Penktadienis, 8 gruodžio, 2023

Doleris krenta, nors tam akivaizdžių priežasčių nėra – vien tik prielaidos

Jeigu užklaustumėt Google apie “dollar death”, tai per sekundę Jums būtų parodyta 168 milijonai rezultatų, įskaitant straipsnius, video iš Youtube ir knygas, pranašaujančias JAV valiutos krachą. Panašu, kad JAV dolerio palaikymo grupė pastaruoju metu smarkiai sumažėjo.

Praėjusiais metais USD nukrito praktiškai prieš visas pagrindines valiutas, išskyrus Brazilijos realą, o per pirmas 2018 metų savaites doleris vėl atnaujino kritimą visais frontais. Beje, už šio dolerio silpnėjimo matyti greičiau pasiteisinamieji paaiškinimai nei rimtos priežastys. Bazinė infliacija, kaip liudija penktadienį publikuoti rezultatai, nėra bloga. Tačiau kyla grėsme dėl darbo rinkos, taip pat kompanijų pelnai už 4-tą ketvirtį gali nuvilti. Tuo tarpu ES ekonomika atsigauna, kas suteikia jėgų eurui.

EURUSD

Pagrindinė valiutų pora EURUSD demonstruoja stiprų bulių trendą ir antradienį kaina kiek koregavosi, suformuodama Pin-baro modelį. Modelis stiprios atramos neturi, nebent tik apvalųjį 1.22000 lygį. Pirkimai pagal modelį rekomenduotini atsargūs, kadangi rimtesnės korekcijos vis tik nebuvo, be to, priešakyje apvalus, 1.23000 lygis.

GBPUSD

Svaras taip pat atrodo pozityviai, matome nedidelį Pin-baro modelį, kuris rodo, kad buliai gali pabandyti patestuoti 1.3800 lygį. Atramos modelis neturi jokios, todėl pirkimai turėtų būti atsargūs.

USDJPY

Valiutų pora USDJPY taip pat formuoja Pin-baro modelį pagal trendą, kuris atsirėmęs į 111.000 lygį. Rekomenduojami poros pardavimai pagal modelio taisykles.

Rytoj svarbios naujienos:

  • 12 val. ES Vartotojų kainų indeksas;
  • 15.30 val. Kanados statybų leidimai;
  • 17.00 val. Kanados banko posėdis – CAD palūkanų svartymas (prognozė – kėlimas 0,25%);
  • 18.15 val. Kanados banko spaudos konferencija;
  • 22.15 val. FOMC nario Kaplano kalba;
  • 23.30 val. FOMC nario Mesterio kalba.

Pagarbiai, Mykolas

Spekuliantas.com

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,374SekėjaiPatinka
1,730ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x