda žemiau 200 dienų slankiojo vidurkio prieš trečiadienį skelbiamus JK infliacijos duomenis, o prie neapibrėžtumo dar prisidėjo gandai apie ministro pirmininko Boriso Džonsono atsistatydinimą.

Bendra metinė infliacija Jungtinėje Karalystėje pasiekė beveik dešimtmečio maksimumą – 5,4 %, todėl gali toliau didėti lūkesčiai, kad Anglijos bankas didins palūkanų normą, ko pasėkoje gali ir vėl kilti svaro kursas. Svaras tik trumpam šoktelėjo, nes faktiniai duomenys viršijo prognozes.

Dolerio kursą palaikė didėjantis JAV iždo pajamingumas prieš kitos savaitės Federalinės rezervų sistemos posėdį, kuriame prekiautojai pradeda baimintis dar vienos „sakališkos“ staigmenos.


„Daugelis (FED) pareigūnų prieš pat tylos savaitę (prieš posėdį) paliko mums „sakališką“ įspūdį“, – sakė NatWest rinkos strategas Janas Nevrusi.

„Po (antradienį) kovo mėn. posėdyje įvykusio kainos pokyčio tikimasi (ateities sandorių rinkoje), kad federalinių fondų palūkanų norma bus šiek tiek didesnė nei vienas pakilimas, ir tikiuosi, kad kitą savaitę ji svyruos ties apatine 25-50 bazinių punktų intervalo riba.“


Dvejų metų iždo pajamingumas per dvi sesijas šoktelėjo 15 bazinių punktų ir viršijo 1 %, o 10 metų trukmės obligacijų pajamingumas trečiadienį padidėjo ir pasiekė naują dvejų metų maksimalią 1,9 % ribą.

FED fondų palūkanų normos ateities sandoriai rodo, kad 2022 m. bus padidinti dar tris kartus. Analitikai teigia, kad dolerio stiprėjimas gali didėti, jei treideriai pradės tikėtis, kad palūkanų normos kils ne tik greičiau, bet ir stipriau.


„Tikimės, kad JAV palūkanų normos persvarstymas – ir šis naujausias pajamingumo padidėjimas rodo siekį padidinti numanomą galutinę palūkanų normą, o ne tik spartesnį jos didinimo tempą, kaip buvo iš pradžių, – pirmąjį pusmetį suteiks paramą doleriui“, – sakė strategas Keith Jax.


Pokyčiai JAV obligacijų rinkoje sukėlė nerimą akcijų investuotojams ir šiek tiek palaikė saugų prieglobstį jenos kursui, kuris buvo 114,41 už dolerį ir per dieną šiek tiek sustiprėjo.

Bendras rezultatas – JAV dolerio indeksas antradienį išlaikė didžiąją dalį 0,5 % prieaugio ir buvo 95,676.

Treideriai taip pat buvo atsargūs dėl keblios padėties Ukrainoje. JAV valstybės sekretorius Anthony Blinkenas šią savaitę Ženevoje susitiks su Rusijos užsienio reikalų ministru Sergėjumi Lavrovu,  kurie bandys spręsti geopolitinę krizę.

Australijos dolerio kursas buvo prekiaujamas 0,7192 JAV dolerio, vis dar bandydamas įveikti pasipriešinimą šiek tiek žemiau 73 centų. NZD kursas buvo fiksuotas ties 0,6787 USD.

Pagal Thomson Reuters duomenis

 

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,280SekėjaiPatinka
1,500ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x
()
x