Šeštadienis, 25 kovo, 2023

Doleris pratęs augimą dėl FED pareiškimų ir didėjant įtampai tarp JAV ir Kinijos

Doleris brangsta dėl rizikos vengimo

FED pareigūnai gali suintensyvinti temą dėl ilgesnio palūkanų normų didinimo

Tris dienas iš eilės fiksuojamas augimas teikia vilčių kovojantiems dolerio buliams, kurie tikisi, kad keli Federalinės rezervų sistemos pareigūnai ir didėjanti įtampa tarp JAV ir Kinijos pratęs pradedantį dolerio kilimo kursą.

Pirmadienį Bloomberg neatidėliotinų sandorių dolerio indeksas pakilo 0,2 proc., todėl per tris sesijas iki pirmadienio dolerio kursas padidėjo beveik 2 proc. JAV dolerio kursas daugiausia padidėjo penktadienį po to, kai dėl įtemptos darbo vietų ataskaitos sustiprėjo lūkesčiai, kad FED toliau didins palūkanų normas, siekdamas kovoti su didėjančia infliacija.


“Šią savaitę bus daug FED kalbėtojų, kurie tikriausiai akcentuos “kuo aukščiau, tuo ilgiau” temą”, – rašo Brown Brothers Harriman & Co pasaulinės valiutos strategijos vadovas Vingas Tingas (Wing Ting). “Kartu su praėjusią savaitę Europos centrinio banko ir Anglijos centrinio banko teigiamais pokyčiais, manome, kad dolerio kurso atsigavimas tęsis ir šią savaitę.”


Dolerio kursas apsisuko po to, kai jis nukrito iki žemiausio lygio nuo balandžio mėn. dėl lūkesčių, kad FED netrukus gali sumažinti griežtinimo tempą. Penktadienį, kai JAV nedarbo lygis pasiekė 53 metų žemiausią lygį ir sustiprino lūkesčius, kad politikos formuotojai neturės kito pasirinkimo, kaip tik išlaikyti aukštas palūkanų normas kovai su infliacija, suaktyvėjo “bulių” statymai dėl dolerio.

Padidėjusi įtampa tarp JAV ir Kinijos, kurią sukėlė tariamas Kinijos šnipų balionas, ir jenos silpnumas dėl spekuliacijų apie Masajošio Amamijos paskyrimą naujuoju Japonijos banko vadovu didina JAV doleriui nepalankią įtaką. Šią savaitę planuojama, kad pasisakys grupė FED narių, o trečiadienį Vašingtone kalbės pirmininkas Jerome Powell.


JAV dolerio kursas turėtų toliau kilti, nes “meškų” valiutos pozicijos atrodo “ištemptos”, – sakė Singapūre esančios Malajų banko Berhard valiutos strategė Fiona Lim. “Tolesnio JAV ir Kinijos konflikto galimybė skatina dolerio kursą toliau augti”, – sakė ji.


Dolerinės meškos

Vis dėlto daugelis investuotojų mano, kad dolerio sustiprėjimas greičiausiai bus trumpalaikis.

Remiantis sausio 27 d. Bloomberg surinktais Žaliavų ateities sandorių prekybos komisijos duomenimis, rizikos draudimo fondai septynias savaites iš eilės laikėsi meškos pozicijos dėl dolerio, o Citigroup Inc. teigė, kad “mažiausio pasipriešinimo kelias” doleriui yra susilpnėti trumpuoju laikotarpiu.

Bannockburn Global vyriausiasis rinkos strategas Markas Čandleris (Mark Chandler) savo pranešime rašė, kad JAV valiutos pardavimo spaudimas gali būti išsekęs, ir investuotojai gali sulaukti dolerio kurso atsigavimo vasario pirmoje pusėje.


“Manome, kad tai yra priešinga tendencija, ir tikimės, kad dolerio silpnumas vėl pasireikš.”


Pagal Bloomberg medžiagą

0 0 balsai
Article Rating
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Comments
Įterptieji atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Prisijunk

2,357SekėjaiPatinka
1,600ŽiūrovaiPrenumeruoti
- Reklama -

Paskutiniai straipsniai

0
Norėtųsi jūsų minčių, pakomentuokite.x