Antradienis, 16 rugpjūčio, 2022
spot_img

Doleris pabrango po gerų JAV darbo rinkos duomenų

EUR/USD grafikas 1 minutės intervale

JAV doleris padidino augimą po to, kai JAV darbo vietų duomenys pranoko prognozes

JAV dolerio kursas toliau kyla po to, kai JAV darbo ministerija pranešė apie didesnį nei prognozuota ne žemės ūkio darbuotojų darbo užmokesčio augimą ir netikėtai sumažėjusį nedarbo lygį liepos mėn. DXY dolerio indeksas po duomenų pakilo iki 106,563 po 105,905 anksčiau. Iždo obligacijų pajamingumas smarkiai padidėjo, o S&P 500 indekso ateities sandoriai sumažėjo.

Liepos mėn. JAV darbdaviai sukūrė daugiau darbo vietų, nei prognozuota, o tai rodo stabilią darbo jėgos paklausą. Ataskaitoje išsklaidyti nuogąstavimai dėl recesijos ir teigiama, kad Federalinė rezervų sistema sieks smarkiai padidinti palūkanų normas, kad sumažintų infliaciją. Penktadienį Darbo departamento duomenimis, praėjusį mėnesį užimtumas išaugo 528 000 darbuotojų, t. y. gerokai viršijo visus įverčius ir buvo didžiausias per penkis mėnesius.

Ankstesnio mėnesio užimtumas buvo patikslintas ir padidėjo 398 000 darbuotojų. Nedarbo lygis nukrito iki 3,5 %, t. y. penkiasdešimties metų žemiausio lygio. Spartesnis darbo užmokesčio augimas. Vidutiniais Bloomberg ekonomistų apklausos vertinimais buvo daroma prielaida, kad užimtumas padidės 250 000 darbuotojų, o nedarbo lygis išliks 3,6 %.

Ataskaitoje pažymima, kad, nepaisant didėjančio susirūpinimo dėl ekonomikos nuosmukio, darbo jėgos paklausa įvairiuose sektoriuose yra didelė. Darbo užmokestis didėjo plačiu mastu, daugiausia – turizmo ir maitinimo, sveikatos priežiūros, profesinių ir verslo paslaugų sektoriuose.

Liepos mėn. darbo užmokesčio duomenys suteikia FED pareigūnams pretekstą ir toliau agresyviai vykdyti pinigų politiką esant daugiametei infliacijai. Praėjusią savaitę pirmininkas Jerome Powellas leido rinkai suprasti, kad per kitą posėdį rugsėjo mėn. valdininkai gali trečią kartą padidinti palūkanų normas 75 baziniais punktais, priklausomai nuo tuo metu būsiančių infliacijos ir ekonominių duomenų.

Nauji duomenys – džiugi žinia prezidentui Joe Bidenui, kurio reitingai prieš kadencijos vidurio rinkimus buvo labai žemi.

Vidutinis valandinis darbo užmokestis taip pat nustebino – liepos mėn. jis padidėjo 0,5 %, nors praėjusį mėnesį buvo padidintas 0,4 %. Antrąjį mėnesį, palyginti su ankstesniais metais, jis padidėjo 5,2 proc. Didelis augimo tempas rodo, kad infliacinis spaudimas išliks, o tai kelia susirūpinimą FED politikos formuotojams.

Bloomberg duomenimis

 

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,341SekėjaiPatinka
1,530ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x