Pirmadienis, 6 vasario, 2023
spot_img

Doleris laukia užimtumo duomenų

Dolerio indekso grafikas 15 minučių intervale

Dolerio kursas kol kas negali sustabdyti kritimo dėl minties, kad gegužės mėn. palūkanų normos bus mažesnės nei 5 proc.

Penktadienį dolerio kursas išliko stabilus, tačiau pagrindinių valiutų krepšelio atžvilgiu išlieka arti 16 savaičių minimumo. Duomenys, rodantys didėjančias JAV vartotojų išlaidas, sustiprino investuotojų viltis, kad palūkanų normos jau netrukus pasieks aukščiausią tašką.

JAV dolerio indeksas, pagal kurį valiuta vertinama šešių pagrindinių valiutų, įskaitant jeną ir eurą, atžvilgiu, iki 09.30 val. Lietuvos laiku buvo nukritęs 0,09 % – iki 104,65, t. y. netoli ketvirtadienio žemiausio lygio – 104,56, žemiausio nuo rugpjūčio 11 d.

Ketvirtadienį paskelbti duomenys parodė, kad JAV vartotojų išlaidos spalio mėn. didėjo sparčiausiai nuo sausio mėn., o darbo rinka išliko stipri – praėjusią savaitę sumažėjo amerikiečių, pateikusių naujas paraiškas dėl bedarbio statuso, skaičius.

Naujausi stiprios JAV ekonomikos ženklai pasirodė po to, kai trečiadienį Federalinės rezervų sistemos pirmininkas Jerome’as Powellas pareiškė, kad atėjo laikas sulėtinti palūkanų normų didinimą, pažymėdamas, kad „sulėtinimas šiame etape yra geras būdas subalansuoti riziką”.

Duomenys „sustiprino rinkos nuomonę, kad FOMC pinigų politikos griežtinimo ciklas artėja prie pabaigos”, ir tai darė spaudimą JAV doleriui, sakė Australijos Commonwealth Bank of Australia valiutų strategė Carol Kong.

Dabar investuotojai atkreipia dėmesį į penktadienio ne žemės ūkio darbuotojų darbo užmokesčio duomenis (Nonfarm Payrolls), kad sužinotų, kokį poveikį darbo rinkai padarė palūkanų normos padidinimas.


„Artimiausiu metu valiutų rinka priklausys nuo JAV darbo vietų ataskaitos, o rinka atidžiai stebi, ar FOMC nesikeičia, todėl prastesnė ataskaita šiandien darys spaudimą doleriui”, – pridūrė Kongas.


Po keturių iš eilės 75 bazinių punktų padidinimų, kurie daugiausia prisidėjo prie dolerio kurso augimo šiais metais, investuotojų nuotaikos dėl FED pinigų politikos griežtinimo sulėtėjimo perspektyvos pagyvėjo ir dolerio kursas sumažėjo.

Dabar prekiautojai ateities sandoriais tikisi, kad gegužės mėn. FED bazinė palūkanų norma pasieks aukščiausią lygį – šiek tiek mažiau nei 5 %, o prieš Powello komentarus trečiadienį ji buvo didesnė nei 5 %.

Tuo tarpu dolerio kursas sumažėjo 0,41 % – iki 134,75 jenos, prieš tai nukritęs iki 135,01 jenos, t. y. žemiausio lygio nuo rugpjūčio 18 d. Euras, per naktį pabrangęs 1 %, atpigo 0,02 % – iki 1,0524 JAV dolerio.

Penktadienį Europos Centrinio Banko pirmininkė Christine Lagarde įspėjo, kad kai kurių Europos vyriausybių fiskalinė politika gali lemti pernelyg didelę paklausą ir kad fiskalinė ir pinigų politika turi būti suderinta siekiant tvaraus ir subalansuoto ekonomikos augimo.

Paskutinį kartą svaro kursas buvo 1,2236 USD, t. y. 0,06 % žemesnis. Per ketvirtį svaro kursas pakilo 1,7 % ir pasiekė aukščiausią penkių mėnesių lygį – 1,2311 JAV dolerio.

Thomson Reuters duomenimis

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,338SekėjaiPatinka
1,580ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x