Pirmadienis, 6 vasario, 2023
spot_img

Doleris ir toliau atnaujina naujus minimumus

EUR/USD grafikas 1 dienos intervale

Euras pasiekė 9 mėnesių piką

Pirmadienį euro kursas dolerio atžvilgiu pasiekė devynių mėnesių maksimumus, nes griežtesni komentarai dėl palūkanų normų Europoje prieštaravo rinkos nuomonei, kad Federalinė rezervų sistema laikysis ne tokios agresyvios pozicijos.

Euras pasiekė 1,0903 JAV dolerio, įveikdamas neseniai pasiektą 1,08875 JAV dolerio viršūnę ir atverdamas kelią į praėjusių metų balandžio mėn. viršūnę – 1,0936 JAV dolerio.

Prie to prisidėjo Europos Centrinio Banko (ECB) valdančiosios tarybos narys Klaasas Knotas, kuris teigė, kad palūkanų normos bus didinamos po 50 bazinių punktų vasario ir kovo mėn. ir toliau didės ateinančiais mėnesiais.

Tarp politikų J. Knottas laikomas „sakalu”, o jo komentaras buvo vertinamas kaip atsakas į neseniai nuskambėjusias kalbas, kad ECB nuo kovo mėn. sulėtins palūkanų normų didinimo tempą iki ketvirčio punkto.

Reuters apklausti analitikai taip pat pasisakė už tai, kad kovo mėn. palūkanų norma būtų padidinta 50 bazinių punktų, o didžiausia galima riba būtų 3,25 %.

Priešingai, ateities sandoriai atmetė beveik bet kokią galimybę, kad kitą mėnesį FED palūkanų norma bus padidinta 50 bazinių punktų, ir nuolat mažino tikėtiną palūkanų normų maksimumą nuo 4,75-5,0 % intervalo iki 4,25-4,50 %.

Investuotojai taip pat tikisi, kad antrąjį pusmetį JAV palūkanų normos bus sumažintos maždaug 50 bazinių punktų, nes duomenys apie infliaciją, vartotojų išlaidas ir būstą yra prastesni.

Prognozuojama, kad preliminarios sausio mėn. gamybos sektoriaus vadovų apklausos, kurios turi būti paskelbtos šią savaitę, Europoje, iš dalies dėl sumažėjusių energijos kainų, rodys didesnį pagerėjimą nei Jungtinėse Amerikos Valstijose.


„Jei tikėti naujausiais PMI tyrimais, JAV prarado lyderio pozicijas pasaulio ekonomikos augimo srityje”, – sakė NAB valiutų strategijos vadovas Ray Attrill. „Tuo tarpu dujų kainos nuo gruodžio pradžios sumažėjo 60 proc., o tai labai sumažino neigiamą euro zonos ir euro prekybos aplinkos poveikį.”

„Be to, tikimasi, kad JAV infliacija mažės toliau ir sparčiau, nei prognozuoja pats FED”, – pridūrė jis. „Esant tokiam scenarijui, dolerio kursas šiais metais gali toliau mažėti.”


Dabar ekspertas tikisi, kad iki kovo mėn. euro kursas pasieks 1.1000, o iki metų pabaigos – 1.1700.

Beveik tas pats argumentas galioja ir svarui – rinkos stato, kad Anglijos bankas kitą savaitę vyksiančiame posėdyje palūkanų normą padidins puse punkto – iki 4,0 %.

Svaro kursas pakilo iki 1,2420 JAV dolerio ir buvo arti praėjusios savaitės 1,2435 JAV dolerio.

Taigi dolerio kursas valiutų krepšelio atžvilgiu buvo šiek tiek silpnesnis – 101,740 ir tik per plauką nuo neseniai pasiekto aštuonių mėnesių minimumo – 101,510.

Po to, kai Japonijos bankas (BOJ), spaudžiamas rinkos, pakeitė savo itin švelnią obligacijų kontrolės politiką, dolerio kursas jenos atžvilgiu bent jau stabilizavosi.

Analitikai daro prielaidą, kad BoJ laikysis savo pozicijos bent iki kito politikos posėdžio kovo mėn., nors viena iš kliūčių bus vasario mėn. numatomas naujo BoJ vadovo paskyrimas.

Bet kokia užuomina, kad jį pakeisiantis asmuo bus ne toks „balandiškas” kaip dabartinis valdytojas Haruhiko Kuroda, gali paskatinti naują jenos kurso kilimą.

Po praėjusios savaitės staigių svyravimų nuo 127,22 iki 131,58 jenos doleris kol kas laikosi stabiliai ties 129,59 jenos lygiu.

Dėl dėmesio palūkanų normoms trečiadienį vyksiantis Kanados banko posėdis bus reikšmingas, nes rinkos tikisi, kad palūkanų normos bus dar kartą padidintos ketvirčiu procentinio punkto – iki 4,5 %, tačiau tai bus griežtinimo ciklo pabaiga.

Kanados valiuta šiek tiek sustiprėjo ir buvo 1,3374 JAV dolerio už JAV dolerį, atsigavusi nuo 1,3497 JAV dolerio penktadienį, kai šalies mažmeninės prekybos duomenys buvo daug prastesni, nei tikėtasi.

Parengta pagal Thomson Reuters medžiagą

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,338SekėjaiPatinka
1,580ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x