Pirmadienis, 6 vasario, 2023
spot_img

Doleris krenta prieš Powello kalbą

Dolerio indekso grafikas 5 minučių intervale

Tikimasi, kad Powellas bus griežtas

Trečiadienį JAV dolerio kursas nukrito nuo savaitės maksimumo, didėjant optimizmui dėl Kinijos COVID apribojimų sušvelninimo, nors prieš vėliau šiandien įvyksiančią Federalinių rezervų sistemos pirmininko Jerome Powell kalbą šis pokytis buvo prislopintas.

Rizikos veiksniams jautrūs Naujosios Zelandijos ir Australijos doleriai pabrango, o Kinijos juanis svyravo netoli savaitės maksimumo.


„Rinka mano, kad šiek tiek švelnesnė Kinijos pozicija reiškia, kad jos ekonomika grįžta į įprastas vėžes, ir nors manau, kad tai šiek tiek perdėta, nes tai neįvyks staiga, tai reiškia, kad doleris parduodamas”, – sakė Bartas Wakabayashi, State Street filialo vadovas Tokijuje.

„Tačiau doleris taip pat sustiprėjo, nes šios savaitės pradžioje buvo kalbama tik apie FED griežtą kalbą”, – pridūrė jis.


JAV dolerio indeksas, pagal kurį dolerio kursas vertinamas šešių analogiškų valiutų atžvilgiu, sumažėjo 0,13 proc. iki 106,72, kai Azijos prekybos pradžioje pirmą kartą nuo lapkričio 23 d. pasiekė 106,9.

Nuo mėnesio vidurio indeksas du kartus sumažėjo iki maždaug 105,3 punkto, vyraujant lūkesčiams, kad FED atsisakys agresyvaus palūkanų normų didinimo po to, kai infliacija parodė ženklų, kad pasiekė viršūnę.

Dabar treideriai vertina 63,5 % tikimybę, kad gruodžio 14 d. FED sulėtins palūkanų normų didinimo tempą iki pusės punkto, ir 36,5 % tikimybę, kad palūkanų norma bus padidinta dar 75 baziniais punktais.

Niujorko FED prezidentas Johnas Williamsas pirmadienį sakė, kad centrinis bankas turi siekti didinti palūkanų normas, o Sent Luiso FED prezidentas Jamesas Bullardas teigė, kad vis dar yra „būdų” griežtinti politiką.


„Manau, kad pagrindinė žinia yra ta, kad FED nėra patenkintas dabartine infliacijos ir užimtumo padėtimi”, – pridūrė State Street Wakabayashi. „Powellas šiuo metu ir toliau bus linkęs klysti.”


JAV dolerio kursas sumažėjo 0,07 % – iki 138,60 jenos, nes pora toliau konsolidavosi po to, kai pirmadienį atsigavo nuo trijų mėnesių minimumo – 137,50 jenos.

Euro kursas pakilo 0,11 % – iki 1,0339 JAV dolerio, palyginti su trečiadienį pasiektu 1,0319 JAV dolerio minimumu.

Antradienį Vokietijos ir Ispanijos vartotojų kainų duomenys buvo prastesni, nei tikėtasi, todėl Europos Centrinis Bankas agresyviai sumažino palūkanų normas ir atkreipė dėmesį į trečiadienį skelbiamus euro zonos infliacijos duomenis.

Svaro kursas nepakito ir buvo 1,19535 JAV dolerio.

Naujosios Zelandijos doleris sustiprėjo 0,29 % – iki 0,6218 JAV dolerio, o Australijos dolerio kursas padidėjo 0,1 % – iki 0,66935 JAV dolerio.

Antipodų valiutos, kurios dažnai tarpininkauja vertinant Kinijos ekonomikos perspektyvas, įveikė spaudimą mažėti dėl prastesnių, nei tikėtasi, Kinijos gamybos sektoriaus apklausų.

Australijoje mažesni nei prognozuota infliacijos duomenys taip pat sumažino spaudimą rezervų bankui kitą savaitę agresyviai griežtinti infliaciją.

Užsienyje vykusioje prekyboje juanis šiek tiek susilpnėjo – iki 7,1418 už dolerį.

Antradienį Kinijos sveikatos apsaugos pareigūnai pareiškė, kad paspartins pagyvenusių žmonių skiepijimą nuo COVID-19, siekdami įveikti pagrindinę kliūtį, trukdančią sušvelninti nepopuliarius „nulinio COVID” apribojimus, kurie pastarosiomis dienomis sukėlė audringus protestus.


„Apskritai atrodo, kad Kinija ruošiasi pereiti nuo nulinio COVID prie gyvenimo su COVID”, – rašo Kim Mundy, Australijos Commonwealth Bank of Australia strategas, pranešime klientams.

„Lūkesčiai, kad artimiausiais mėnesiais bus nutraukta Kinijos kovos su kovu politika, kartu su tikslingesniais apribojimais tuo pačiu metu, gali suteikti paramos CNH, AUD ir NZD.”


Pagal Thomson Reuters

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,338SekėjaiPatinka
1,580ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x