Antradienis, 16 rugpjūčio, 2022
spot_img

Doleris demonstruoja geriausią savaitę per ketverius metus

Dolerio indekso grafikas 1 dienos intervale

Doleris kyla kartu su jena, o Australijos dolerio kursas krenta, nes investuotojai nerimauja dėl recesijos rizikos.

Penktadienį Japonijos jenos ir JAV dolerio kursas dėl susirūpinimo dėl pasaulinės recesijos rizikos padidėjo, o rizikai jautrus Australijos doleris nukrito iki dvejų metų žemiausio lygio.

Jenos kursas pakilo iki 135,105 JAV dolerio, atsigavęs po savaitės viduryje pasiekto žemiausio per 24 metus 137,00 JAV dolerio lygio.

Dolerio indeksas, pagal kurį doleris vertinamas šešių valiutų, įskaitant jeną, eurą ir svarą, atžvilgiu, pakilo 0,18 % – iki 104,85.

Euro kursas sumažėjo 0,31 % – iki 1,0449 USD, o svaro kursas sumažėjo 0,53 % – iki 1,21145 USD.

Australijos dolerio kursas sumažėjo 1,12 % – iki 0,6826 JAV dolerio ir pasiekė 0,6822 JAV dolerio, t. y. nuo 2020 m. birželio mėn. nematytą lygį.

Naujosios Zelandijos dolerio kursas pirmą kartą nuo 2020 m. gegužės mėn. nukrito 1,15 % – iki 0,6175 USD.

Šiandien ryte Azijoje rizikingam turtui jau buvo daromas spaudimas, tačiau po pietų nuostoliai sparčiai didėjo.

Tokijo prekyboje regioniniai akcijų indeksai krito kartu su JAV iždo obligacijų pajamingumu.

Ketvirtadienį Volstrytas pradėjo pardavimus, užduodamas gaires po to, kai prastesni, nei tikėtasi, JAV vartotojų išlaidų duomenys sustiprino nuogąstavimus dėl ekonomikos augimo sulėtėjimo, kurį sukėlė agresyvus Federalinės rezervų sistemos politikos griežtinimas.

Dolerio kursas sudėtingai balansuoja: jis kyla dėl pasaulio ekonomikos sulėtėjimo rizikos, bet krenta dėl JAV recesijos požymių.

Ketvirtadienį, paskelbus duomenis apie išlaidas, dolerio indeksas nukrito 0,32 proc., tačiau penktadienį pakilo, nes dėl tų pačių duomenų sumažėjo Azijos akcijų vertė.


„Didėjant recesijos baimei, nuotaikos dėl JAV dolerio blogėja, tačiau izoliuotas dėmesys JAV ekonomikos augimui niekada nebuvo geras būdas prekiauti JAV doleriu“, – rašo RBC Capital Markets strategai pranešime klientams.


Strategų teigimu, tikimybė, kad Jungtinės Valstijos nugrimztų į recesiją ir kartu su savimi nepatrauktų likusio pasaulio, yra labai maža.

Jie pridūrė, kad pasaulinio nuosmukio metu doleriui ir kitoms saugioms valiutoms, tokioms kaip jena ir Šveicarijos frankas, būtų naudingos žaliavų valiutos ir D. Britanijos svaras.

Per savaitę dolerio indeksas pakilo 0,75 %, o tai buvo geriausia savaitė per pastaruosius ketverius metus.

Nuo kovo mėn. FED palūkanų normas padidino 150 bazinių punktų, iš kurių pusę praėjusį mėnesį centrinis bankas padidino daugiausiai nuo 1994 m. Rinka dabar stato, kad vėliau šį mėnesį įvyks dar vienas panašaus masto įvykis.

Tuo tarpu tikimasi, kad Europos Centrinis Bankas šį mėnesį pirmą kartą per dešimtmetį padidins palūkanų normas, nors ekonomistai nesutaria dėl jų didinimo masto.

Rinkos stebės euro zonos infliacijos duomenis, kurie bus paskelbti vėliau tą pačią dieną, kad geriau suprastų, kiek agresyvus gali būti ECB.

Ketvirtadienį eurui pasiekus dviejų savaičių žemiausią lygį – 1,0381 JAV dolerio, euro kursas per savaitę sumažėjo 0,94 %, nes investuotojai mano, kad Europos ekonominė padėtis yra dar pavojingesnė nei JAV, o ją dar labiau apsunkina dėl karo Ukrainoje kilusi energetikos krizė.

Svaro kursas šią savaitę sumažėjo 1,21 %.

Nuo praėjusio penktadienio Australijos dolerio kursas sumažėjo 1,66 %.

Australijos rezervų bankas kitą savaitę ketvirtadienį priims sprendimą dėl monetarinės politikos, o rinkos tikisi, kad pagrindinė palūkanų norma bus padidinta puse procentinio punkto. Tačiau tai nepadarė didelės įtakos Australijos dolerio kursui, kuris, pablogėjus pasaulio ekonomikos perspektyvoms, sekė mažesnes žaliavų kainas.


„Mes jau kurį laiką statome už tai, kad valiuta susilpnėtų žemiau 0,70 JAV dolerio, ir šiam kritimui duosime laiko, ypač atsižvelgiant į plačiai paplitusį stagfliacijos ir (arba) recesijos spaudimą“, – rašė Westpac strategai, pasirinkę 0,6750 JAV dolerio kaip „kitą akivaizdų tikslą“ valiutai.


Pagal Thomson Reuters

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,341SekėjaiPatinka
1,530ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x