Ketvirtadienis, 8 birželio, 2023

Doleris laukia sudėtingo FED sprendimo dėl palūkanų normos

Dolerio indekso grafikas 15 minučių intervale

Rinkos tikisi, kad FED padidins palūkanų normas 25 baziniais punktais ir galbūt sušvelnins pareiškimo formuluotę

Doleris trečiadienį, prieš baigiantis JAV Federalinės rezervų sistemos politiniam posėdžiui, buvo pasiekęs penkių savaičių minimumus, nes investuotojai laukia aiškumo, kokiu keliu centrinis bankas pasuks dėl pasaulinės bankų sektoriaus suirutės.

Investuotojų dėmesys sutelktas į tai, ar FED laikysis savo sakališko kurso kovojant su didele infliacija, ar darys pertrauką palūkanų normų didinimui, turint omenyje pastarojo meto bankų problemas, tarp kurių buvo bankrotų ir paskutinės minutės gelbėjimo priemonių.

JAV dolerio indeksas, pagal kurį valiuta vertinama šešių panašių valiutų atžvilgiu, buvo 103,19, t. y. šiek tiek didesnis už per naktį pasiektą penkių savaičių žemiausią lygį – 102,99. Euro kursas buvo 1,0770 JAV dolerio, svyruodamas apie vakar pasiektą penkių savaičių maksimumą – 1,0789 JAV dolerio.

Dabar rinkos vertina, kad tikimybė, jog FED nedidins palūkanų normų, yra apie 15 %, o 25 bazinių punktų tikimybė, kad palūkanų normos bus didinamos, yra apie 85 %, parodė CME FedWatch įrankis. Vos mėnesiu anksčiau rinka vertino, kad palūkanų normų didinimo tikimybė yra 50 bazinių punktų ir sudaro 24 %.

Investuotojų nuotaikos išliko nepastovios, nes susirūpinimas dėl bankų sektoriaus perspektyvų ėmė mažėti po to, kai pastarosiomis savaitėmis rinkos smarkiai svyravo po šį mėnesį įvykusių garsių JAV bankų griūčių ir savaitgalį gelbstint skolintoją Credit Suisse Group AG.


“Atrodo, kad rinkos vis labiau susitaiko su mintimi, jog valdžios institucijos tikriausiai padarė pakankamai, kad užkirstų kelią sisteminei bankų krizei”, – sakė Rodrigo Catril, National Australia Bank Sidnėjuje vyresnysis valiutos strategas.

“Tai gali būti tik pradžia, tačiau kainų pokyčiai per pastarąsias 48 valandas neabejotinai signalizuoja apie investuotojų nuotaikų pokyčius”.


Trečiadienį FED posėdis baigsis 20.00 val. Lietuvos laiku paskelbus politikos pareiškimą, o po pusvalandžio įvyks pirmininko Džeromo Pauelo (Jerome Powell) spaudos konferencija.

J. Catheras sakė, kad FED laukia sunkūs pasirinkimai, atsižvelgiant į stiprią darbo rinką ir vasario mėn. infliacijos duomenis, kurie buvo didesni, nei tikėjosi daugelis rinkos stebėtojų. Jis sakė, kad tokios aplinkybės paprastai būtų palankesnės grįžti prie 50 bazinių punktų palūkanų normos didinimo, jei ne susirūpinimas dėl finansinio stabilumo.

OCBC valiutų strategas Christopher Wong sakė, kad daugiausia dėmesio bus skiriama tam, kaip FED pateiks savo ateities gaires, ypač retorikai “kuo aukščiau, tuo ilgiau”.


“Idealiu atveju norėtume, kad šiame posėdyje FED padidintų palūkanų normą 25 baziniais punktais, sušvelnintų “sakališkas” rekomendacijas ir pabrėžtų, kad vėlesniuose posėdžiuose politiniai sprendimai vis dar bus priimami atsižvelgiant į duomenis”, – sakė K. Vongas. “Dėl šio pageidavimų sąrašo dolerio prekyba turėtų būti švelnesnio profilio, o prekyba rizikingomis valiutomis – stabili”.


Tuo tarpu jena sustiprėjo 0,04 % – iki 132,47 JAV dolerio, o svaras sterlingų paskutinį kartą kainavo 1,2233 JAV dolerio, t. y. per dieną pabrango 0,16 %.

Australijos dolerio kursas pakilo 0,36% iki 0,6694 JAV dolerio, o Naujosios Zelandijos dolerio kursas padidėjo 0,11% iki 0,6199 JAV dolerio.

Kalbant apie kriptovaliutas, bitkoinas paskutinį kartą pabrango 0,44 % – iki 28 276,58 JAV dolerio, tačiau buvo žemiau pirmadienį pasiekto devynių mėnesių maksimumo.

Parengta pagal Thomson Reuters

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,366SekėjaiPatinka
1,650ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x