Penktadienis, 1 liepos, 2022
spot_img

Doleris pakilo iki aukščiausio lygio nuo 2002 m. gruodžio mėn.

Dolerio indekso grafikas 1 savaitės intervale

Penktadienį dolerio indeksas viršijo 105 lygį, o pirmadienį yra šiek tiek mažesnis už pasiektą dviejų dešimtmečių aukščiausią lygį.

JAV doleris pirmadienį konsoliduojasi netoli dviejų dešimtmečių aukščiausio lygio, nes prasti Kinijos ekonominiai duomenys pakenkė ciklinėms valiutoms, įskaitant Didžiosios Britanijos svarą ir Australijos dolerį.

Nors lūkesčiai, kad Federalinė rezervų sistema elgsis „sakališkai“, turėjo įtakos dolerio brangimui, dėl kurio bendrasis indeksas šiemet pakilo beveik 10 %, naujausią dolerio augimo epizodą sukėlė užsitęsusios karantino priemonės Kinijoje.

Balandžio mėn. smarkiai sumažėjo mažmeninės prekybos ir gamyklų aktyvumas Kinijoje, nes dėl COVID-19 paskelbus masinį karantiną darbuotojai ir vartotojai liko namuose. Kinijos juanio užsienio valiuta laikėsi netoli 2020 m. rugsėjo mėn. žemiausio lygio – 6,8380 juanio, kuris buvo pasiektas praėjusią savaitę.


„Didėja rizika, kad Kinijos nulinio COVID (politika Kinijoje) politika gali likti galioti net ir po partijos konferencijos trečiąjį ketvirtį bei žiemos sezono metu“, – teigė Barclays strategai pranešime, kuriame sumažino euro ir juanio prognozes likusiam 2022 m. laikotarpiui.

„Dėl to gali atsirasti nuolatinių judėjimo apribojimų, nes Omikroną, kaip žinia, sunku suvaldyti.“


Dolerio indeksas buvo 104,57, penktadienį trumpam perkopęs 105, t. y. aukščiausią lygį nuo 2002 m. gruodžio mėn., po šešių savaičių iš eilės augimo.

Pirmadienio rytą euro kursas buvo 1,0421 JAV dolerio, t. y. tik šiek tiek aukštesnis už ketvirtadienį pasiektą 1,0354 JAV dolerio lygį, žemiausią nuo 2017 m. pradžios. Analitikai tikisi, kad 1,0340 JAV dolerio lygis bus esminis euro palaikymo lygis.

HSBC strategai tikisi, kad kitais metais euro kursas dolerio atžvilgiu sumažės iki pariteto. „Daug silpnesnis ekonomikos augimas ir daug didesnė infliacija kelia ECB vieną iš sunkiausių (centrinių bankų) politikos uždavinių G10 šalyse“, – sakė jie.

Euro silpnumas valiutų rinkose gali kelti grėsmę Europos Centrinio Banko pastangoms siekti infliacijos tikslo, pirmadienį sakė ECB vadovo pavaduotojas François Villeroy de Galo.

Silpnas euras brangina doleriais išreikštą importą ir žaliavas, pavyzdžiui, naftą, todėl didėja kainų spaudimas, dėl kurio euro zonoje jau dabar fiksuojama rekordinė infliacija.


„Norėčiau pabrėžti: mes atidžiai stebėsime efektyviojo valiutos kurso pokyčius, nes tai yra svarbus importuojamos infliacijos veiksnys“, – Prancūzijos banko, kuriam jis taip pat vadovauja, konferencijoje sakė J. Villeroy.

„Per silpnas euras prieštarautų mūsų tikslui užtikrinti kainų stabilumą.“


J. Villeroy sakė, kad birželio mėn. galime tikėtis „ryžtingo“ ECB valdančiosios tarybos posėdžio, o po jo – „aktyvios vasaros“ pinigų politikos srityje.


„Tolesnių veiksmų tempas bus nustatomas atsižvelgiant į faktinius aktyvumo ir infliacijos duomenis, tačiau su tam tikru laipsniškumu“, – sakė jis.


Jis pridūrė, kad politikos formuotojai turėtų „bent jau pereiti prie neutralios palūkanų normos“, kai centrinio banko pinigų politika nei skatina, nei riboja ekonomiką.

ECB indėlių palūkanų norma yra -0,5 %, o tai reiškia, kad bankams taikomas mokestis už laisvų grynųjų pinigų laikymą centriniame banke. Nuo 2014 m. jis buvo neigiamas.

Dolerio kursas Australijos dolerio atžvilgiu kito smarkiau – jis sumažėjo 0,68 %. Australija yra labiausiai priklausoma nuo Kinijos ekonomikos.

Tuo tarpu Japonijos banko vadovas Haruhiko Kuroda pirmadienį pareiškė, kad valiutos turėtų judėti tolygiai, atspindėdamos ekonominius pagrindus, nes pernelyg dideli svyravimai, kokie buvo pastebėti pastaruoju metu, apsunkintų verslo planus.


„Pastaruoju metu pastebėtas pernelyg didelis trumpalaikis volatilumas yra nepageidautinas“, – Japonijos aukštiesiems parlamento rūmams sakė Kuroda.


Jis sakė, kad atidžiai stebės valiutų svyravimų poveikį Japonijos ekonomikai ir kainoms.

Kriptovaliutų rinkose, kuriose prekiaujama visą parą, po praėjusios savaitės neramumų, kuriuos sukėlė TerraUSD, vadinamasis stablecoin’as, nutraukęs savo susiejimą su doleriu, savaitgalis buvo ramus, nors pirmadienio prekybos pradžioje jis susigrąžino pelną.

Bitkoinas buvo prekiaujamas už 29 500 JAV dolerių, t. y. daugiau nei 5 proc. pigiau, o ketvirtadienį nukrito iki 25 400 JAV dolerių – žemiausio lygio nuo 2020 m. gruodžio mėn.

Thomson Reuters duomenimis

5 1 balsas
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,323SekėjaiPatinka
1,520ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x